Banicja dla Arona!

Jakie tematy należałoby dodać? O czym warto byłoby podyskutować?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » wtorek, 21 listopada 2006, 22:55

Jaką znowu patologię?

Czy to że ja wolę jechać Sprinterem na siedząco niż Solarisem na stojąco to jest jakaś patologia?

To nie jest przecież spamowanie ani nic takiego, tylko wyrażenie własnej opinii.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » wtorek, 21 listopada 2006, 23:07

[quote="Aron"]Jaką znowu patologię?

Czy to że ja wolę jechać Sprinterem na siedząco niż Solarisem na stojąco to jest jakaś patologia?

To nie jest przecież spamowanie ani nic takiego, tylko wyrażenie własnej opinii.

Szkoda, że powtarzasz się w kółko. :mad:
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 22 listopada 2006, 07:59

[quote="Misiek"]
Szkoda, że powtarzasz się w kółko. :mad:

Bo niektórym wydaje się, że jest to IkarusLoversForum czy SolarisLoversForum i każda opinia nie wychwalająca przegubowców to spam.

A najlepszy jest Czesio, który napisał 30 postów i już chciałby rządzić na forum. Szkoda że nie czytaliście, jak Czesio był przeciwny stworzeniu strefy ekonomicznej w Lublinie, żeby busiarze nie zarobili.
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » środa, 22 listopada 2006, 12:58

Patologią jest to, że nawet w tym wątku piszesz o wyższości busów. Idź do lekarza chłopie jak masz problemy, ale nie przenoś swoich frustracji na forum.

Może administracja uwtorzy dla Ciebie specjalny dzieł, gdzie będziesz się podniecał busami, albo w końcu zacznie stać na straży regulaminu, bo ciągłe wałkowanie off topów to jest spam i powinno być karane z całą surowością.

Krzyczeliście, ze TFZ jest za surowy, ja wam mówiłem, ze jest za łagodny! I kto miał racje?
[color=#FF0000]Who loves you baby? We're all born bald, baby.[/color]
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » środa, 22 listopada 2006, 18:16

[quote="Kojak"]TFZ - może czas najwyższy wziąć się do roboty, bo już kolejny wątek zamienia się w szambo o wyższości busów nad innymi środkami transportu.
A któż to uczynił? Czy Aron, czy też może jednak kol. Sokół popisał się prostacką prowokacją? W ogóle to widzę pewien ciekawy zwyczaj wśród Panów - jeżeli Aron coś zrobił, to 'Aron zrobił x', za to jeżeli zrobił coś ktoś inny, to wtedy piszemy w stronie zwrotnej - 'zrobiło się x'. Kto, xhejn, pod spokojnym, zdroworozsądkowym postem Galluxa wykazał się jątrzeniem?

Teraz ogólnie.

Przejrzałem sobie pod tym kątem trzy wątki, które zostały wskazane jako rzekomo zniszczone przez Arona, tzn. Nowa trakcja już za rok [Lublin] na forum Trolejbusy (swoją drogą - co to za pojęcie 'trakcja trolejbusowa'? Że niby trakcja to ma być sieć jezdna? Czy to taka sama mądrość jak nazywanie TIRami ciągników siodłowych z naczepami?) oraz MPK Lublin i MPK Kraśnik na forum Przewoźnicy. Zacznijmy od ostatniego z nich.

Odpowiedź Arona (2. post w wątku) jest jak najbardziej na temat, bo to przecież opinia nt. MPK Kraśnik. Oczywiście, wyrywkowa, a nie ogólna, ale nie można mu zarzucić spamowania. To kol. Vecto był łaskaw napisać, że Aron podróżuje Sprinterem. Po co? Żeby się pośmiać? Polecam joemonster w tym celu. Co do kolejnej odpowiedzi Arona, to owszem, można było napisać to w inny sposób niż powołując się na halę w Katowicach, ale merytorycznie ma on rację, bo ISO oznacza tylko, że spełnione są pewne procedury, a nie jest żadną gwarancją jakości produktu. Owszem, potem dyskusja zeszła na busy, to fakt - i Aron ich bronił, to też fakt. Ale też aktywnie brało w niej udział wielu uczestników i nie bardzo widzę powód, bym za to miał karać akurat Arona, a nie jego interlokutorów.

Teraz temat trolejbusów w Lublinie. Najpierw Vecto z NDT, nie wiadomo po jaką dżumę, wstawiają tam Gdynię. Przez parę postów dyskusja to czy sie na temat Gdyni. Jeśli Waszym zdaniem mam wyrzucać posty bo busach jako niezwiązane z tematem, to takie też. Ciekawe, że NDT, który każdy artykuł musi wrzucać jako oddzielny wątek, tu akurat nie omieszkał kontynuować dyskusji nt. Gdyni w temacie dotyczącym Lublina. Odpowiedź Arona, że wg IHO rozbudowa sieci to błąd. Owszem, może jest to odskok w bok od tematu informacyjnego, ale na pewno drobny i tym bardziej nie dalszy niż Gdynia. No i po dwóch normalnych odpowiedziach nuże kolejni uczestnicy rzucać się na Arona! Po co to było i niby do kogo o to mają być pretensje? Sprintery u Arona pojawiły się dużo później, po kilkunastu postach.

Co do MPK Lublin - Aron pojawia się tu 20 VI 2005 z cytatem z gazety, jak najbardziej dotyczącym MPK Lublin. Inni użytkownicy już dawno byli uprzejmi pisać tu o firmach z innych miast, ale to akurat nikomu nie przeszkadzało. Kolejny post Arona nie dotyczy busów, choć dotyczy komunikacji prywatnej, ale jak najbardziej w związku z MPK - chodzi o rozróżnienie autobusów prywatnych i MPKowskich. Kolejne wypowiedzi Arona są, owszem, nie na temat MPK - ale też nie są o busach, a jedynie prostuje on czyjeś wypowiedzi na tematy dotyczące pociągów.

BTW: skoro moją skromną osobę paru chamów tutaj publicznie obraża, skoro Sokół pozwala sobie na chamski podpis i równie chamskie zachowanie w stosunku do mnie - to niby dlaczego ja mam się przejmować i zajmować tym, że Aron odchodzi od wątku (nie od tematyki forum)? Takie osobniki jak Sokół czy Adam3k zostałyby dawno zawieszone na kilkanaście dni za podobne wybryki, gdyby chodziło o innego użytkownika forum, no ale trudno mi tutaj występować, gdy chodzi o mnie. Więc - skoro wolno więcej, wolno też mniej.

Tadeusz F. Zieliński
Moderator BusForum
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » środa, 22 listopada 2006, 18:25

[quote="TFZ"]Przejrzałem sobie pod tym kątem trzy wątki, które zostały wskazane jako rzekomo zniszczone przez Arona, tzn. Nowa trakcja już za rok [Lublin] na forum Trolejbusy (swoją drogą - co to za pojęcie 'trakcja trolejbusowa'? Że niby trakcja to ma być sieć jezdna? Czy to taka sama mądrość jak nazywanie TIRami ciągników siodłowych z naczepami?)

Radzę zweryfikować własną wiedzę. Za słownikiem języka polskiego:
trakcja
1. «trasa lub sieć tras przystosowana do ruchu pojazdów szynowych; też: szyny, kable i urządzenia zainstalowane na takiej trasie»
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » środa, 22 listopada 2006, 18:42

Przecież trolejbus nie jest pojazdem szynowym.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » środa, 22 listopada 2006, 19:44

[quote]
Teraz temat trolejbusów w Lublinie. Najpierw Vecto z NDT, nie wiadomo po jaką dżumę, wstawiają tam Gdynię

Ja?? :o To NDT zaczą a ja co najwyżej kontynuowałem z nim rozmowę :D pozatym temat o gdyńskich trollejbusach jest zbliżony do tematu o lubelskich nie zapominaj że to cały czas dział trolejbusy. A jak ktoś wyjeżdża że Sprintery są lepsze niż trolejbusy no to co to wnosi do dyskusji??
TFZ z twojego posta wynika że wszyscy są winni tylko nie Aron. Biedny Aronek tylko się bronić musi!! :lol:
[quote]To kol. Vecto był łaskaw napisać, że Aron podróżuje Sprinterem. Po co? Żeby się pośmiać?

No min po to. Jak ktoś każdy post pisze o tym samym to coś jest nie tak.

Żeby nie było nie jestem nadal za banicją dla tego osobnika.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » środa, 22 listopada 2006, 19:51

Zgadzam się z poprzednikiem. Faktycznie rozpocząłem rozmowę o gdyńskich trajtkach, ale przy tej okazji można porównywać te przedsiębiorstwa i rozmawiać o nich.
TFZ: Nie przypominam sobie, abyś zwracał nam uwagę, żebyśmy powrócili do tematu wątku. Jakbyś tak napisał z pewnością byśmy to zrobili. Poza tym nasza rozmowa zajęła ok. pół strony i potem wszystko wróciło do normy. Więc nie wiem, w czym problem. Teraz dyskusja w tym wątku toczy się już na temat, więc można powrócić do tematu wątku poprzez rozmowy o innych sieciach.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 22 listopada 2006, 20:28

[quote="Kojak"]Patologią jest to, że nawet w tym wątku piszesz o wyższości busów.?

ale np. Czesio w tym wątku pisał o wyższości przegubowców.
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » środa, 22 listopada 2006, 20:33

W sprawie NDT wypowiedziałem się w wątku dotyczącym ustawianych przetargów w Krakowie. Możes sobie tam zobaczyć, że również proponowałem, abyś wyciągnać konsekwencje wobec NDT za to jego trollowie. Uzasadnienie w inkryminowanym wątku.

[quote]skoro moją skromną osobę paru chamów tutaj publicznie obraża, skoro Sokół pozwala sobie na chamski podpis i równie chamskie zachowanie w stosunku do mnie - to niby dlaczego ja mam się przejmować i zajmować tym, że Aron odchodzi od wątku (nie od tematyki forum)?
Bądźe poważny, jak Cie ktoś obraża, to ich zbanuj, w końcu od tego jesteś moderatorem, a nie pisz, ze czyjać patologia jest usprawiedliwieniem dla Twojej nadmiernej pobłażliwości.

[quote]Takie osobniki jak Sokół czy Adam3k zostałyby dawno zawieszone na kilkanaście dni za podobne wybryki, gdyby chodziło o innego użytkownika forum, no ale trudno mi tutaj występować, gdy chodzi o mnie.
Zatem udziel im banicji, prowokują, wszczynają kłótnie, jestem jak najbardziej za czasową banicją dla nich.

[quote]Więc - skoro wolno więcej, wolno też mniej.
Nie zaczyna się zdania od więc. :wink: Wolno tutaj za dużo.

Wnioskuję (piszę do całkowicie poważnie) o specjalny dział "Busy", by tam przenieś dyskusje dotyczące busów, zgodnie z zasadą, "skoro wolno o szynobusach to o busach też". Szkoda tylko, że nie zauważyłęś, że szynobusy i tramwaje maja swój dział, a busy nie - mam nadziej, ze to tylko pzreoczenie, a nie specjalna manipulacja.

[quote]A któż to uczynił? Czy Aron, czy też może jednak kol. Sokół popisał się prostacką prowokacją? W ogóle to widzę pewien ciekawy zwyczaj wśród Panów - jeżeli Aron coś zrobił, to 'Aron zrobił x', za to jeżeli zrobił coś ktoś inny, to wtedy piszemy w stronie zwrotnej - 'zrobiło się x'. Kto, xhejn, pod spokojnym, zdroworozsądkowym postem Galluxa wykazał się jątrzeniem? Dobrze, ujmę to inaczej, Aron znowu zaczyna swoje trele-morele.
[color=#FF0000]Who loves you baby? We're all born bald, baby.[/color]
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » środa, 22 listopada 2006, 23:07

[quote="TFZ"]Przecież trolejbus nie jest pojazdem szynowym.

Autor słownika, który [ten słownik] nie jest wydawnictwem o tematyce transportowej, zapewne w ogóle zapomniał przy pisaniu tego hasła o pojeździe jakim jest trolejbus (w innym wypadku trakcja jako zespół urządze pozwalających czerpać pojazdowi energię spoza własnego układu traci sens). Chodzi o sam fakt, że pojęcia trakcja i sieć trakcyjna można stosować wymiennie, a z grupy pl.misc.kolej wziął się głupi zwyczaj wykrzykiwania i poprawiania przy każdej nadarzającej się okazji ludzi używających słowa trakcja dla określenia sieci.
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
Sokół

Postprzez Sokół » środa, 22 listopada 2006, 23:45

[quote]Czy Aron, czy też może jednak kol. Sokół popisał się prostacką prowokacją?

e?

zadziwia mnie jedno:
że tylko na owe chamskie i postackie posty byłeś w stanie odpowiedzieć;
a kiedy pisałem rzeczowo (jeszcze zanim powstał wątek o banicji) to nie odpowiedziałeś ani słowem

to chyba świadczy i o Twoim poziomie

ale skoro moja obecność nie jest tu mile widziana to na siłe nie będę się udzielał; poziom dyskusji na BUSforum dzięki temu na pewno się podniesie :D
sram na busy
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 23 listopada 2006, 07:20

Po prostu niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że wielu pasażerom nie wystarcza już 20-letnia hadziewiątka albo Ikarus i jeżdżą busami. I to wzbudza nienawiść, bo przecież 20-letnie Autosany i Ikarusy są takie wspaniałe, tylko ci wredni pasażerowie nieuświadomieni no i busiarze złodzieje. A co kradną to niestety nikt nie umie odpowiedzieć. Na pewno nie pasażerów, bo nikt na siłę do busa nie wciąga.
Unkel
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Unkel » czwartek, 23 listopada 2006, 08:09

[quote="Aron"]Na pewno nie pasażerów, bo nikt na siłę do busa nie wciąga.

-A za piatke do Szczecina moze panstwo?
-Nie, dziekujemy.
-Ale moze jednak, no za 5zlotych!
-Naprawde dziekujemy.
-No ale za 5zlotych tam o stoi bus.
-Spieprzaj dziadu
Poprzednia stronaNastępna strona
Zamknięty