[Warszawa] Nowe warszawskie przetargi

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

DECO

Postprzez DECO » niedziela, 11 lutego 2007, 20:29

Czarna chmurka podczas uruchamiania silnika nie świadczy o jego zużyciu :lol:
POLSKIE AUTOBUSY SĄ THE BEST
Busmann

Postprzez Busmann » poniedziałek, 12 lutego 2007, 17:49

[quote="Arthis"]Autobusy z zewnątrz i wewnątrz są dobrze utrzymane, Grodzisk się postarał. Natomiast silniki w nich to pasztet. Dla przykładu dzisiaj wybrałem się na zdjęcia by troche zdokumentować tych 120-tek i na jednym zdjęciu udało mi się załapać moment odpalania, po którym została piękna czarna chmurka.
Mogło to być spowodowane złym składem mieszanki doprowadzonej do silnika. Ale to świadczy o tym, jak te silniki są zużyte, bo część niespalonej mieszanki osadza się w postaci nagaru doprowadzając do uszkodzenia cylindra lub innych części silnika...
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
arthis
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez arthis » poniedziałek, 12 lutego 2007, 21:00

To nie jest tylko moja opinia. Wystarczy popytać kierowców. Dzisiaj w A501 pod Ratuszem na Woli poszło sprzęgło podczas postoju na przystanku. To też o czymś świadczy. Autodusy są trzyletnie i wyglądają dobrze, ale nie wiem, czy PKS sprzeda je za te pieniądze.
Busmann

Postprzez Busmann » wtorek, 13 lutego 2007, 17:40

Za tyle, to na pewno ich nie sprzedadzą... Wystarczy skontrolować zawieszenie i układ kierowniczy, a już są luzy spowodowane dziurawymi drogami. No, chyba, że na własny koszt przerobią je na gaz, w co wątpię. A znając życie, to pewnie MPK Radom je kupi, bo będą argumentowali, że "zakup 3-letnich pojazdów za tą cenę to świetna okazja"...
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » piątek, 16 lutego 2007, 21:20

[quote="NDT"]Właśnie tak się zastanawiam, dlaczego na Śląsku drogi i KM są w tak katastrofalnym stanie. Przecież jest tam dużo mieszkańców, więc zyski też powinny być duże.

Skąd miałyby być te zyski, jeśli jest tam wysoki odsetek rencistów, sporo bezrobocia i ogólnie bieda aż piszczy?

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
arthis
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez arthis » wtorek, 20 lutego 2007, 01:09

http://www.mza.waw.pl/tlm/5704030_autob ... 0_siwz.pdf

Kolejny przetarg MZA, przypuszczalnie dla Solarisa, ale tym razem dopuszczają low entry. Jednak punktowanie ofert może wykluczyć Jelcza z miejsca. Polecam wnikliwą analize, bo SIWZ jest z gatunku typowych dla MZA przetargów - potworków.
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » wtorek, 20 lutego 2007, 12:02

[quote="Arthis"]http://www.mza.waw.pl/tlm/5704030_autobusy_zp_50_siwz.pdf
Jednak punktowanie ofert może wykluczyć Jelcza z miejsca.

Przeczytałem SIWZ i jeśli PA dałyby za gniota na prawdę niską cenę, to może być różnie. A poza tym Solaris nie spełnia wymogów dotyczących okien ;)
[url=http://www.km.wroclaw.pl/]Wrocławskie Forum Komunikacyjne[/url]
Kroelewicz
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Kroelewicz » wtorek, 20 lutego 2007, 13:46

[quote="bystrzak2000"]
Przeczytałem SIWZ i jeśli PA dałyby za gniota na prawdę niską cenę, to może być różnie. A poza tym Solaris nie spełnia wymogów dotyczących okien ;)

A który producent autobusw daje okna uchylne otwierane pod kątem około 180 stopni? :)
SIWZ to zaprawdę potworek - zastanawiam się, ile kasy dostali prawnicy MZA za stworzenie czegoś takiego. :)
arthis
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez arthis » wtorek, 20 lutego 2007, 16:17

[quote="Kroelewicz"]SIWZ to zaprawdę potworek - zastanawiam się, ile kasy dostali prawnicy MZA za stworzenie czegoś takiego. :)
Ile to mały pikuś. Raczej pytanie od kogo? Po akcji z Mercedesem Conecto, na któego temat zaczęły rosnąć legendy zrobili się bardzo tajemniczy.
Kroelewicz
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Kroelewicz » wtorek, 20 lutego 2007, 22:16

[quote="Arthis"]Ile to mały pikuś. Raczej pytanie od kogo? Po akcji z Mercedesem Conecto, na któego temat zaczęły rosnąć legendy zrobili się bardzo tajemniczy.

O nie, wypraszam sobie wpychanie mi w usta podejrzenia o korupcję. Chodziło mi o to, ile MZA zapłaciło swoim prawnikom za stworzenie specyfikacji odpowiadającej jej potrzebom w tak dalekim stopniu. :)
Ostatnio edytowano środa, 21 lutego 2007, 01:01 przez Kroelewicz, łącznie edytowano 1 raz
arthis
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez arthis » wtorek, 20 lutego 2007, 23:47

Spokojna głowa, tak się przyzwyczaiłem do historii korupcyjnych w MZA, że z przyzwyczajenia podobne twierdzenia traktuje rutynowo i jednoznacznie. Ale na następny raz po prostu doprecyzuj. Z resztą mówiąc o korupcji w MZA nic nowego ani szokującego byś nie powiedział.
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » niedziela, 4 marca 2007, 23:34

[quote="Arthis"]Nie będzie w Warszawie Jelcza Vecto

Jeśli wierzyć informacji, która rozpętała piekło na Wawkomie, to chyba jednak będzie...
Busmann

Postprzez Busmann » poniedziałek, 5 marca 2007, 15:53

[quote="bystrzak2000"]Jeśli wierzyć informacji, która rozpętała piekło na Wawkomie, to chyba jednak będzie...
Takie wielkie to ono nie było... Jednakże zobaczymy za kilka miesięcy. I wtedy dopiero będziemy mogli się przekonać, jak sprawa będzie wyglądała... Inna sprawa, że do Jelczy szczególnego zaufania nie mam...
DECO

Postprzez DECO » wtorek, 6 marca 2007, 18:23

Panowie o co chodzi z tym "piekłem" na Wawkomie,bo nie jestem w temacie?
POLSKIE AUTOBUSY SĄ THE BEST
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » wtorek, 6 marca 2007, 19:19

[quote="DECO"]Panowie o co chodzi z tym "piekłem" na Wawkomie,bo nie jestem w temacie?

Mobilis wachał się pomiędzy Solarisem U12 a MB O530 Citaro, więc zamówili 53 sztuku Jelcza M125M. Taka informacja pojawiła się na Wawkomie.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz