Biletomaty

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Re: Biletomaty

Postprzez kpc21 » czwartek, 18 września 2014, 12:45

W Łodzi też się właśnie pojawiają nowe biletomaty - te o których wspominałem kilka postów wcześniej.

W przeciwieństwie do tych dotychczasowych, nie obsługują gotówki, obsługują za to tradycyjne karty płatnicze. Dotychczasowe biletomaty obsługiwały jedynie gotówkę (dokładnie - monety od 10 groszy do 5 zł) i karty zbliżeniowe. Najstarsze automaty, znajdujące się w niektórych tramwajach - jedynie gotówkę (od 10 groszy do 5 zł) i nie daje się z ich pomocą kupić biletów na zapas, bo sprzedawane bilety są już skasowane.

Jeśli chodzi o obsługę systemu Migawka, biletomaty z poprzednich dostaw mogły jedynie aktywować bilety kupione przez Internet, natomiast w tych nowych będzie można zakupić bilet za pomocą karty płatniczej.
kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez kulikowski » czwartek, 18 września 2014, 13:33

złożyłem reklamację, ale okazało się że czas załatwienia sprawy to ... 30 dni! Pozostaje nadzieja, że w tym czasie nie padnie (mój nośnik ma już kilka lat).
NIE dla ACTA!
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » czwartek, 2 października 2014, 11:56

W Krakowie też pojawiły się biletomaty z możliwością płatności wyłącznie kartą. Zamontowane zostały w nowych autobusach firmy Mobilis, które kursują od 1 sierpnia tego roku. Oczywiście był to wymóg organizatora, a nie pomysł samego przewoźnika. Organizator zachwala zalety takiego rozwiązania (że się nie przepełniają, że nikt nie kradnie monet itp), ale i tak rozwiązanie spotkało się z powszechną krytyką. Krytycy podkreślają, że znaczna część pasażerów korzystających z biletów jednorazowych to osoby nie posiadające kart płatniczych (np. dzieci w wieku szkolnym, osoby starsze).
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
Poprzednia strona