Nowe linie KM

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe linie KM

Postprzez Lubel » sobota, 23 lutego 2019, 09:45

  1 marca 2019 roku uruchomiona zostanie Siechnicka Komunikacja Publiczna (SKP), która zastąpi dotychczasowe autobusy linii 900, 901, 910 oraz 920. Jakie zmiany czekają pasażerów?

  Pierwsza, najważniejsza zmiana jest taka, choć nie dotyczy bezpośrednio pasażerów, że gmina Siechnice sama zorganizowała przetarg na komunikację, a nie jak do tej pory w porozumieniu z Wrocławiem (gdzie to właśnie Wrocław organizował przetarg). Początkowo w styczniu nie udało się rozstrzygnąć postępowania bowiem jedyna złożona oferta przekroczyła przewidziane przez gminę koszty o ponad 6 mln zł.

  Taka sytuacja dała możliwość przeprowadzania negocjacji z innymi przewoźnikami, w których został wyłoniony operator Siechnickiej Komunikacji Publicznej, którym zostały Dolnośląskie Linie Autobusowe.


Za: https://gazetawroclawska.pl/nowe-linie- ... r/13905228
Polakov
 
Posty: 265
Dołączył: środa, 23 grudnia 2015, 17:17
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowe linie KM

Postprzez Polakov » niedziela, 24 lutego 2019, 13:09

MZK Puławy uruchamia dwie linie z Puław: 29 do Baranowa i 30 do Dęblina. Obydwie mają po dwa kursy w każdą stronę w dni robocze, w tym że linia 30 kursuje tylko w dni nauki szkolnej.

W sumie po zawieszeniu dowozówek do szkoły w Kazimierzu (24, 25 i 26) mogliby jakoś zapewnić ciągłość numeracji.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe linie KM

Postprzez Lubel » niedziela, 24 lutego 2019, 22:53

Odziedziczone po dawnym PKSie?
Polakov
 
Posty: 265
Dołączył: środa, 23 grudnia 2015, 17:17
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowe linie KM

Postprzez Polakov » piątek, 1 marca 2019, 17:13

[quote="Lubel"]Odziedziczone po dawnym PKSie?

Tak. Na linii do Baranowa dodatkowo kurs poranny dojazdowy Puławy-Baranów i powrotny zjazdowy po południu.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe linie KM

Postprzez Lubel » piątek, 1 marca 2019, 20:29

Fajnie się będą uzupełniać z PKS Ryki kursującym o 5:35 i po 16.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe linie KM

Postprzez Lubel » sobota, 2 marca 2019, 09:55

  Od kwietnia mieszkańcy gminy Lubicz, którzy wracają do domów nocą, będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej. To efekt spotkania w Urzędzie Gminy w Lubiczu, które odbyło się 28 lutego 2019 roku.

  Dobre wieści mieszkańcom swojej gminy mogą przekazać radni z Lubicza. Dzięki porozumieniu z przedstawicielami władz Torunia Miejski Zarząd Komunikacji uruchomi dodatkowe połączenia.

  W piątek i sobotę, w godzinach nocnych z pętli przy ulicy Olimpijskiej odjedzie autobus zmierzający do Lubicza Górnego. W czasie trasy zatrzyma się w 4 miejscach - na przystankach Kusocińskiego, Słupska, Płocka i Lubicz Dolny.


Za: https://ototorun.pl/artykul/mzk-urucham ... usy/614039
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe linie KM

Postprzez Lubel » wtorek, 21 maja 2019, 10:04

  - Problem stanowi dojazd do Siemiatycz, dla niektórych nic nie zmieniło się, nie przyszło nowe, niestety! – tak jedna z Czytelniczek skomentowała nasz kolejny, kwietniowy artykuł nt. modernizacji linii kolejowej Siedlce – Czeremcha – Hajnówka. O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy władze samorządowe.

  Na pewno pozytywne jest to, że zarówno wójt gminy Siemiatycze, jak i burmistrz miasta dostrzegają problem braku bezpośredniego połączenia komunikacyjnego ze stacji kolejowej do Siemiatycz.

  Jak poinformował nas burmistrz Piotr Siniakowicz, istnieją plany uruchomienia specjalnego kursu autobusowego z miasta na Stację Siemiatycze: - Dojazd i przyjazd raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych. Koszt takiego kursu, to ok. 3,6 tys. zł miesięcznie. Jeśli się uda, zaczniemy realizację w czerwcu, na razie na próbę, potrwa to miesiąc – wyjaśnia Piotr Siniakowicz.

  Jak twierdzi burmistrz, problem może stanowić jednak mała ilość chętnych, korzystających z takiej usługi, niewspółmierna do ponoszonych przez miasto wydatków. - PKS swego czasu podstawiał autobusy do pociągów. Sytuacja wyglądała tak, że pasażerowie pociągu wysiadali na stacji, wsiadali do aut, a autobus stał pusty – mówi burmistrz.

  Zdaniem włodarza miasta sytuacja wynikała z przyzwyczajenia ludzi do własnych aut i niechęci do korzystania z komunikacji miejskiej. Twierdzi, że przyczyną nie mogła być również nieświadomość pasażerów o istnieniu możliwości skorzystania z autobusu miejskiego. Ci, którzy korzystali z pociągów, widzieli oczekujący środek transportu i zdawali sobie sprawę z tego, że mogą skorzystać z autobusu.

  Piotr Siniakowicz podkreśla również, że urząd miasta nie bagatelizuje problemu i jeśli wyniknie realna potrzeba, miasto stworzy odpowiednie połączenie na stałe. Mimo wszystko musi być ono opłacalne, bo miasta nie stać na marnowanie publicznych pieniędzy. Jednak, może więcej ludzi korzystałoby z kursów autobusów, gdyby miało pewność ich istnienia?

  Czy w związku z niemałymi kosztami inicjatywy burmistrz zwrócił się z pytaniem o współpracę do Urzędu Gminy Siemiatycze? Wiadomo przecież, że zarówno miasto, jak i gmina, wykonały szereg działań, aby wypromować tutejsze strony, zachęcić turystów do zwiedzania nadbużańskiego Podlasia. Burmistrz przyznaje, że nie zwrócił się z taką propozycją do gminy. Potwierdza to wójt, Edward Krasowski.

  - Nikt nie zwrócił się do nas z jakąś propozycją, pytaniem, czy będziemy uczestniczyć w tego typu projekcie. Oczywiście jesteśmy otwarci i myślę, że najprawdopodobniej tak. W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć, ponieważ są to środki budżetowe i decyzję musiałby podjąć rada – mówi wójt.

  Zauważa jednak, że w planie budżetu gminy, który jest deficytowy, nie było przewidzianych tego typu działań, a gdyby przyszło mu wybierać, komu pomóc w zapewnieniu dojazdu: pasażerom i studentom do stacji kolejowej czy osobom starszym i potrzebującym rehabilitacji w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach, wybrałby tę drugą grupę. Choć obie są ważne.

  Z pytaniem do wójta Krasowskiego o dofinansowanie transportu do stacji kolejowej Siemiatycze, zwrócił się natomiast wójt gminy Mielnik. Podobne pismo odnośnie porozumienia i możliwości wjazdu środków transportu, które mogłyby wjeżdżać na teren miasta, otrzymał burmistrz Siemiatycz. Wstępne rozmowy trwają. Mimo że do Urzędu Gminy w Mielniku nie wpłynęły formalnie żadne pisma ze strony mieszkańców czy turystów w tej sprawie, zapotrzebowanie i to realne jest.

  - Niewątpliwie chciałbym uruchomić takie połączenie, chociaż w piątek i w niedzielę, jeśli chodzi o gminę Mielnik i połączenie ze stacją kolejową. Sporo turystów dostaje się do nas rowerem. Bardzo często pojawia się kwestia tego, że ludzie chcieliby przyjechać i dostać się do Mielnika, po to, żeby móc właśnie tutaj wypożyczyć rower. Bywa, że są to ludzie starsi przyjeżdżający. aby wypocząć i nie mają własnego środka transportu – wyjaśnia Marcin Urbański.

  Dogodny dojazd czy jakikolwiek dojazd do Siemiatycz, to również ogromne ułatwienie dla mieszkańców gminy Mielnik. Ułatwienie w dostępie do lekarza, urzędu pocztowego czy w zrobieniu najzwyklejszych zakupów i powrocie do domu.

  - Myślę, że pozostali mieszkańcy byliby również zainteresowani połączeniem, ponieważ stacja kolejowa byłaby tylko przystankiem, a autobus jechałby dalej do miasta. Mieszkańcy są bardzo zainteresowani nie tylko jednym połączeniem, ale innymi w pozostałe dni, np. we wtorek, czy czwartek, ponieważ w tym dniu w Siemiatyczach jest targ. Mieszkańcy pytają, czy byłoby możliwe stworzenie połączenia w czwartek między południem, czy przedpołudniem - mówi wójt gminy Mielnik.

  Na kim spoczywa ciężar odpowiedzialności zapewnienia ludziom, nie mieszkańcom miasta lub gminy, ale po prostu ludziom dojazdu do stacji kolejowej Siemiatycze? Czy taka linia autobusowa jest w ogóle potrzebna? Czy ludzie będą z niej korzystali? Sądząc po niektórych komentarzach internautów, zapotrzebowanie istnieje (pisownia oryginalna):

  Rafał Rogala: „Po podróży z Poznania do Siedlec okazuje się, że brak pociągu do stacji Siemiatycze, więc noc na PKP Siedlce, gdzie było bardzo niebezpiecznie :/ po czym dojeżdżam wreszcie do stacji PKP Siemiatycze i się okazuje, że trzeba z buta iść do Siemiatycz, bo autobusów nie ma, ale, że to było dawno temu, to faktycznie zero zmian”

  Konrad Szczepański: „Ja sam kiedyś pisałem reklamacje! Prawie za każdym razem korzystam z pociągu! Tylko zawsze mam problem z dostaniem się do miasta albo dalej!”

  Mariusz Leończuk: „No cóż, wychodzą samorządowcy z założenia, że każdy ma samochód, to po co komunikacja do Stacji Kolejowej Siemiatycze”


Za: https://kurierpodlaski.pl/artykul/do-po ... cja/653631
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Nowe linie KM

Postprzez Lubel » piątek, 14 czerwca 2019, 09:36

  W przypadku Chrzanowa przewidziane są dwie trasy linii W1 w kierunku zalewu Chechło. Obie mają swój początek na przystanku Kąty II. Pierwsza poprowadzi m.in. przez os. Młodości i os. Kościelec, druga natomiast obejmie również m.in. Kroczymiech i Starą Hutę.

  Autobusy będą kursować codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia. Z przystanku Kąty wyjadą o godz. 9.30, 10.30 i 11.30, a w drogę powrotną z przystanku Chechło o godz. 15.00, 16.00 i 18.00.

  Jeśli chodzi o Trzebinię, to pojazdy linii W2, ruszą na trasę z przystanku Trzebinia Zbyszek. Potem pojadą m.in. przez Sierszę, Wodną, Trzebionkę, koło Balatonu, przez os. Widokowe i dalej w stronę zalewu Chechło.

  Autobusy będą kursować w weekendy, od 29 czerwca do końca sierpnia. Z przystanku Zbyszek wyjadą o godz. 9.00, 10.00 i 11.00 i 12.00, a w drogę powrotną z przystanku Chechło o godz. 15.00, 16.00 i 18.00.


Za: https://przelom.pl/26636-autobusy-pojad ... roszy.html
Poprzednia strona
cron