System Aytomatycznego Poboru Opłat w Polsce

Propozycje, uwagi, opinie dot. Spisu Przewoźników InfoBusa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Andrzej 12

System Aytomatycznego Poboru Opłat w Polsce

Postprzez Andrzej 12 » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 15:08

Ostatnio słyszałem, że idąc droga Słowaków niedługo w Polsce pojwi się pobór opłat w systemie nawigacji satelitarnej tzw. GNSS. Nie wiem czy przetarg się juz odbył. Wiem natomiast koszt że urządzenia pokładowego systemu GNSS jest 10x większy niż systemu DSRC. Urządzenie GNSS kosztuje 250 euro i to bez ceny montażu w zakładach mechaniki pojazdowej a system DSRC kosztuje 25 euro i istaluje sie go samemu. Czemu jak w większości krajów europejskich jest tańszy system u nas ma byc droższy. Wiem też że państwo generuje dużo większy zysk całkowity z DSRC mimo konieczności stawiania stacji drogowych, ponieważ dzięki braku mobilnego transferu danych są mniejsze koszty operacyjne.
tomcio

Re: System Aytomatycznego Poboru Opłat w Polsce

Postprzez tomcio » czwartek, 24 czerwca 2010, 13:31

Nie wiem skąd masz takie informacje, przetargu nie było, GNSS nikt w Polsce napewno nie wprowadzi (chyba że po paru latach z razem z systemem DSRC). Jest dużo firm startujących w przetargu ale najbardziej doświadczona w tego rodzaju przedsięwzięciach jest firma Kapsch
Andrzej 12

Re: System Aytomatycznego Poboru Opłat w Polsce

Postprzez Andrzej 12 » poniedziałek, 5 lipca 2010, 15:30

dzięki miejmy nadzieje że wprowadza rozwiązanie bramkowe i nie będą nas obciązaż kosztami.