Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Konin ma pierwsze stacjonarne biletomaty. Od Mery

infotrans
21.03.2021 10:00
0 Komentarzy

Pięć stacjonarnych biletomatów przystosowanych do płatności bezgotówkowych oddano do użytku pasażerów MZK Konin.

W automatach kupimy każdy rodzaj biletu – zarówno jednoprzejazdowy, jak i okresowy. Można za niego zapłacić kartą lub BLIK-iem.

Pierwszy test

Zaraz po oddaniu urządzeń do użytku automat przy ul. Szarych Szeregów przetestowali prezydent Konina Piotr Korytkowski, który kupił bilet z numerem 2 oraz prezes zarządu MZK Magdalena Przybyła.

-„Polecam tę formę zakupu. Jest bardzo wygodna. Dla wielu osób płatności bezgotówkowe to norma, więc na pewno chętnie z nich skorzystają. Interfejs jest bardzo intuicyjny, więc nikt nie powinien mieć problemów z obsługą urządzenia – mówił prezydent.

Nowe biletomaty stacjonarne pojawiły się na przystankach w pobliżu ważnych punktów – w pobliżu dworca PKP, na Wyszyńskiego niedaleko szpitala, w sąsiedztwie targowiska  w starej części Konina, na Zatorzu przy ulicy Chopina (przystanek Szeligowskiego) oraz koło Ferio Konin. Mają wgrane komunikaty w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Automaty wyprodukowała mazowiecka firma Mera-Systemy. Są estetycznie zaprojektowane i opatrzone herbem Miasta Konina. 

Dojdzie szóstka

Co więcej, bilety drukowane są na specjalnym papierze.

-„Takiego biletu nie kupimy nigdzie indziej. Dla nas była przygotowana forma graficzna, a także papier. Został wyprodukowany w taki sposób, żeby był trudny do podrobienia –tłumaczyła Monika Kosińska, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w MZK.

Prezes Magdalena Przybyła podkreśliła, że to zaledwie część udogodnień wprowadzanych z myślą o pasażerach konińskiego MZK.

-„Będzie jeszcze tych biletomatów sześć. Na razie rozważamy różne lokalizacje. Wsłuchujemy się w głosy naszych pasażerów i mieszkańców, którzy wskazują, gdzie takie automaty powinny stanąć. Natomiast musimy też zwrócić uwagę na możliwości infrastrukturalne. Do przyłączenia biletomatów potrzebny jest stabilny prąd – powiedziała Magdalena Przybyła. Dodatkowo pod koniec kwietnia rozpocznie się montaż bezgotówkowych biletomatów mobilnych w autobusach. Do końca czerwca 2021 w każdym autobusie można będzie kupić bilet jednoprzejazdowy.

Kierowca nie sprzeda

Pojawienie się nowych urządzeń biletowych nie spowoduje, że z mapy miasta znikną punkty, w których użytkownicy publicznego transportu zbiorowego kupowali dotąd bilety. Nadal działały będą kioski biletowe, a w niektórych autobusach wciąż będzie można zapłacić w biletomacie bilonem.

W najbliższym czasie MZK nie przewiduje możliwości powrotu do sprzedaży biletów przez kierowców.

Komentarze