Martwe dusze

Jakie tematy należałoby dodać? O czym warto byłoby podyskutować?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » sobota, 8 maja 2004, 09:45

Marillo mi do głowy przchodzą różne pomysły. Zgodnie z zaleceniami Leszka pisząc jakikolwiek post uchroniłbys się przed liwkidacją twojego konta, tak robisz sztuczny problem. Zamierzeniem mojego pomsłu było usunięciu przede wszystkim userów, którzy po zarejestrowaniu się nie napisali ani jednego postu, bądź napisali ich nie wiele. Ja cenię porządek i myślę, że po dwu latach czas nieco oczyścić forum.

Jestem rónież zdecydowanieprzeciwny pisaniu postów na ilość. Uważam taki niecny czyn za dziecinadę i lekceważenie innych uczestników forum, którzy są zmuszani oglądać posty o wątpliwej treści, zawierające tylko emotoikonę, czy wyrażenie typu: "zgadzam się", "popieram", bez jakiejkolwiek argumentacji. Uważam ponadto, że takie posty powinny być bezwględnie usuwane bo zaśmiecają forum, sprawiając, że jest ono mniej przejrzyste.
[color=#FF0000]Who loves you baby? We're all born bald, baby.[/color]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » niedziela, 9 maja 2004, 03:08

Zgadzam się. Popieram!

:lol: :lol: :lol:

Pzdr.
LOKI
Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 maja 2004, 04:29 przez Locutus, łącznie edytowano 1 raz
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Paweł Adamus
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Paweł Adamus » niedziela, 9 maja 2004, 19:13

[quote="Kojak"]
Jestem rónież zdecydowanieprzeciwny pisaniu postów na ilość. Uważam taki niecny czyn za dziecinadę i lekceważenie innych uczestników forum, którzy są zmuszani oglądać posty o wątpliwej treści, zawierające tylko emotoikonę, czy wyrażenie typu: "zgadzam się", "popieram", bez jakiejkolwiek argumentacji. Uważam ponadto, że takie posty powinny być bezwględnie usuwane bo zaśmiecają forum, sprawiając, że jest ono mniej przejrzyste.

Niewątpliwie Kojak ma rację, po przeczytaniu ntego postu "ja też" odechciewa się cokolwiek czytać. Gdyby tych postów nie było, forum ładowałoby się na pewno szybciej. Tylko, że po operacji usunięcia tych postów niektórym użytkownikom ilosć napisanych postów spadnie o jakieś 2/3...
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » niedziela, 9 maja 2004, 21:37

Na przykład mi by tak spadło :D

A tak poważnie, to wydaje mi sie, że Kojak ma rację i staram się do tego stosować już nie od dzisiaj. Z tym że nie wiem, czy mi do konca wychodzi ;-)
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » poniedziałek, 10 maja 2004, 18:34

[quote="Paweł Adamus"]Tylko, że po operacji usunięcia tych postów niektórym użytkownikom ilosć napisanych postów spadnie o jakieś 2/3...

Martwisz się tym?
Uważam, że usunięcie zbędnych postów jest konieczne. Ciekawe co na to Leszek, bo niewątpliwie byłoby to czasochłonne. Aczkolwiek zmniejszenie nabijaczowi ilości postów miałoby również wymiar pedagogiczny, zostałby w ten sposób ukarany za swoje niefrasobliwe zachowanie.
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » poniedziałek, 10 maja 2004, 18:45

Pomysł nie zły tylko boję się o to że nie chcący mogę skasować posty z pozoru nie potrzebne a potem wątek straci sens.
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » poniedziałek, 10 maja 2004, 19:15

[quote="Leszek Matula"]Pomysł nie zły tylko boję się o to że nie chcący mogę skasować posty z pozoru nie potrzebne a potem wątek straci sens.

Myślę, że jak usuniemy posty zawierające jedynie emotoikonę, czy wyrażenie "aha", "popieram", "ja też" itp. to wątek nie starci sensu. Problem może jedynie być w postach gdzie toś lał wodę, ale myśle, że tam też sobie poradzisz. Zachęcam do podjęcia takiej akcji.
Radosław Bąk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Radosław Bąk » poniedziałek, 10 maja 2004, 20:31

Popieram w 100% ( <<-- A ten post właśnie nadaje się do usunięcia :D)
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 11 maja 2004, 04:36

A ja jestem przeciw - forum to żywy twór, internetowa społeczność. Pojedyncze posty "czatowe" umożliwiają zachowanie międzyludzkiego wymiaru tej społeczności... usuwanie wszystkich postów OT oraz "czatowych" byłoby IMHO dehumanizujące :)

Interwencje potrzebne są tylko, gdy takie posty zaczynają się mnożyć jak króliczki ;)

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » czwartek, 30 grudnia 2004, 12:41

Zbliża się koniec roku, forum się rozrasta, czas na porządki iponawiam prośbę o usunięcie nieaktynych userów zarejestrowanych przed 1 lipca 2004 roku.
TRAMWAJ
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez TRAMWAJ » czwartek, 30 grudnia 2004, 13:25

[quote="Kojak"]Zbliża się koniec roku, forum się rozrasta, czas na porządki iponawiam prośbę o usunięcie nieaktynych userów zarejestrowanych przed 1 lipca 2004 roku.

Ja jestem za tym. . . . . :wink: :wink: :wink: Po co ma sie forum NISZCZYC!!! .. . . . :wink:
Chcesz poczatować o TRAMWAJACH i VIRTUAL BUSIE??? Lub o TRAINZ??? Pisz ile sił a ja ODPISZE. POZDRAWIAM Wasz TRAMWAJ KOCHAM:ikaruski bo fajne takie,DABY-SUPER,SOLARIS-DZIWNE takie,JELCZ-lubie,VOLVO-lubie,SCANIA-lubie tylko za wygląd. ..,MANY-uwielbiam
Jakub K.
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jakub K. » czwartek, 30 grudnia 2004, 15:09

[quote="TRAMWAJ"][quote="Kojak"]Zbliża się koniec roku, forum się rozrasta, czas na porządki iponawiam prośbę o usunięcie nieaktynych userów zarejestrowanych przed 1 lipca 2004 roku.

Ja jestem za tym. . . . . :wink: :wink: :wink: Po co ma sie forum NISZCZYC!!! .. . . . :wink:

A ja mam wrażenie, że forum "niszczy się" nie od użytkowników, którzy nie napisali ani jednego posta, tylko od pewnego użytkownika, który tych postów pisze za dużo. Nie będę wymieniał, ale łatwo się domyślić o kogo chodzi :wink:
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
marillo

Postprzez marillo » czwartek, 30 grudnia 2004, 17:31

[quote="Kojak"]Zbliża się koniec roku, forum się rozrasta, czas na porządki iponawiam prośbę o usunięcie nieaktynych userów zarejestrowanych przed 1 lipca 2004 roku.
Mimo że nie grzeszę ilością postów to jestem za, a nawet przeciw :wink: Mimo wszystko to po przemyśleniu uważam że masz rację Kojaku.
MAN the best !!! Pozdrawiam Marillo.
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » środa, 4 maja 2005, 11:40

Trawa już piękna i zielona, czas pomyśleć o porządkach, usunać tzw. "martwe dusze", które przybyły od ostatnich czystek.
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » czwartek, 5 maja 2005, 14:15

Ja zastanawiam sie dlaczego robic takie porzadki.
Przyklad> Jeden Igrek zarejestrowal sie, poniewaz przeczytal dyskusje o linii 768 jezdzacej we wsi Mniejszy Zakret w Lewo po Prawej Stronie od Kapliczki i postanowil skomentowac to soczyscie. W miejscu zamieszkania Igreka przebiega bowiem linia, ktora ma podobny przebieg i tez ma trzy zakrety kazdy w inna strone. Po napisaniu takie postu Igrek zapomnial dodac BF do bookmakrsow (zakladek, chyba jednak brzmi lepiej) i odnalazl droge do BF korzystajac z wyszukiwarki (czyli szukajac Warki). Odnalazl ja ponownie i probuje sie zalogowac, a tu klops. Konto nie istnieje... Co pomysli Igrek, ze fajnie tu bylo, sporo poczytalem (ja wiecej czytam na BF niz pisze, bo mi sie czasem nie chce w klaw pukac, ale juz tak mam), cos napisalem, a tu mnie wywalili.
Ja pomyslalbym> jak mnie tu nie chca to sie wyprowadzam i wiecej nie zagladam.
Inny przyklad> Esowski komentuje tylko wpisy interesujace go i na ktore chce odpowiadac. W innych watkach nie pisze, bo nie zajmuje sie tym. Jest introwertkiem i pasjonatem. Chce Esowski wypowiadac sie tylko tam gdzie bedzie ekspertem, tylko o tym w czym jest fachowcem (gorzej jak jest fachowcem od poprawnego przykrecania glowicy). Przez 2 lata Esowski udzielil sie na foru czterokrotnie i co gorsza raz napisal> tak zgadzam sie w zupelnosci.

Jeden i drugi zostaliby wypisani z BF. Nie wiem czemu ma sluzyc taka akcja.
Dodam tylko> mnie forum laduje sie bardzo szybko, pomimo zmiany lacza z 1mb na 512kb.

pozdr. Bartek

P.S. ja tez nie cierpie pisania dla samego pisania i jezeli kiedykolwiek zdazylo mi sie popelnic cos takiego na BF, to serdecznie przepraszam, ale nie zycze sobie usuwania moich wpisow. Kazdy wpis jest w pewnym sensie swiadectwem o Mnie samym, moich pogladach, stanie emocjonalnym, ewentualnym niezrownowazeniu psychicznym czy stanie upojenia kawa (kierowcy przeciez nie pija). Poza tym nie uzywam emotikonow, bo ich nienawidze.
setra jest królową szos, contact skype: ber_berek
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz