TARYFIKACJA

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Locutus
<i>BusForum</i>
 
Posty: 3493
Dołączył: sobota, 28 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Avatar użytkownika

TARYFIKACJA

Postprzez Locutus » środa, 14 września 2005, 02:47

Mam pytanie: jaka w waszych miastach obowiazuje taryfikacja? Gdzie wazna jest liczba srodkow transportu, gdzie obowiazuje taryfa czasowa, gdzie laczy sie jedna z druga; czy obowiazuje podzial na strefy taryfikacyjne, a jesli tak to jaki, jakie sa typy biletow i w jakiej cenie etc.

***

A tak to wyglada w Krakowie:

W sprzedazy dostepne sa generalnie dwa typy biletow: jednoprzejazdowe oraz czasowe (te drugie wystepuja w wariancie 1h, 24h, 48h oraz 72h, rok temu zlikwidowano tygodniowki, co IMHO bylo sporym bledem); sa takze bilety okresowe (miesieczne etc.): wazne na wszystkie linie (siecowki) lub tez wazne na dwie lub jedna linie (w tym przypadku bilet zachowuje waznosc w kazdym srodku komunikacji jadacym po trasie pokrywajaca sie z trasa linii na ktora wykupiono bilet i traci waznosc jeden przystanek za punktem w ktorym obie trasy rozdzielaja sie)... bilet okresowy moze byc wazny od poniedzialku do piatku badz tez caly tydzien.

Jesli chodzi o podzial na strefy - strefy w Krakowie sa dwie (i szczatkowa trzecia) - miejska i podmiejska (ta trzecia to druga strefa podmiejska ktora pojawia sie tylko na linii 202 na trasie kursow do Lososkowic i ma znaczenie tylko w wypadku biletow okresowych). Strefa podmiejska rozni sie kilkoma waznymi szczegolami: po pierwsze obowiazuja na niej bilety strefowe w kolorze zoltym w oznaczeniem M+S (Miasto+Strefa). Ich cena jest obecnie wprawdzie taka sama jak biletow miejskich (dawniej byly drozsze), ale nie zmienia to faktu, ze tylko one upowazniaja do przejazdu na liniach strefowych. Po drugie oferta biletowa jest znacznie zawezona - oprocz biletow jednorazowych sa jeszcze tylko bilety calodzienne M+S (drozsze niz miejskie o kilkadziesiat groszy) oraz okresowe na jedna linie - okresowka taka moze byc polaczona z siecowka miejska (jest to fizycznie jeden bilet), ale nie ma czegos takiego jak siecowka obowiazujaca rowniez na strefy. No i po trzecie: kazda gmina oscienna negocjowala z MPK Krakow wlasne ulgi tak, ze teraz panuje w tej dziedzinie straszny balagan...

...à propos ulg - w miescie Krakowie obowiazuja trzy typy cenowe biletow - normalne, ulgowe ustawowe i ulgowe gminne (roznia sie kolorem nadruku). Pewna grupa spoleczna ma takze przejazdy darmowe. Inaczej jest jednak z ulgami w gminach osciennych - jakis rok temu MPK uznalo ze ulgi uchwalone przez gmine Krakow nie maja w nich zastosowania, a MPK na tym traci i pozostaly jedynie ulgi ustawowe... pozniej gminy zaczely negocjowac i doplacac do biletow ulgowych i teraz w praktyce kazda gmina ma swoj wykaz osob uprawnionych do ulgi... co ciekawe ulgi gmin osciennych wazne sa tylko w wypadku biletow okresowych, kupujac bilet jednorazowy osoba uprawniona do ulgi gminnej nie moze z niej skorzystac... wiem, ze strasznie to powalone, ale MPK nie oplacalo sie doplacac do interesu - obecnie po prostu MPK wygrywa przetargi na obsluge komunikacji w gminach osciennych i realizuje ja zgodnie z umowa - a nietrudno sie domyslic ze rozne gminy zawieraja rozne umowy...

No i jeszcze ostatnia sprawa - taryfikacja niejako ze wgledu na numer... we wszystkich liniach tramwajowych oraz liniach autobusowych, ktorych numery zaczynaja sie od 100 (zwykle), 400 (dublujace), 500 (przyspieszone), 700 (zastepcze) i 900 (specjalne we Wszystkich Swietych) obowiazuja bilety MIEJSKIE. W liniach ktorych numeracja zaczyna sie od 200 (strefowych = podmiejskich) w granicach administracyjnych miasta Krakowa obowiazuja bilety MIEJSKIE, zas w przypadku jesli sie chce te granice przekroczyc, badz tez cala podroz odbywa sie poza owymi granicami, obowiazuja bilety STREFOWE. W liniach ktrorych numeracja zaczyna sie od 600 (nocne) zas obowiazuje specjalne jednorazowe bilety NOCNE. Warto zauwazyc, ze w liniach tych ZACHOWUJA WAZNOSC takze bilety czasowe 24, 48 i 72h oraz bilety okresowe sieciowe.

Warto pamietac o jeszcze jednym szczegole - o oplacie za bagaz przekraczajacy jeden z wymiarow 60x40x20 - w przypadku gdy podrozuje sie na podstawie biletu JEDNORAZOWEGO nalezy skasowac dodatkowy bilet normalny na bagaz. Wszystkie bilety okresowe i czasowe zas uprawniaja do BEZPLATNEGO przewozu bagazu.

Ceny biletow oraz inne informacje mozna sprawdzic tu: http://www.mpk.krakow.pl/s.php?p=2+36+37

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 4809
Dołączył: czwartek, 4 września 2003, 02:00
Lokalizacja: Lublin
Avatar użytkownika

Re: TARYFIKACJA

Postprzez Aron » środa, 14 września 2005, 07:24

u nas w Lublinie były 10 minutowe ale się zmyły. Za to teraz ponoć jest drożej na liniach podmiejskich tzn. do Dąbrowicy, Dominowa i Krężnicy.
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 934
Dołączył: piątek, 27 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Avatar użytkownika

Postprzez Paweł Adamus » środa, 14 września 2005, 12:03

MZK Bielsko-Biała.
Są dwie strefy miejska i podmiejska (pierwszy przystanek poza granicami miasta to jeszcze strefa miejska).
W sprzedaży są następujace bilety:
- jednorazowe (na linie miejskie lub podmiejskie).
- jednodniowe, ważne w obu strefach, bilet jest ważny od skasowania do zakończenia kursowania linii dziennych.
- okresowe (tygodniowe lub miesięczne) na jedną linię miejską, jedną podmiejską, wszystkie miejskie, wszystkie miejskie i jedną podmiejską, siecowy.

Ulga ustawowa i gminna wynosi 50%, bilety nie są rozróżniane.
Na liniach nocnych bilety droższe o 100%.
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
voy
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1238
Dołączył: sobota, 10 kwietnia 2004, 14:09
Lokalizacja: Rzeszów
Avatar użytkownika

Postprzez voy » środa, 14 września 2005, 15:45

MPK Rzeszów ma w ofercie bilety jednorazowe. Podział cen biletów i ich odbiorców jest standardowy - bilet normalny, ustawowy ulgowy i samorządowy. W MPK Rzeszów jest strefa miejska oraz dwie strefy pozamiejskie. Bilety jednak są inne niż w Krakowie, bo za przejazd na trasie miasto i strefa trzeba zapłacić więcej (ale to też jest inna charakterystyka - część linii z centrum i część przejeżdżających przez całe miasto, a w Krakowie dojazd do pętli tramwajowych). Są też bilety wewnątrzstrefowe - jeździ się wówczas tylko na trasie poza miastem. Z biletów okresowych to są miesięczne trasowane (na konkretną trasę np. z domu do szkoły), sieciowe miejskie, sieciowe, dobowe. Ceny są niestety dość wyśrubowane. http://www.mpk.rzeszow.pl

Chciałem jeszcze poruszyć temat biletów w Warszawie - a jest to sprawa genialna. Po pierwsze chodzi o ceny, które w Warszawie są praktycznie najniższe w kraju. Za bilet normalny sieciowy płaci się jedynie 66 zł. Atrakcyjne ceny obowiązują tylko na bilety okresowe, bo jednorazówki nie są zbyt tanie - 2.40 zł na normalny. Poza tym jest duża różnorodność taryfy - można kupić zarówno bilet jednorazowy, jak i czasowy o przeróżnych czasach przejazdu. Poza szczytem można jeździć taniej na bilecie międzyszczytowym. Bilety można mieć na okaziciela lub imienny. Jednym zdaniem - do wyboru do koloru. Dużym plusem jest brak opłaty za przewóz bagażu w ramach ZTM.
http://www.ztm.waw.pl/taryfa.php - tu pełna oferta.
<img src="http://www.naszaklasa.boo.pl/lukers/voy_syg.jpg"> Volvo-Wiima RLZ!
Daniel
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 572
Dołączył: środa, 6 marca 2002, 02:00
Lokalizacja: Piotrków
Avatar użytkownika

Postprzez Daniel » środa, 14 września 2005, 16:23

W Kielcach obowiązuja bilety:
- jednorazowe
- jednodniowe
- 6 przejazdowe karnety

Bilety okresowe ważne przez 14 / 30 / 60 kolejnych dni od dowolnie wybranego dnia zakupu:
- Imienne na wszystkie linie w relacji praca-dom, szkoła-dom
- Imienne sieciowe, ważne na wszystkich liniach
- Okresowy sieciowy na okaziciela, ważny na wszystkich liniach

Na terenie działalności ZTM Kielce (miasto Kielce + 9 ościennych gmin) nie ma podziału na strefy taryfikacyjne.

W sieci ZTM Kielce obowiazuja trzy typy cenowe biletów:
- normalne
- ulgowe ustawowe
- ulgowe gminne (40% ulgi)
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL720920.gif[/img][/url]
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1162
Dołączył: poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 02:00
Lokalizacja: Toruń
Avatar użytkownika

Postprzez seba » środa, 14 września 2005, 16:51

W Toruniu podstawą taryfy jest bilet jednorazowy za 1,90. Jeżeli masz ulgę to kasujesz bilet z jednej strony, jeżeli nie masz to kasujesz z dwóch stron. Strefy są dwie, miejska i podmiejska, jeżeli korzystasz z przejazdu na jednej i drugie strefie to płacisz dwukrotność taryfy zwykłej, ale jezeli tylko na miejskiej lub tylko na podmiejskiej to obowiązuje taryfa zwykła, czyli w praktryce opłata podwójna obowiązuje pomiędzy ostatnim przystankiem jednej strefy, a pierwszym drugiej, w takim wypadku: ulgowy - bilet za 1,90 kasujesz z obydwu stron, jeżeli normalny to dwa bilety za 1,90 z obydwu stron. Opłata na liniach nocnych to 2xtaryfy dziennej, czyli tak samo jak przejazd przes granice stref (kiedyś opłata wynosiła 3-krotność dziennej, autobusy wtedy jeździły puste). Obecnie w każdym nocnym jedzie kontroler-konduktor u którego można kupić bilet, niekiedy nawet obecność konduktora nie działa na osobników, którzy potrafią wykręcać siedzenia, wypychać nogami szyby, w noce weekendowe statystycznie przypada jeden zjazd na komisariat przez noc. Bezpieczeństwo troche wzrosło po tym jak na linie nocne są puszczane tylko autobusy z monitoringiem czyli Jelcze M081MB, MANy NL283 i dwa Jelcze 120MM/2. Opłata za przewóz bagażu podręcznego, którego suma trzech wymiarów wynosi 120 cm i więcej (m.in.: obrazy, sanki, narty, torby podróżne itp.) lub zwierząt (oprócz tych które mieszczą się na kolanach pasażera) równa jest cenie biletu normalnego za przewóz jednej osoby na danej linii.

Co do biletów wieloprzejazdowych, to występują:
Karnety 6 i 12 przejazdowe, ceny to odpowiednio 10,00 i 19,00, nie ma karnetów ulgowych.

Bilety krótkookresowe:
Jednodniowy (obowiązuje w dzień skasowania, oprócz linii nocnych - nie jest to bilet 24h)
Normalny linie w granicach administracyjnych miasta 7,40, ulgowy 4,30
Normalny linie miejsko-podmiejskie 14,80, ulgowy 8,00
Tygodniowy
Normalny linie w granicach administracyjnych miasta 32,80, ulgowy 16,00
Normalny linie miejsko-podmiejskie 65,00, ulgowy 33,00

Bilety miesięczne
Na 1 linię miejską N54,50, U29,00 - autobus, 27,00-tramwaj
Posiadający bilety miesięczne na oznaczone linie:

* tramwajowe, mogą korzystać z innych linii tramwajowych na odcinkach ściśle pokrywających się z linią oznaczoną na bilecie,
* autobusowe, mogą korzystać z innych linii autobusowych na odcinkach ściśle pokrywających się z linią oznaczoną na bilecie,

przy czym linia ściśle pokrywająca się z linią oznaczoną na bilecie obejmuje również pierwszy przystanek zlokalizowany za skrzyżowaniem ulic, z których jedną przebiega linia oznaczona na bilecie.

Na 1 linię podmiejską N61,00 U31,00
Na 2 linie miejskie N71,00 U36,00
Sieciowy na linie miejskie N99,00 U49,50
Sieciowy na linie miejskie i nocne 123,50
Sieciowy na miejskie + 1 podmiejską N138,00 U69,00
Sieciowy na linie miejskie i podmiejskie, socjalny* - 69,00

Bilet na 1/2 miesiąca
Sieciowy na linie miejskie N54,50 U28,00
Sieciowy na linie miejskie + 1 linie podmiejską N72,00 U36,00

Sieciowy miesięczny na okaziciela, linie miejskie 141,00
Sieciowy miesięczny na okaziciela, miejskie i podmiejskie 158,50

*Do korzystania z biletów socjalnych uprawnieni są: 1. emeryci i osoby o stwierdzonym stopniu niepełnosprawności pobierający świadczenia emerytalne lub świadczenia z tytułu stwierdzenia niepełnosprawności, nie pozostający w stosunku pracy powodującym zawieszenie świadczeń emerytalnych lub świadczeń otrzymywanych z tytułu stwierdzenia niepełnosprawności, 2. współmałżonkowie osób wymienionych w punkcie 1, na których emeryci i osoby o stwierdzonym stopniu niepełnosprawności otrzymują dodatki rodzinne przed ukończeniem 65 roku życia.
Osoby powyżej 65 roku życia jeżdżą za darmo.
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
Bertol
 
Posty: 14
Dołączył: piątek, 11 lutego 2005, 22:51
Lokalizacja: Mikołów

Postprzez Bertol » czwartek, 15 września 2005, 15:51

Mieszkam w takim miejscu gdzie jest dwóch organizatorów KM - MZK Tychy i KZK GOP Katowice.

W Tychach obowiązuje taryfa czasowa (linie zwyłke) I tak:
- przejazd do 20 min: 2,40zł/1,20zł
- przejazd do 40 min: 2,90zł/1,45zł
- przejazd do 90 min: 3,50zł/1,75zł
U kierowcy do nabycia bilety po 3,50zł/1,75zł, które obowiązują również przez 90 min od chwili skasowania.

Ponadto występują bilety dobowe (10,00zł/5,00zł) oraz tygodniowe (34,00zł/17,00zł)
Wystepuje również specjalny bilet bagażowy - za przewóz ponadwymiarowego bagażu lub przewóz zwierzęcia.

Z miesięcznych są imienne i na okaziciela.
- imienne ważne na 1 gminę (72,00zł/36,00zł)
- imienne ważne na 2 i więcej gmin (92,00zł/46,00zł)
- na okaziciela na 1 gminę (80,00zł)
- na okazicieła na 2 i więcej gmin (108,00zł)

Wszystkie w/w są ważne na liniach zwykłych.

Osobny cennik (i bilety) obowiązuje na liniach pospiesznych (są aż dwie :) )
Jednorazowy przejazd taką linią to 4,20zł za normalny i 2,80zł za ulgowy.
Można również dokupić jednorazową dopłatę do biletu na linie zwykłe za 1,40zł bądź też okresową dopłatę za 28,00zł

--------------

Drugim organizatorem transportu miejskiego w mojej okolicy jest KZK GOP Katowice. Tu sprawa taryfy wygląda całkiem inaczej.
Bilety jednorazowe:
- za przejazd w granicy jednego miasta (gminy): 2,40zł/1,20zł
- za przejazd w granicach dwóch, sąsiadujących miast (gmin): 2,90zł/1,45zł
- za przejazd w granicach trzech i więcej miast (gmin): 3,50zł/1,75zł
U kierowcy do nabycia bilety za 3,50zł/1,75zł ważne na całej trasie.

Tak samo jak w MZK Tychy istnieje osobny bilet bagażowy (2,40zł)

Bilety okresowe (na okaziciela, cała sieć)
- 1-dniowy: 12zł/6zł
- 2-dniowy: 18zł/9zł
- 5-dniowy: 30zł/15zł
- 7-dniowy: 34zł/17zł
- 14-dniowy: 56zł
- miesięczny: 108zł

Bilety okresowe (imienne)
- SM/AT - upoważnia do przejazdu wszystkimi liniami na terenie jednego wybranego miasta (gminy); bilet autobusowo-tramwajowy (82zł/ 41zł)
- SC/AT - upoważnia do przejazdu wszystkimi liniami na terenie dwóch i więcej miast (gmin); bilet autobusowo-tramwajowy (96zł/48zł)
- SM - upoważnia do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie jednego wybranego miasta (gminy) (78zł/39zł)
- SC - upoważnia do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie dwóch lub więcej miast (gmin) (92zł/46zł)

Ponadto są także:
- kwartalny (na 3 kolejne miesiące) uprawniający do przejazdu na terenie 2 i więcej gmin (240zł/120zł)
- kwartalny (na 3 kolejne miesiące) uprawniający do przejazdu na terenie 1 gminy (200zł/100zł)
- bilet TS (szkolny, ulgowy, imienny) uprawniający do przejazdu w relacji pomiędzy miejscem zamieszkania oraz szkołą i z powrotem, w dni nauki szkolnej (30zł)
- bilet wakacyjny WSC (dwumiesięczny, imienny) uprawniający do przejazdu wszystkimi liniami na terenie dwóch lub więcej miast (gmin) przez okres dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień): (160zł/80zł)
Masz niepotrzebne bilety komunikacyjne? Nie wyrzucaj, napisz...
Locutus
<i>BusForum</i>
 
Posty: 3493
Dołączył: sobota, 28 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Avatar użytkownika

Postprzez Locutus » piątek, 16 września 2005, 01:09

Voy - jeszcze do niedawna bilety strefowe w Krakowie byly drozsze niz miejskie, ale po ostatniej podwyzce cen miejskich ich wartosci sie zrownaly...

A co do Warszawy - tylko pozazdroscic cennika... bilet trzydniowy jest tam PONAD DWA RAZY TANSZY niz w Krakowie (warszawski 12PLN, krakowski 25PLN)...

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
voy
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1238
Dołączył: sobota, 10 kwietnia 2004, 14:09
Lokalizacja: Rzeszów
Avatar użytkownika

Postprzez voy » piątek, 16 września 2005, 14:28

W Krakowskich cennikach są ciekawe kruczki - bilet 48-godzinny jest droższy od biletu 24-godzinnego (tylko 10 gr, ale sam fakt że nie jest znacznie tańszy jest pewną paranoją) :lol:

W Warszawie podoba mi się natomaist to, że trzydniowy bilet okazał się zakupem znacznie tańszym (w groszowej skali) niż dwa bilety dobowe. To mi się podoba!

-
A tak BTW to najtańszy bilet dzienny jest chyba w Mielcu - 4.50 normalny, 2.80 szkolny :)
<img src="http://www.naszaklasa.boo.pl/lukers/voy_syg.jpg"> Volvo-Wiima RLZ!
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1162
Dołączył: poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 02:00
Lokalizacja: Toruń
Avatar użytkownika

Postprzez seba » piątek, 16 września 2005, 16:13

[quote="voy"]
-
A tak BTW to najtańszy bilet dzienny jest chyba w Mielcu - 4.50 normalny, 2.80 szkolny :)

Żeby uzyskać reprezentatywny wynik do porównań, cene takiego biletu trzebaby podzielić przez długość linii komunikacyjnych, lub ilość mieszkańców.
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1739
Dołączył: wtorek, 9 marca 2004, 19:39
Lokalizacja: Wrocław
Avatar użytkownika

Postprzez bystrzak2000 » piątek, 16 września 2005, 19:06

We Wrocławiu wyglada to tak:

1. Jednorazowe na linie normalne* (2 zł.), podmiejskie** (2,60) i pośpieszne oraz nocne (2,80).
2. Na okaziciela:
- jedniodniowe (9,00),
- 5-dniowe na linie normalne (23,00), na linie normalne oraz pośpieszne (27,00),
- 10-dniowe na linie normalne (40,00), normalne oraz pośpieszne (48,00), normalne w granicach i poza granicami miasta (46,00),
- 30-dniowe na linie normalne (90,00), normalne oraz pośpieszne (114,00), normalne w granicach i poza granicami miasta (108,00),
- 60-dniowe na linie normalne (168,00), normalne oraz pośpieszne (216,00),
- 90-dniowe na linie normalne (234,00), normalne oraz pośpieszne (306,00),
3. Imienne 30-dniowe:
- na 1 linię normalną od poniedziałku do piątku (46,00), normalną na cały tydzień (50,00), pośpieszną (74,00), normalną w granichach miasta i poza nim (68,00),
- na 2 linie normalne od poniedziałku do piątku (56,00), normalne na cały tydzień (67,00), dowolne (91,00), normalne w granicach miasta i poza nim (85,00),
- na wszystkie linie normalne (84,00), normalne i pospieszne (108,00), normalne w granicach miasta i poza nim (102,00),
4. Aglomeracyjne (ważne z miesięcznym biletem kolejowym na wybranych odcinkach) na wszystkie linie normalne (63,00), normalne oraz pośpieszne (77,00).

Wsystkie bilety okresowe są ważne w granicach miasta, o ile nie jest napisane inaczej. Ceny biletów ulgowych są o połowe niższe.
* za linie normalne uważa się wszystkie linie poza pośpiesznymi (oznaczonymi literami) oraz nocnymi (2xx). Linie te mają schemat numeracji: 1xx (zwykłe), 3xx (szczytowe), 4xx (przyśpieszone), 6xx (podmiejskie), 7xx (zastępcze)
** wyżej wymienioną opłatę wnosi się tylko jadąc poza granicami miasta lub podczas przekraczania granicy - kasuje sie tylko 1 bilet

Niedługo zmieni się taryfa podmiejska, ale w tej chwili nie są znane jeszcze szczegóły. Kiedy je poznam, dopiszę poprawki :)
Egon
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 769
Dołączył: czwartek, 5 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Katowice-Ligota
Avatar użytkownika

Postprzez Egon » sobota, 17 września 2005, 00:23

[quote="Bertol"][ciach]
Drugim organizatorem transportu miejskiego w mojej okolicy jest KZK GOP Katowice. Tu sprawa taryfy wygląda całkiem inaczej.
Bilety jednorazowe:
[ciach]
- za przejazd w granicach trzech i więcej miast (gmin): 3,50zł/1,75zł
[ciach]
W uzupełnieniu - ten bilet w okresie od 01.07 do 30.09 robi za bilet czasowy - jest ważny przez godzinę od momentu skasowania i w tym czasie uprawnia do "nieskończonej" liczby przesiadek.
Locutus
<i>BusForum</i>
 
Posty: 3493
Dołączył: sobota, 28 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Avatar użytkownika

Postprzez Locutus » sobota, 17 września 2005, 01:26

[quote="voy"]W Krakowskich cennikach są ciekawe kruczki - bilet 48-godzinny jest droższy od biletu 24-godzinnego (tylko 10 gr, ale sam fakt że nie jest znacznie tańszy jest pewną paranoją) :lol:


Nie bardzo rozumiem, o czym mowisz... bilet 24h kosztuje 10,40 bilet 48h 18,80 zas 72h 25... nie wiem o jakie dziesiec groszy chodzi... i nie lapie, dlaczego paranoja mialoby byc ze bilet 48h nie jest znacznie tanszy od biletu 24h... mysle ze paranoja byloby wlasnie gdyby bilet 48h BYL tanszy od 24h...

:-?

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Locutus
<i>BusForum</i>
 
Posty: 3493
Dołączył: sobota, 28 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Avatar użytkownika

Postprzez Locutus » sobota, 17 września 2005, 01:30

A tak do Bystrzaka - w sumie w Krakowie tez jeszcze siedem lat temu byly linie pospieszne za ktore sie placilo drozej niz za normalne... ale ktos w koncu doszedl do slusznego wniosku i zlikwidowal je, wprowadzajac linie przyspieszone, ktorymi mozna juz podrozowac po zwyklej stawce... pamietam, ze poczatkowo linie przyspieszone jezdzily pustawe - troche to trwalo, zanim ludzie sie nauczyli, ze do "piecsetki" tez mozna wsiasc, nie wydajac wiecej kasy na bilet :-P Reforma weszla w zycie 1.01.1999 roku o ile pamietam ;-)

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
voy
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1238
Dołączył: sobota, 10 kwietnia 2004, 14:09
Lokalizacja: Rzeszów
Avatar użytkownika

Postprzez voy » sobota, 17 września 2005, 09:43

Locutus - jak byłem w Krakowie to zapłaciłem za 48h 11.50 zł, w trzeci dzień kupiłem sobie 24h za 5.70 zł. Czyli różnica cenowa między biletem 24 i 48 wynosiła 10 groszy i to w nie tą stronę co trzeba :| - czyli coś nienormalnego, bo bardziej opłaciłoby mi się kupić 2x 24h. Cała zabawa polega na tym, że ceny powinny być coraz niższe - im dłuższy okres obowiązywania biletu, tym taniej, a nie na odwrót :roll:.
<img src="http://www.naszaklasa.boo.pl/lukers/voy_syg.jpg"> Volvo-Wiima RLZ!
Następna strona
Odpowiedz