Rawicz

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1461
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Rawicz

Postprzez Lubel » wtorek, 16 października 2018, 21:09

  Komunikacja miejska z Sarnowy do Rawicza ma zacząć działać od 18 października. Radni na ostatniej sesji wyrazili zgodę na zwiększenie puli środków na to zadanie.

  Komunikacja miejska w Rawiczu wróciła po dziesięciu latach niefunkcjonowania. Potrzeba było dwóch przetargów, aby wybrać wykonawcę, a następnie dokonać jeszcze przesunięcia środków.

  Przypomnijmy. Pierwszy przetarg na obsługę trasy przez prywatnego przewoźnika został unieważniony 20 września. Powód? Nie zgłosiło się żadne przedsiębiorstwo. Z kolei, drugie postępowanie na wykonanie zadania za 423 tys. zł wygrała leszczyńska firma Milla. Gmina jednak chciała przeznaczyć na to zadanie 390 tys. zł, dlatego na październikowej sesji radni musieli wyrazić zgodę na „dorzucenie” pieniędzy do puli. Tak też się stało.

  Umowa z Millą została podpisana na rok, a rozkład jazdy (zobacz poniżej) został skoordynowany z rozkładem przyjazdów pociągów z Poznania i Wrocławia. Próbna trasa rawickiej komunikacji miejskiej prowadzi z sarnowskiego rynku na dworzec kolejowy.

  Bilet na przejazd można kupić za 50 gr (ulgowy), złotówkę (normalny), 12,50 zł (ulgowy miesięczny) lub 25 zł (normalny miesięczny). Jednorazowe bilety będzie można kupić u kierowcy, natomiast miesięczne w kasie na dworcu PKP.

  Autobusy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, klimatyzowane, a także będą posiadać wyświetlacz z nazwami przystanków prezentujący pełny przebieg trasy.


Źródło: http://www.rawicz24.pl/artykuly/autobus ... ,91916.htm
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1461
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Rawicz

Postprzez Lubel » środa, 17 października 2018, 07:35

Komunikację obsłużą prawdopodobnie Kapeny z roczników 2002 i 2004 (2 sztuki dziennie wyjeżdzają, plus jeden rezerwowy).