Bilet Elektroniczny

Gdzie są dostępne bilety on-line

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » sobota, 31 marca 2007, 11:32

W Koninie przez wiele lat kierowca w ogóle nie sprzedawał żadnych biletów i to nauczyło pasażerów pewnej dyscypliny. Przeraziłem się gdy byłem kiedyś w Krakowie i zobaczyłem kolejkę w tramwaju do motorniczego po bilet. Wielokrotnie pisałem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby montowanie automatów w pojazdach, ale coś MPKi i MZKi się nie kwapią aby je instalować.
Ostatnio edytowano sobota, 31 marca 2007, 11:42 przez Gallux, łącznie edytowano 1 raz
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 31 marca 2007, 11:39

W Krakowie też pobierana jest opłata dodatkowa przy kupnie biletu u kierowcy – no ale teraz wszystkie nowe pojazdy mają montowane automaty biletowe, więc powoli dąży się do rozwiązania problemu...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Irisbus#263

Postprzez Irisbus#263 » sobota, 31 marca 2007, 13:40

[quote="NDT"][quote="Irisbus#263"][quote="solarek"]bilety elektryczne to jest super pomysł np. w niedzielę kioski zamknięte a ty masz sobie elektroniczny bilet po prostu superrrrrrr

Tak, "solarek " ma racje. Jeśli niektóre kioski są cczynne do 18, to po co mam u kierowcy płacić 2 zł?????

To tylko u Was jest taka chora polityka, żeby u kierowcy płacić więcej za bilet. Ostatnio były o tym artykuły, że pobieranie takiej opłaty jest nielegalne, więc Wasze MPK popełnia przestępstwo.

Ma Pan racje, że to co z cenami wyprawia lubelskie MPK to głupota. Ale ja nie moge tego zmienić. Ale moge jeździc na bilecie elektronicznym.
memphis
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez memphis » sobota, 31 marca 2007, 15:35

[quote="Irisbus#263"]Ma Pan racje, że to co z cenami wyprawia lubelskie MPK to głupota. Ale ja nie moge tego zmienić. Ale moge jeździc na bilecie elektronicznym.

A jaka jest różnica między kupnem na zapas kilku biletów papierowych, a załadowaniem biletu elektronicznego (co też trzeba zrobić z wyprzedzeniem)?
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » sobota, 31 marca 2007, 15:37

W Toruniu od lutego br. zniesiono opłatę manipulacyjną w kwocie 0,50 zł., w zamian wprowadzono następujące zasady:
bilet u kierowcy można kupić od pn - pt w godz do 6 i po 18, całą dobę w soboty, niedziele i święta oraz na przystankach krańcowych. Poza tym jeden skład dostał automaty biletowe oraz wszystkie nowe pojazdy będą je miały (była do wyboru albo klima dla pasażerów albo automaty, ja popieram wybór MZK).
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » sobota, 31 marca 2007, 16:37

[quote]
Ma Pan racje, że to co z cenami wyprawia lubelskie MPK to głupota. Ale ja nie moge tego zmienić. Ale moge jeździc na bilecie elektronicznym.

Co to właściwie znaczy głupota?? Masz jakieś merytoryczne argumenty oprócz cen biletów u kierowcy? To już wyjaśniłem kilka postów wyżej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » sobota, 31 marca 2007, 16:45

vecto, chyba źle mnie zrozumiałeś. Z tego co wiem, to w MPK Lublin w pojazdach do biletów jest naliczana opłata dodatkowa i to jest przestępstwem. A to, że się płaci 2 zł., to dobrze, bo można łatwiej dać odliczone.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » niedziela, 1 kwietnia 2007, 18:55

[quote="vecto"]W Warszawie jest np tak że kierowca musi sprzedawać bilety za 1.55 zł :lol:

1,50 lub 3,00 (1. to ulgowy, 2. to normalny). Co ciekawe na naklejkach nieopodal kabiny jest napisane, że opłata manipulacyjna wynosi 0,30 zł (ulgowy) i 0,60 zł (normalny). Nie ma jednak podanej ceny podstawowej :lol: ani całkowitej w wyniku czego pasażer spoza Warszawy nie wie ile ma zapłacić :lol:
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » niedziela, 1 kwietnia 2007, 22:41

[quote="Misiek"][quote="vecto"]W Warszawie jest np tak że kierowca musi sprzedawać bilety za 1.55 zł :lol:
1,50 lub 3,00 (1. to ulgowy, 2. to normalny).
Bilet z ulgą miejską tzn. 48% kosztuje 1,25 PLN, co po powiększeniu o 30 groszy daje 1,55 PLN.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Irisbus#263

Postprzez Irisbus#263 » środa, 4 kwietnia 2007, 20:58

[quote="vecto"][quote]

Co to właściwie znaczy głupota?? Masz jakieś merytoryczne argumenty oprócz cen biletów u kierowcy? To już wyjaśniłem kilka postów wyżej.

Głupota tylko w sensie że dlaczego mamy za bilety płacić drożej u kierowcy. Nie uważa Pan, że nie jest to dobry sposób rozwiązanie takich spraw?
memphis
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez memphis » środa, 4 kwietnia 2007, 21:47

[quote="Irisbus#263"]Głupota tylko w sensie że dlaczego mamy za bilety płacić drożej u kierowcy.

Po to, żeby kupować w kiosku, a nie u kierowcy? Zresztą jak już było podnoszone w tym wątku różnicowanie opłat w zależności od miejsca zakupu jest i tak nielegalne, więc nie powinno to występować.
Poprzednia strona
Odpowiedz