Banicja dla Arona!

Jakie tematy należałoby dodać? O czym warto byłoby podyskutować?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

jelcz392
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez jelcz392 » czwartek, 23 listopada 2006, 10:22

[quote="Aron"]Po prostu niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że wielu pasażerom nie wystarcza już 20-letnia hadziewiątka albo Ikarus i jeżdżą busami. I to wzbudza nienawiść, bo przecież 20-letnie Autosany i Ikarusy są takie wspaniałe, tylko ci wredni pasażerowie nieuświadomieni no i busiarze złodzieje. A co kradną to niestety nikt nie umie odpowiedzieć. Na pewno nie pasażerów, bo nikt na siłę do busa nie wciąga.

Pasażerów może nie okradają, ale np. właściciela, u którego jeżdżą. I nie mów mi, że to nie prawda bo wiem o kilku takich przypadkach jednej w jednej z firm z okolic Goleniowa. Celowo nie podaję nazwy, bo może własciciel sobie tego nie życzyć. Ale zapewniam Cię, ze gość jest świadomy tego,że część jego kierowców kręci lody dla siebie.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 23 listopada 2006, 15:56

[quote="jelcz392"]
Pasażerów może nie okradają, ale np. właściciela, u którego jeżdżą. I nie mów mi, że to nie prawda bo wiem o kilku takich przypadkach jednej w jednej z firm z okolic Goleniowa. Celowo nie podaję nazwy, bo może własciciel sobie tego nie życzyć. Ale zapewniam Cię, ze gość jest świadomy tego,że część jego kierowców kręci lody dla siebie.

A myślisz, że w PKSie albo w PKP pracownicy nie kręcą lodów? Ech...
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 23 listopada 2006, 15:58

[quote="Unkel"]-A za piatke do Szczecina moze panstwo?
-Nie, dziekujemy.
-Ale moze jednak, no za 5zlotych!
-Naprawde dziekujemy.
-No ale za 5zlotych tam o stoi bus.
-Spieprzaj dziadu

Jak panienka w markecie namawia cię żebyś kupił mydło to też do niej mówisz "spieprzaj dziadówo"?
Unkel
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Unkel » czwartek, 23 listopada 2006, 16:24

Panienka:
a) Po pierwszym dziekuje daje sobie spokoj
b) Nie idzie krok w krok za mna i reaguje na moje "nie, dziekuje"
c) Jest panienką 20-25lat a nie 40sto latkiem.
Jakub K.
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jakub K. » czwartek, 23 listopada 2006, 17:03

[quote="Aron"]nikt na siłę do busa nie wciąga.

W Zakopanem i okolicach zdarzają się takie sytuacje.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » czwartek, 23 listopada 2006, 18:13

Tzn., że na siłę Cię wpychają do busa? A skąd wiedzą, gdzie chcesz jechać?
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
jelcz392
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez jelcz392 » czwartek, 23 listopada 2006, 18:21

[quote="NDT"]Tzn., że na siłę Cię wpychają do busa? A skąd wiedzą, gdzie chcesz jechać?

Wprawdzie dawno to było bo w 1994. Chciałem jechac z centrum na Cyhrlę Toporową, ja i jeszcze ze trzy osoby. busiarz zapewniał ze trzy razy, że tam jedzie.Ale że po trasie dosiedli się chętni do Kuznic, więc bezczelnie pojechał do Kuznic, a potem wmawiał nam,ze on wcale na Cyhrlę nie jechał.
hg13

Postprzez hg13 » czwartek, 23 listopada 2006, 18:27

[quote="Aron"]Po prostu niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że wielu pasażerom nie wystarcza już 20-letnia hadziewiątka albo Ikarus i jeżdżą busami. I to wzbudza nienawiść, bo przecież 20-letnie Autosany i Ikarusy są takie wspaniałe, tylko ci wredni pasażerowie nieuświadomieni no i busiarze złodzieje. A co kradną to niestety nikt nie umie odpowiedzieć. Na pewno nie pasażerów, bo nikt na siłę do busa nie wciąga.

Wiem, że Ikarusów 280.26 większośc ludzi nie lubi, jestem wyjątkiem, ale nie rozumiem, jak można nie lubic Solarisa Urbino 18? Albo Neoplana N4522, który jest jeszcze wygodniejszy od Urbino 18? Autobusy Przegubowe są o wiele lepsze od sprinterów pod każdym względem. Neoplan N4522, wprawdzie nim nie jechałem ale widziałem wnętrze na zdjęciach. Powiedz sam, czy wolałbyś jechac załóżmy z Krakowa do Gdańska nową Setrą S431 lub piętrowym przegubowcem N138 czy starym Sprinterem? Albo nawet- starym N138 czy nowym Sprinterem? Prawdopodobnie większośc wybralaby starego N138. Zobacz sobie w googlach zdjęcia mojego autobusu marzeń N138 i porównaj ze swoim małym sprinterem. Pewnie napiszesz, że okropny, do niczego itd, byle tylko nie przyznac racji komuś, kto uważa, że "coś" jest lepsze od Sprintera. Nie przekonam Cię, że Urbino 18 jest lepszy od sprintera, ale zobacz sobie N138 a pewnie zmienisz zdanie.

-W jaki sposób prowadzic sprintera z zakrytymi uszami?
-Nie musisz zakrywac uszu rękoma, bo nogi masz na głowie.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 23 listopada 2006, 18:51

[quote="hg13"]
Wiem, że Ikarusów 280.26 większośc ludzi nie lubi, jestem wyjątkiem, ale nie rozumiem, jak można nie lubic Solarisa Urbino 18?

Dlatego że nie lubię wisieć na rurce, no i nie lubię gapowiczów.

[quote]Autobusy Przegubowe są o wiele lepsze od sprinterów pod każdym względem.

A szczególnie Ikarusy. Wiszenie na rurce w Ikarusie to sama radość, wiem wiem...
Naprawdę uważasz, że pasażer jadący np. z LSMu na Czuby Solarisem 18 na stojąco jedzie wygodniej niż pasażer Sprintera na trasie Lublin - Lubartów na siedząco? Czas przejazdu jest podobny.

[quote]Powiedz sam, czy wolałbyś jechac załóżmy z Krakowa do Gdańska nową Setrą S431 lub piętrowym przegubowcem N138 czy starym Sprinterem?

No gdybym miał miejsce obok kierowcy to na pewno Sprinterem :-).

[quote] Albo nawet- starym N138 czy nowym Sprinterem? Prawdopodobnie większośc wybralaby starego N138.

Być może, ale niekoniecznie. Zresztą ile jest tych N138 w Polsce?

[quote] Nie przekonam Cię, że Urbino 18 jest lepszy od sprintera, ale zobacz sobie N138 a pewnie zmienisz zdanie.

To zależy co dla kogo jest ważne. Ja wolę jechać na siedząco Sprinterem niż Solarisem na stojąco. Już nie wspomnę o Ikarusie.
Co z tego że Solaris jest nowy, skoro będą do niego miały wstęp wszystkie drechy i gapowicze?

[quote]-W jaki sposób prowadzic sprintera z zakrytymi uszami?
-Nie musisz zakrywac uszu rękoma, bo nogi masz na głowie.

Tak to było w niektórych starych Transitach, w Sprinterze dotyczy to chyba tylko dwumetrowców.
vecto
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez vecto » czwartek, 23 listopada 2006, 19:00

O co Ci chodzi z tym wiszeniem na rurce?? Jakichś filmów xxx się naoglądałeś?? :D :D :D
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 23 listopada 2006, 19:01

[quote="jelcz392"]
Wprawdzie dawno to było bo w 1994. Chciałem jechac z centrum na Cyhrlę Toporową, ja i jeszcze ze trzy osoby. busiarz zapewniał ze trzy razy, że tam jedzie.Ale że po trasie dosiedli się chętni do Kuznic, więc bezczelnie pojechał do Kuznic, a potem wmawiał nam,ze on wcale na Cyhrlę nie jechał.

To ja widziałem podobny numer w Lublinie. Kobita wsiadła do PKSu, dała bilet kierowcy, ten przedziurkował, siadła i pojechaliśmy. Autobus był do Białej, a ona biedaczka chciała jechać do Ostrowca... Po prostu kierman nie przeczytał co było na bilecie :-).
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » czwartek, 23 listopada 2006, 19:21

[quote="Aron"]Dlatego że nie lubię wisieć na rurce, no i nie lubię gapowiczów.

W autobusie też nie musisz wisieć na rurce. Przeważnie są miejsca siedzące.

[quote="Aron"]Co z tego że Solaris jest nowy, skoro będą do niego miały wstęp wszystkie drechy i gapowicze?

A do Sprintera taka osoba nie może wsiąść?
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 24 listopada 2006, 07:22

[quote="NDT"]
W autobusie też nie musisz wisieć na rurce. Przeważnie są miejsca siedzące.

To może ja mam pecha, bo siedzące to ja mam zwykle tylko w autobusie prywatnym. A w MPK jak siądę, to zaraz wejdzie stara babcia i trzeba wstawać :-)

[quote="Aron"]
A do Sprintera taka osoba nie może wsiąść?

Nie, bo płaci się u kierowcy. Nie zapłacisz = nie pojedziesz.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » piątek, 24 listopada 2006, 10:24

Po pierwsze: Mądre żydowskie przysłowie mówi 'Jak się ma masło na głowie, to się nie wychodzi na słońce'. KONIEC dyskusji nt. busów w tym temacie.

Teraz po kolei:

Vecto:
[quote="vecto"][quote]
Teraz temat trolejbusów w Lublinie. Najpierw Vecto z NDT, nie wiadomo po jaką dżumę, wstawiają tam Gdynię

Ja?? :o To NDT zaczął

Nieprawda, to Ty napisałeś:
[quote]A co tam, tylko koledzy z Gdyni się będą chwalić?

I dalej:
[quote][quote]To kol. Vecto był łaskaw napisać, że Aron podróżuje Sprinterem. Po co? Żeby się pośmiać?No m. in. po to.
No to napisałem - do podśmiewajek są inne miejsca w necie i jest ich wystarczająco dużo.

Kojak:
[quote]W sprawie NDT wypowiedziałem się w wątku dotyczącym ustawianych przetargów w Krakowie.
Zgoda, Ty jeden się wypowiedziałeś. Sprawą tą zajmę się oficjalnie w oddzielnym wątku.
[quote]Bądźe poważny, jak Cie ktoś obraża, to ich zbanuj, w końcu od tego jesteś moderatorem
Kiedy nie chcę być sędzią we własnej sprawie.
[quote]nie pisz, ze czyjać patologia jest usprawiedliwieniem dla Twojej nadmiernej pobłażliwości.
Nie chodzi o pobłażliwość, tylko o to, że sytuacje AAA są czasami fajne, ale bez przesady. Po prostu momentami mi się zwyczajnie nie chce, gdy znaczna część osób działa demobilizująco.
[quote]Nie zaczyna się zdania od więc.
Aż się zapytam na pl.hum.polszczyzna, czy na pewno nigdy nie można tego uczynić.
[quote]Wnioskuję (piszę do całkowicie poważnie) o specjalny dział "Busy", by tam przenieś dyskusje dotyczące busów, zgodnie z zasadą, "skoro wolno o szynobusach to o busach też".
Tworzenie nowych działów leży w gestii dyrekcji infobusa, a nie mojej.
seba:
[quote][quote]
Przecież trolejbus nie jest pojazdem szynowym.
Autor słownika, który [ten słownik] nie jest wydawnictwem o tematyce transportowej
No fajnie - najpierw powołujesz się na słownik (dlaczego nie podałeś, o jaki chodzi?), a potem sam go dezawuujesz. I skąd wiesz, że 'autor zapomniał'? Przy tworzeniu tego typu dzieł korzysta sie przecież z usług konsultantów. Zresztą ja też przed napisaniem swojego tekstu rzuciłem okiem do słownika - http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=trakcja - chociaż byłem prawie pewien, że trakcja dotyczy pojazdów szynowych.
[quote]zapewne w ogóle zapomniał przy pisaniu tego hasła o pojeździe jakim jest trolejbus (w innym wypadku trakcja jako zespół urządzeń pozwalających czerpać pojazdowi energię spoza własnego układu traci sens).
Nieprawda, jesli to pojęcie ma sens węższy tzn. odnoszący się tylko do pojazdów szynowych, to również sens ma.
[quote]Chodzi o sam fakt, że pojęcia trakcja i sieć trakcyjna można stosować wymiennie
Nieprawda, nie można. Zresztą może być nie tylko trakcja elektryczna, ale także spalinowa, parowa czy konna.
[quote]z grupy pl.misc.kolej wziął się głupi zwyczaj wykrzykiwania i poprawiania przy każdej nadarzającej się okazji ludzi używających słowa trakcja dla określenia sieci.
Ciekawe, skąd Ty wiesz, że ja swoją wiedzę czerpię akurat z pmk. FYI: źródłem moich informacji są wykłady na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Jelcz392:
[quote="jelcz392"]Pasażerów może nie okradają, ale np. właściciela, u którego jeżdżą.
To chyba nieporozumienie - pod pojęciem 'busiarze' przynajmniej ja rozumiem właścicieli firm busowych, a nie kierowców - pracowników najemnych tychże firm. Takie sytuacje, o jakich pisałeś, zdarzają sie także w autobusach PKS i mam wrażenie, że znacznie częściej (czy Ty przypdakiem z tego nie żyjesz? tzn. żeby nie było niedomówień - z ukracania takich praktyk).
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
jelcz392
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez jelcz392 » piątek, 24 listopada 2006, 12:01

[quote]Jelcz392:
[quote="jelcz392"]Pasażerów może nie okradają, ale np. właściciela, u którego jeżdżą.

To chyba nieporozumienie - pod pojęciem 'busiarze' przynajmniej ja rozumiem właścicieli firm busowych, a nie kierowców - pracowników najemnych tychże firm. Takie sytuacje, o jakich pisałeś, zdarzają sie także w autobusach PKS i mam wrażenie, że znacznie częściej (czy Ty przypdakiem z tego nie żyjesz? tzn. żeby nie było niedomówień - z ukracania takich praktyk).

To chyba faktycznie nieporozumienie bo ja pod pojęciem "busiarz" okreslam kierowców tychże pojazdów.Czy w PKS-ach takie sytuacje są częstsze to trudno powiedzieć bo rzadko który własciciel firmy przewozowej zatrudnia kontrolerów, a o fakcie kręcenia lodów dowiaduje się dopiero po kontroli z US.
Owszem, zajmuję sie kontrola przewozów, ale nie otrzymujemy ekstra premii za ujawnienie każdego zlodziejugi.
A tak a propos, to swego czasu współwłaściciel pewnej firmy z Gdyni, który czasem siadał za kółko, również "ciągnął" pewnego razu kilka osób bez biletu.
Poprzednia stronaNastępna strona
Zamknięty