Absurdy w KM

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » poniedziałek, 13 października 2003, 17:55

Proponuję wpisywać tu przykłady apsurdalnych sytuacji związanych z komunikacją miejską.
Może zacznę ja.
Fragment gazety "Nowości":
- Mój wnuk jest uczniem pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. Tak się składa, że musi dojeżdżać do szkoły autobusem MZK. Ma co prawda wykupiony bilet miesięczny, ale bez legitymacji szkolnej jest on nieważny. "Pierwszaki" zaś dostają legitymacje dopiero po uroczystym pasowaniu na ucznia, które jeszcze się nie odbyło. Ciekawe, kto zapłaci karę, jeżeli wnuk trafi na kontrolę biletów? - zastanawia się kolejny Czytelnik.
Odpowiedź:
- Szkoda, że dziadek naszego ucznia skontaktował się najpierw z mediami zamiast ze szkołą - ubolewa Grażyna Janowska, wicedyrektorka SP 23. - To prawda, że "pierwszaki" otrzymują legitymacje po uroczystym ślubowaniu i przyjęciu w poczet uczniów. Jednak dotyczy to wyłącznie tych dzieci, którym dokument nie jest pilnie potrzebny. Pozostałym uczniom, którzy np., tak jak w tym przypadku, dojeżdżają do szkoły autobusami, wystawiamy legitymacje "od ręki". Wystarczy zgłosić się do sekretariatu.
________
Szkoda tylko że dopiero po interwencji w gazecie Sz.P. dyrektor zainteresowała się tą sprawą, śmię tak mówić poniewarz wg. dziadka tego dziecka gdy sam chciał coś wskurać w tej sprawie dyrektor szkoły wykręcała się od konkretnej ospowiedzi tłumacząc że to kurator wymyśla te przepisy (wiem to z poprzednich wydań gazety).
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » poniedziałek, 13 października 2003, 19:03

Problemy z Legitymacjami były zawsze. Ale mój znajomy umiejętnie pare razy oszukał PKS. Na niepodpieczętowanej legitymacji szkolnej zrobił odcisk z 5ciu złotych w tuszu i tak pare razy się przejechał na zniżce. Jednak raz kierowca się skapował, że to oszustwo (na szczęście znajomy musiał tylko kupić normalny) i kolega skończył z tym :smile:

A co do absurdów związanych z MPK i kanarami, to ostatnio przeczytałem w lokalnej gazecie Łódzkiej, że kanar złapał jakiegoś dzieciaka na linii podmiejskiej i zamiast wlepić mu kare, kazał mu pichotą wracać do domu. Czy nie lepiej by było zrobić odwrotnie panie kontrolerze?
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » poniedziałek, 13 października 2003, 21:20

Wg. mnie bardzo dobrze zrobił. Dzieciak oduczy się jazdy na gape. Popieram takie "propagowanie" jazdy bez biletu.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » poniedziałek, 13 października 2003, 21:33

Według mnie lepiej jest wlepić mandat. Taka kara jaką zastosował kanar może nauczyć lub nie. Zaś gdyby wlepił mandat i rodzice dzieciaka by to zobaczyli, to już by go oduczyli. Dodatkowo byłby jakiś zysk dla MPK :smile: A tak dzieciak się poskarżył dyrekcji i kanar najprawdopodobniej straci prace.
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » poniedziałek, 13 października 2003, 21:37

[quote]
On 2003-10-13 19:03, Gallux napisał:
Problemy z Legitymacjami były zawsze. Ale mój znajomy umiejętnie pare razy oszukał PKS. Na niepodpieczętowanej legitymacji szkolnej zrobił odcisk z 5ciu złotych w tuszu i tak pare razy się przejechał na zniżce. Jednak raz kierowca się skapował, że to oszustwo (na szczęście znajomy musiał tylko kupić normalny) i kolega skończył z tym :smile:

Ja to bym za takie podrabianie legitymacji wsadzal na 48 godzin. Pomijając względy moralno-etyczne to przecież jest to najzwyklejsza kradzież. Zero tolerancji dla takich drobnych przestępstw.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » poniedziałek, 13 października 2003, 21:53

Eeeeeeee, każdy był kiedyś dzieckiem i miał różne pomysły w głowie. Dorosło się, zmądrzało i pare rzeczy zrozumiało :smile:
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » poniedziałek, 13 października 2003, 21:55

[quote]
On 2003-10-13 21:33, Gallux napisał:
Według mnie lepiej jest wlepić mandat. Taka kara jaką zastosował kanar może nauczyć lub nie. Zaś gdyby wlepił mandat i rodzice dzieciaka by to zobaczyli, to już by go oduczyli. Dodatkowo byłby jakiś zysk dla MPK :smile: A tak dzieciak się poskarżył dyrekcji i kanar najprawdopodobniej straci prace.

No to faktycznie, jeśli tak wygląda sytuacja to lepiej było nałożyć kare. Ale przewoźnik nie powinien zwolnić kanarka (to takie słodkie ptaszki).
122#8047
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez 122#8047 » wtorek, 14 października 2003, 09:44

[quote]
On 2003-10-13 19:03, Gallux napisał:

A co do absurdów związanych z MPK i kanarami, to ostatnio przeczytałem w lokalnej gazecie Łódzkiej, że kanar złapał jakiegoś dzieciaka na linii podmiejskiej i zamiast wlepić mu kare, kazał mu pichotą wracać do domu. Czy nie lepiej by było zrobić odwrotnie panie kontrolerze?

Jeżeli ściągalność opłat w łódzkim za przejazd bez biletu wynosi 100% to też jestem za wlepienie kary. W przeciwnym wypadku rodzice i tak pewnie nie zapłaciliby kary.
zbyrus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zbyrus » wtorek, 14 października 2003, 09:47

Absurdalne jest to, co ostatnio (od paru lat) MPK robi w Krakowie. Mianowicie wszystkie oszczędności i cięcia koncentrują sie na komunikacji autobusowej a na tramwajowej nie ma żadnych oszczędności. Wręcz przeciwnie - na pewnych liniach tramwajowych częstotliwość rośnie. Efektem tego jest niemiłosierny tłok w autobusach, na które się bardzo długo czeka, a przeklęte tramwaje jeżdżą jeden za drugim wożąc w pewnch godzinach po kilki pasażerów na wagon, a bywa, że samego motorniczego. Powinno sprzedać tramwaje i kupić autobusy.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » wtorek, 14 października 2003, 09:56

Wiedziałem że wkońcu zbyrus tu napisze, wiedziałem.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 14 października 2003, 11:01

No więc prostuję po raz enty - cięcia objęły tak samo tramwaje i autobusy. Przykładowo <b>wszystkie</b> linie tramwajowe po godzinie 19. w weekendy kursują raz na pół godziny...

Przyczyną cięć jest polityka UMK - MPK dostaje 35 mln złotych dokapitalizowania - w porównaniu z Poznaniem, Łodzią czy Wrocławiem jest to TRZYKROTNIE mniej. Przy tym cena wozokilometra jest ustalona przez UMK na poziomie najniższym wśród większych metropolii w kraju... nic tylko siąść i płakać.

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 14 października 2003, 11:04

[quote]
On 2003-10-14 09:47, zbyrus napisał:
Powinno sprzedać tramwaje i kupić autobusy.

Powinno się sprzedać Zbyrusa żeby nie opowiadał takich głupot. :grin: :grin: :grin:

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
adam86
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez adam86 » wtorek, 14 października 2003, 12:59

[quote]
On 2003-10-14 11:01, Locutus napisał:
Przy tym cena wozokilometra jest ustalona przez UMK na poziomie najniższym wśród większych metropolii w kraju... nic tylko siąść i płakać.

Pzdr.
LOKI

Ale na pewno nie mniej niż GOPie :sad:
memphis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez memphis » wtorek, 14 października 2003, 17:37

[quote]
On 2003-10-14 11:01, Locutus napisał:
Przyczyną cięć jest polityka UMK - MPK dostaje 35 mln złotych dokapitalizowania - w porównaniu z Poznaniem, Łodzią czy Wrocławiem jest to TRZYKROTNIE mniej. Przy tym cena wozokilometra jest ustalona przez UMK na poziomie najniższym wśród większych metropolii w kraju... nic tylko siąść i płakać.

Tzn. ile dokładnie wynosi cena tego wozokm?

Poza tym co jak co, ale przy jednym monopolistyczym przewoźniku można by sobie darować te durne rozliczenia na kilometry.
Jelcz PR110E #821
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » wtorek, 14 października 2003, 21:46

[quote]
On 2003-10-14 17:37, memphis napisał:
Poza tym co jak co, ale przy jednym monopolistyczym przewoźniku można by sobie darować te durne rozliczenia na kilometry.

No nie wiem, bo musi być przecież jakiś wskaźnik, do którego należy redukować koszty i uatrakcyjniać przewozy. Bo zapewne jakby zlikwidować rozliczanie w ten sposób, to pieniądze zacząły by odpływać nie tam gdzie trzeba...
Następna strona
Odpowiedz