Uprzejmość kierowców

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » niedziela, 23 lutego 2003, 17:12

W moim mieście na uprzejmość kierowców nie mogę narzekać, bo kierowcy są wyjątkowo mili dla pasażerów. Zawsze odpowiadają na pytania (czesto głupie lub oczywiste), wypuszczają ludzi podczas postoju na prośbe a nawet pozwalają wsiąść do busa z rowerem. Jak to u was wygląda?
Jelcz PR110E #821
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » niedziela, 23 lutego 2003, 19:50

Lublin:
-nie wsiądziesz z rowerem
-czasem kierowca gdy chcesz u niego bilet kupić to mówi Ci "a w kiosku nie było?" [skąd ja to znam, 2248, hehehe]
-tylko jak jest wybitnie wspaniały kierowca to wpuści poza przystankiem na rozkładzie
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » niedziela, 23 lutego 2003, 20:05

[quote]
On 2003-02-23 18:50, Jelcz PR110E #821 napisał:

[...]

-czasem kierowca gdy chcesz u niego bilet kupić to mówi Ci "a w kiosku nie było?" [skąd ja to znam, 2248, hehehe]

Ja ten tekst znam z 2206 :smile:
Oświęcimianin
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Oświęcimianin » poniedziałek, 24 lutego 2003, 21:31

Z kulturalnością kierowców zarówno w PKSie jak i MZK jest kiepsko (oczywiście nie chcę uogólniać, są kulturalni kierowcy). Nie raz widziałem jak kierowca opieprza pasażera za jakąś bzdurę.
slavres

Postprzez slavres » czwartek, 20 marca 2003, 01:22

W Rzeszowie rozpoczęto szkolenie kierowców w sprawie obycia z pasażerami. Zobaczymy jakie to przyniesie efekty.
miker0

Postprzez miker0 » środa, 14 maja 2003, 18:30

W MPK Poznań to jest różnie. Spotykam się ze skrajnościami. Na 52 N4009 jeździ bardzo miły kierowca, który zawsze rozmawia z pasażerami. Niekiedy trafi się gdzieś wyjątkowy palant. Ogólnie nie jest źle. POZDROWIENIA po długiej przerwie
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » czwartek, 17 lipca 2003, 17:20

Słyszalem o przypadku kiedy to kierowca zaczekał na dobiegającą babcinke i nawet wysiadł żeby jej pomóc wsiąść, inny przypadek to taki kiedy to kierowca biegłym angielskim wytłumaczył turystce jak dojechać na targi linia 63 kierowca 132. Kiedyś na linii 85 inny szofer, wyszedł z kabiny (IKARUS), mojej córce, która stała na przystanku z wózkiem, pomógł wsiąść i życzył przyjemnej jazdy; faktem jest, że jest ładna.
POZDRAWIAM

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: mistral dnia 2003-07-17 20:01 ]</font>
Gallux

Postprzez Gallux » czwartek, 17 lipca 2003, 17:26

Mnie tylko dziwia co niektóre zwyczaje niektórych kierowców. Np. będąc w Łodzi natknąłem się na drivera co w ogóle nie otwierał przednich drzwi. Ludzie machali, pukali a on swoje. Totalny bezsens! Co mu szkodzi otworzyć?
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 18 lipca 2003, 17:16

[quote]
On 2003-07-17 17:26, Gallux napisał:
Mnie tylko dziwia co niektóre zwyczaje niektórych kierowców. Np. będąc w Łodzi natknąłem się na drivera co w ogóle nie otwierał przednich drzwi. Ludzie machali, pukali a on swoje. Totalny bezsens! Co mu szkodzi otworzyć?

Jeśli to było w zimie to może bał się, że mu zimnego powietrza nawieje :grin:
Gallux

Postprzez Gallux » piątek, 18 lipca 2003, 17:57

Właśnie nie. To było pare tygodni temu, a więc było ciepło. Facet to robił po prostu tak ot dla zasady.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 18 lipca 2003, 21:47

[quote]
On 2003-07-18 17:57, Gallux napisał:
Właśnie nie. To było pare tygodni temu, a więc było ciepło. Facet to robił po prostu tak ot dla zasady.

To z niego niezły cham - łagodnie rzecz ujmując.
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » piątek, 18 lipca 2003, 22:12

[quote]
On 2003-07-18 17:57, Gallux napisał:

Kierowcy niechętnie wpuszczają pasażerów, gdyż boją się, że ci nie przechodząc do tyłu będą ograniczać widoczność (kiedyś byłem świadkiem sytuacji, gdy młody chłopak stał na przednim pomoście i ograniczał widoczność kierowcy wyjeżdżającemu z drogi podporządkowanej. Kierowca kilka grzecznie poprosił go by się przesunął, lecz ten przeszedł do tyłu gdy kierowca otworzył drzwi od kabiny i zapytał: "Przesuniesz się czy mam ci wp...?!"). Dlatego uważam, że gdy kierowca otwiera przednie drzwi osobom starszym czy niepełnosprawnym, które chcą wsiąść wszystko jest okay. Takie zwyczaje są w Bielsku, lecz powoli zanikają, gdyż w nowych solarisach zamontowane są bramki w przednich drzwiach i kierowcy je normalnie otwierają, a ludziom wystarczy ewentualna uwaga kierowcy "proszę przejść za bramkę".
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
Gallux

Postprzez Gallux » piątek, 18 lipca 2003, 22:38

Mnie to bardzo zdziwiło, bo u nas zawsze kierowcy otwierają przednie drzwi. A jak nie otworzy to zawsze można go poprosić i kierowca otwiera (jeszcze nie zdarzyło mi się żeby odmówił). Zaś w Bydgoszczy zaobserwowałem przykład wyjątkowego chama. Jechałem tamtejszym Volvosem i do autobusu wsiadł facet, który oparł się o drzwi. A kierowca burak z mordą na faceta. Jeszcze wyzwał go od największych k. Jakoś tyle razy jechałem naszymi nowymi MANami i jeszcze nigdy nikomu nie przeszkadzało, że ktoś opierał się o drzwi. Nie wydaje mi się, że przez takie coś miałyby nagle wypaść :smile:
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 19 lipca 2003, 21:06

[quote]
On 2003-07-18 22:38, Gallux napisał:
Mnie to bardzo zdziwiło, bo u nas zawsze kierowcy otwierają przednie drzwi. A jak nie otworzy to zawsze można go poprosić i kierowca otwiera (jeszcze nie zdarzyło mi się żeby odmówił). Zaś w Bydgoszczy zaobserwowałem przykład wyjątkowego chama. Jechałem tamtejszym Volvosem i do autobusu wsiadł facet, który oparł się o drzwi. A kierowca burak z mordą na faceta. Jeszcze wyzwał go od największych k. Jakoś tyle razy jechałem naszymi nowymi MANami i jeszcze nigdy nikomu nie przeszkadzało, że ktoś opierał się o drzwi. Nie wydaje mi się, że przez takie coś miałyby nagle wypaść :smile:

Zauważ że w nowych busach mata w obrębie drzwi ma inny kolor lub odcień niż reszta podłogi. Oznacza to że jest to strefa zagrożenia. I gdyby nagle coś się skopało z układem pneumatycznym, to przez jedno skrzydło mógłbyś wypaść bo się mieścisz w szerokości jednego skrzydła.
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » sobota, 19 lipca 2003, 21:34

Może GALLUXOWI chodziło o to, że kierowca "Jeszcze wyzwał go od największych k."
POZDRAWIAM
Następna strona
Odpowiedz