Scanie CN94UA (OmniCity Arctic) dla MPK Kraków

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » poniedziałek, 3 lutego 2003, 02:48

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś pewne dane co do daty przyjazdu tych wspaniałych autobusów do Krakowa? Bo ja tak czekam, czekam i doczekać się niem mogę.
Pavlack

Postprzez Pavlack » poniedziałek, 3 lutego 2003, 15:33

Powiem Ci dzisiaj na spotkaniu...
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » poniedziałek, 3 lutego 2003, 16:47

[quote]
On 2003-02-03 01:48, Locutus napisał:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś pewne dane co do daty przyjazdu tych wspaniałych autobusów do Krakowa? Bo ja tak czekam, czekam i doczekać się niem mogę.

Ja też się nie mogę doczekć tyc autobusów (Scania Omnicity Artic). Czyżby chcieli "skręcić" tę dostawę i znów kpić zamiast autobusów tramwaje?. Niech kupią więcej dobrych autobusów Scania.
KRAKÓW MIASTEM AUTOBUSÓW!!!
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 4 lutego 2003, 01:46

Nie doczekasz się... kilka (niezależnych) osób mi już to zdążyło powiedzieć, więc wygląda na to, że informacja jest stuprocentową prawdą, ale tak smutną, że aż się płakać chce:

<b>Scanie stoją już gotowe do odebrania w Słupsku, ale nie zostaną odebrane w najbliższym czasie z przyczyn... finansowych - zapłacenie pełnej stawki groziłoby utratą płynności finansowej firmy</b>

Najserdeczniejsze podziękowania dla Prezydneta Majchrowskiego i jego Rady Miasta. Chyba się przejdę do UMK i wpiszę w księdze gratulacyjnej... jestem rozżalony...
Jelcz PR110E #821
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » wtorek, 4 lutego 2003, 10:10

A ile ich tam sztuk stoi?
Pavlack

Postprzez Pavlack » wtorek, 4 lutego 2003, 14:19

5 sztuk. Ale spokojnie, za jakiś miesiąc powinny już być w Krakowie.
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » wtorek, 4 lutego 2003, 17:24

[quote]
On 2003-02-04 00:46, Locutus napisał:
Nie doczekasz się... kilka (niezależnych) osób mi już to zdążyło powiedzieć, więc wygląda na to, że informacja jest stuprocentową prawdą, ale tak smutną, że aż się płakać chce:

<b>Scanie stoją już gotowe do odebrania w Słupsku, ale nie zostaną odebrane w najbliższym czasie z przyczyn... finansowych - zapłacenie pełnej stawki groziłoby utratą płynności finansowej firmy</b>

Najserdeczniejsze podziękowania dla Prezydneta Majchrowskiego i jego Rady Miasta. Chyba się przejdę do UMK i wpiszę w księdze gratulacyjnej... jestem rozżalony...

To skandal, żeby MPK nie było w stanie odebrać autobusów. A tak brakuje autobusów w Krakowie. A może by tak raz im brakło środków na tramwaje. Byłoby lepiej. Niech jak najszybciej te autobusy dojadą do Krakowa.
miker0

Postprzez miker0 » wtorek, 4 lutego 2003, 20:20

Nawet Jelcze już od dawna są i co niewiarygodne przyszły chyba w terminie. A tak w ogóle to kiedy zostało zakończone postępowanie przetargowe? Chyba jakoś w połowie zeszłego roku, co?
Do Zbyrusa: Nie chciej żebym przyjechał do Krakowa :smile: :smile: :smile:
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 5 lutego 2003, 01:05

Zbyrus, sam jesteś skandal, jak Ci już to wielokrotnie na tym forum pisano... zgodzę się, że brak pieniędzy jest skandalem i ktoś [z władz spółki lub miasta] powinien za to beknąć, ale twój tekst o tym, że mogłoby zabraknąć pieniędzy na tramy jest poniżej pasa... po pierwsze stan taboru autobusowego jest nieporównywalnie lepszy od stanu taboru tramwajowego i nieporównywalnie szybciej się poprawia, a po drugie w wielkim mieście właśnie środki szybsze, bardziej pojemne i ekologiczne powinny być podstawą komunikacji.
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » środa, 5 lutego 2003, 11:02

[quote]
On 2003-02-05 00:05, Locutus napisał:
Zbyrus, sam jesteś skandal, jak Ci już to wielokrotnie na tym forum pisano... zgodzę się, że brak pieniędzy jest skandalem i ktoś [z władz spółki lub miasta] powinien za to beknąć, ale twój tekst o tym, że mogłoby zabraknąć pieniędzy na tramy jest poniżej pasa... po pierwsze stan taboru autobusowego jest nieporównywalnie lepszy od stanu taboru tramwajowego i nieporównywalnie szybciej się poprawia, a po drugie w wielkim mieście właśnie środki szybsze, bardziej pojemne i ekologiczne powinny być podstawą komunikacji.

Szybszy jest zawsze autobus. Cóż z tego, że Kodeks Drogowy dopuszcza (na wydzielonym torowisku) tramwajowi prędkość większą niż autobusowi, ale jego możliwości techniczne (Vmax.) są o niebo mniejsze niż autobusu. Vmax. tramwaju to na ogół nie więcej niż 60%Vmax. autobusu. Co do ekologii to faktem jest, że tramwaje nie zanieczyszczają powietrza, ale autobusy zanieczyszczają znacznie mniej niż np. duża ilość aut osobowych. poza tym tramwaje są niemiłosiernie hałaśliwe i nie pozwalają spać od 4.20 nad ranem (potworny łomot na zwrotnicach).
W Sztokholmie zlikwidowano prawie wszytkie linie tramwajowe i efektem było... zwiększenie przeciętnej szybkości autobusów (gdyż tramwaje przestały utrudniać ruch autobusom). Jeśli chodzi o prędkość max. technizną to autobus jest w porównaniu z tramwajem: ODRZUTOWCEM.
Gdyby nie kupowano tramwajów to wreszcie zaczęłoby ubywać taboru tramwajowego w Krakowei - na razie ubywa autobusów a stale przybywa tramwajów.
PRECZ Z TRAMWAJAMI.
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » środa, 5 lutego 2003, 12:06

[quote]
On 2003-02-05 10:02, zbyrus napisał:
PRECZ Z TRAMWAJAMI.

Hamuj z takimi tekstami. I najpierw sie zastanów co piszesz.
Nie mam ochoty kolejny raz udawadniać Ci, że<b><u> nie masz racji</b></u> pisząc takie słowa.
Kraków bez tramwajów zatkałby się. Miasto byłoby całkowicie sparaliżowane.
Jelcz PR110E #821
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Jelcz PR110E #821 » środa, 5 lutego 2003, 16:40

Zamiencie tramwaje na trolejbusy - niech trajtki jeżdżą w wydzielonych torowyskach : ).
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » środa, 5 lutego 2003, 17:40

[quote]
On 2003-02-05 15:40, Jelcz PR110E #821 napisał:
Zamiencie tramwaje na trolejbusy - niech trajtki jeżdżą w wydzielonych torowyskach : ).

Może to słuszne. Naprawdę jakbym miał do wyboru pomiędzy tramwajem i trolejbusem to wolałbym trolejbus. Tramwaje powinno się w ogóle zlikwidować. Podstawowym środkiem komunikacji miejskiej powinien być AUTOBUS a tam, gdzie jest bardzo dużo pasażerów dobre byłoby METRO. Metro nie utrudnia ruchu autobusom!!!
Jelcz M125M #2248

Postprzez Jelcz M125M #2248 » środa, 5 lutego 2003, 18:36

Trolejbusy na wydzielonych pasach rozwijałyby dużą prędkość :smile:
Pozdrowienia dla Użytkowników Busforum i Kierowców Dany #2248. KP
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » środa, 5 lutego 2003, 20:49

Metro prawie rządzi :smile:. Ja osobiście najbardziej lubię busy, ale przeciwko metru nic nie mam. Tramy... jakoś ujdą (mogłyby być gdyby to były Cityrunnery), trajtki są spox (szczególnie te nowoczesne)
Następna strona
Odpowiedz