Czat

Jakie tematy należałoby dodać? O czym warto byłoby podyskutować?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » środa, 11 maja 2005, 17:38

IRC może być tylko pytanie czy wszyscy poradzą sobie z jego konfiguracją.
arthis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez arthis » środa, 11 maja 2005, 20:04

Przecież co za problem napisać instrukcje jak to konfigurować. Pozostaje też sprawa na którym serwerze miałby być uruchomiony ten kanał (zapewne niestały). Ponieważ większość piszących na BF jest małopolski niech będzie krakow.irc.pl.
Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » czwartek, 19 maja 2005, 15:35

Więc niech ktoś się zajmie założeniem takiego kanału. Ja nie wiem jak to się robi.
Tomi
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Tomi » czwartek, 19 maja 2005, 15:56

Czy to aby nie egoizm. Kilka osób stwierdziło "weźcie i założcie czata". Ja akurat założyłem pokój na polczacie ( adres w moim podpisie) i poprosiłem o zasugerowanie terminu. Po waszej dyskusji że jednak wam czat śmierdzi, a irca nie ma kto załozyć tylko spychace jeden na drugiego to mi opadły ręce. Powoli, jak mamy sie spotkać jak nie możemy porozmawiać, będzie trzeba to się kanał irc załozy. Proponuje godzinne spotkanie w piatek o 19:00.
http://www.polchat.pl/chat/?room=Autobusy
Prosze o odniesienie sie do propozycji spotkania forumowiczów na czacie.
http://emotywacja.blogspot.com/
arthis
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez arthis » czwartek, 19 maja 2005, 19:51

Co do kanału niestałego na IRCu-wystarczy zdecydować się na jeden z kilu regionalnych serwerów i wymyślić nazwe (chociażby #busforum). Wystarczy przy 'join channel' podac nazwe kanału. Taki kanał istnieje, jak ktoś na nim jest, a jak wszyscy wychodzą-przestaje istnieć. Nie wymaga to żadnej procedury zakładania. Np. kanał grupy dyskusyjnej ztm.news funkcjonuje z powodzeniem już ok. miesiąc.
Natomiast tego czata nie neguje bo i czemu nie. Jednak nadal pozostaje zwolennikiem IRCów. Termin też odpowiada (chociaż w piątki wieczorem zwykłem realizować inne rozrywki :wink: )
Tomi
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Tomi » czwartek, 19 maja 2005, 20:10

[quote="Arthis"]chociaż w piątki wieczorem zwykłem realizować inne rozrywki :wink: )
Własnie dlatego zaproponowałem jedynie godzinne spotkane bo to kompromis, po czacie czesc pójdzie na impreze i wiadomo (sam mieszkałem w akademiku to wiem o co chodzi) trzeba zrozumieć też klegów pracujących ktorzy w tygodniu nie mogą :)
http://emotywacja.blogspot.com/
Poprzednia strona