[Warszawa] Nowe warszawskie przetargi

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » czwartek, 21 czerwca 2007, 20:34

[quote="pykpyrykpyk"]Sadzac po sympatii MZA do Jelcza to jest to wysoce watpliwe.

Liczę na konkrety... A to są chyba jednak remonty (a to, że są to praktycznie nowe autobusy to inna sprawa).
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » piątek, 22 czerwca 2007, 16:03

Przetarg wygrany przez jelcza był? Nie było. No to o co chodzi? Wiadomo przecież, że są to remonty (swoją drogą fakt, że autobusy w takim wieku już idą na remont dobitnie świadczy o jelczańskiej jakości).

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » piątek, 22 czerwca 2007, 20:41

Chodzą plotki, że po tych remontach Jelcz się przeprosił z MZA więc różnie może być w przetargu na 50 autobusów solo...

[quote]swoją drogą fakt, że autobusy w takim wieku już idą na remont dobitnie świadczy o jelczańskiej jakości)

No czy ja wiem. Te autobusy mają już po 10 lat. W tym wieku remont nie jest jakąś nie normalną sprawą.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 22 czerwca 2007, 21:14

[quote="vecto"][quote]swoją drogą fakt, że autobusy w takim wieku już idą na remont dobitnie świadczy o jelczańskiej jakości)

No czy ja wiem. Te autobusy mają już po 10 lat. W tym wieku remont nie jest jakąś nie normalną sprawą.

Neoplany jakoś nie przechodzą remontów w tym wieku.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » piątek, 22 czerwca 2007, 21:44

[quote="Misiek"]Neoplany jakoś nie przechodzą remontów w tym wieku.

A ile Neoplan był droższy od Jelcza?
[url=http://www.km.wroclaw.pl/]Wrocławskie Forum Komunikacyjne[/url]
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 22 czerwca 2007, 21:53

[quote="bystrzak2000"][quote="Misiek"]Neoplany jakoś nie przechodzą remontów w tym wieku.

A ile Neoplan był droższy od Jelcza?

Nie wiem, ale na pewno ciutkę ;) Jednak gdy weźmiesz pod uwagę koszty remontu Jelcza to podejrzewam, że Neony wyjdą taniej.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » sobota, 23 czerwca 2007, 09:52

Oj Misiek Ty popatrz co się dzieje z naszymi lubelskimi Neoplanami, które tez w wiekszości mają po 10 lat. Jelcze sprawują się lepiej.
pykpyrykpyk
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez pykpyrykpyk » sobota, 23 czerwca 2007, 10:18

[quote="vecto"]Oj Misiek Ty popatrz co się dzieje z naszymi lubelskimi Neoplanami, które tez w wiekszości mają po 10 lat. Jelcze sprawują się lepiej.

Pewnie zalezy od dostwy :) Many krakowskie po przyjsciu do MPK sypaly sie na potege, natomiast w niektorych miastach sprawuja sie dobrze, tak samo jest z Jelczami, dlatego troche wkurza mnie nagonka na jelcza :) Pozdr.
Podróż Peerą BEZCENNA... za wszytsko inne zapłacisz kartą Mastercard...
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 23 czerwca 2007, 11:16

[quote="vecto"]Oj Misiek Ty popatrz co się dzieje z naszymi lubelskimi Neoplanami, które tez w wiekszości mają po 10 lat. Jelcze sprawują się lepiej.

Z tego co wiem nie przechodziły jeszcze NG, a jelczydła tak.
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » sobota, 23 czerwca 2007, 11:56

Owszem, Neoplany nie przechodziły jeszcze napraw głównych ale co swego czasu się z nimi działo (np awarie tylnego mostu) to chyba wiesz.
Tak na marginesie to jeden z lubelskich gniotów (chyba 2183) miał już 2 NG :P
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 23 czerwca 2007, 14:26

[quote="vecto"]Owszem, Neoplany nie przechodziły jeszcze napraw głównych ale co swego czasu się z nimi działo (np awarie tylnego mostu) to chyba wiesz.

Owszem, wiem.

[quote="vecto"]Tak na marginesie to jeden z lubelskich gniotów (chyba 2183) miał już 2 NG :P

To dobitnie świadczy o jelczańskiej tandecie.
pykpyrykpyk
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez pykpyrykpyk » sobota, 23 czerwca 2007, 15:33

[quote="Misiek"]
[quote="vecto"]Tak na marginesie to jeden z lubelskich gniotów (chyba 2183) miał już 2 NG :P

To dobitnie świadczy o jelczańskiej tandecie.

A awarie MANow MPK Krakow o jakosci MANa...
Podróż Peerą BEZCENNA... za wszytsko inne zapłacisz kartą Mastercard...
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » sobota, 23 czerwca 2007, 19:43

Ja Jelcza wcale nie bronię jaka jest jakość ich produktów każdy widzi. Mimo wszystko koszty napraw tylnych mostów w Neoplanach były ogromne. A co do jakości Manów to raczej bym tak nie szarżował i nie porównywał do Jelcza :)
Ostatnio edytowano sobota, 23 czerwca 2007, 19:55 przez vecto, łącznie edytowano 1 raz
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » sobota, 23 czerwca 2007, 19:52

[quote="vecto"]Ja Jelcza wcale nie bronię jaka jest jakość ich produktów każdy widzi. A co do jakości Manów to raczej bym tak nie szarżował i nie porównywał do Jelcza :)

[quote="vecto"]Ja Jelcza wcale nie bronię. Jaka jest jakość ich produktów każdy widzi. Jednak mówiąc o jakości autobusów MAN raczej bym tak nie szarżował.

Znajdź 2 różnice. ;) Chyba zapomniałeś skasować pierwszą część. ;P Tak, czy siak, zgadzam się z opinią o tandetności Jelcza. Solaris też jest Polską marką i jakoś potrafi stworzyć "tanie" i solidne pojazdy.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » sobota, 23 czerwca 2007, 20:02

Edytowałem post i coś nie wyszło :P ale już poprawiłem

[quote="NDT"]Solaris też jest Polską marką i jakoś potrafi stworzyć "tanie" i solidne pojazdy.

Początki Solarisa też nie były zbyt przyjemne. Ich pierwsze wozy nie były zbyt dobrej jakości. Wszystko trzeszczało, częste awarie itp (w końcu klon Neoplana). Wystarczy spojrzeć na 8 letnie obecnie pojazdy Veolia Warszawa. Do przyszłego roku dojeżdża resztką sił.
Firma Solaris jednak przez te 10 lat niesamowicie się rozwinęła. Błędy zostały wyeliminowane a autobusy mogą konkurować z konstrukcjami zachodnimi.
W takich superlatywach nie można za to wypowiadać się o Jelczu. Moim zdaniem ta firma się cofnęła w rozwoju. Wystarczy popatrzeć na M11, które są wyjątkowo trwałymi pojazdami. W zasadzie są nie zniszczalne (jak Ikarusy) :P
Ostatnio edytowano sobota, 23 czerwca 2007, 20:03 przez vecto, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz