Krakowskie pomysły...

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » niedziela, 24 sierpnia 2003, 15:43

[quote]
On 2003-08-24 05:45, Egon napisał:
[quote]
On 2003-08-24 00:21, Locutus napisał:
No ja też bym nie pogardził... pod warunkiem, że ktoś by wymyślił autobusy nieprodukujące spalin i niegenerujące korków... no i jadące po wydzielonym torowisku... ROTFL

To na razie tylko pierwsza część może Ci się spełnić, bo MAN robi już autobusy z napędem wodorowym.

Autobus po torowisku?
Dlaczego nie po autostradzie. <font color=red>Budować w miastach autostrady dla autobusów</font>!!!Wydzielone pasy ruchu też powinny być, ale równe i właściwej szerokości oraz pozbawione sygnalizacji świetlnej. Precz z tramwajami.
memphis
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez memphis » niedziela, 24 sierpnia 2003, 17:06

[quote]
On 2003-08-24 15:43, zbyrus napisał:
Precz z tramwajami.

Precz ze zbyrusem.
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 24 sierpnia 2003, 18:27

[quote]
Autobus po torowisku?
Dlaczego nie po autostradzie. Budować w miastach autostrady dla autobusów!!!Wydzielone pasy ruchu też powinny być, ale równe i właściwej szerokości oraz pozbawione sygnalizacji świetlnej. Precz z tramwajami.

Po przyjacielsku i po dobroci radzę Ci - <b>uspokój się</b>, wyluzuj troche!!!!
Zbyrus, wiemy jakie masz poglądy, ale dla <b>Twojego dobra</b> nie pisz więcej takich głupot.
To co piszesz o tramwajach to świadczy tylko o jednym... Zresztą każdy czytający forum wie o co chodzi, po co będę pisał.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » niedziela, 24 sierpnia 2003, 18:57

Gdyby autobusy jeździły po wydzielonych dla nich pasach, a po tych pasacgh nie jeździliby zwykli uczestnicy ruchu, to byłoby spox. Policja niech weźmie za 4 litery tych co łamią przepisy jadąc po bus-pasach.
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 13:35

[quote]
On 2003-08-24 18:27, Leszek Matula napisał:
[quote]
Autobus po torowisku?
Dlaczego nie po autostradzie. Budować w miastach autostrady dla autobusów!!!Wydzielone pasy ruchu też powinny być, ale równe i właściwej szerokości oraz pozbawione sygnalizacji świetlnej. Precz z tramwajami.

Po przyjacielsku i po dobroci radzę Ci - <b>uspokój się</b>, wyluzuj troche!!!!
Zbyrus, wiemy jakie masz poglądy, ale dla <b>Twojego dobra</b> nie pisz więcej takich głupot.
To co piszesz o tramwajach to świadczy tylko o jednym... Zresztą każdy czytający forum wie o co chodzi, po co będę pisał.

Ale naprawdę trafia mnie, gdy MPK z uporem likwiduje linie autobusowe i drastycznie redukuje częstotliwość ich kursowania a jednocześnie na siłę dopycha coraz więcej tramwajów, które mają potwornie wielką częstotliwość i poważnie utrudniają ruch autobusom. Już wiele jest takich miejsc w Krakowie, do których (z danego miejsca) można dojechać tramwajem a nie mażna autobusem (skazuje to mieszkańców na jazdę tramwajem). Uważam, iż każdy powinien mieć mozliwość przejazdu autobusem (bez wielkiego oczekiwania na przystankach i tłoku) a tramwaje - jako gorsze trzeba uznać za środek komunikacji dla studentów.
Komunikacja miejsca powinna się składać z następujących rodzajów pojzdów:
1. autobus
2. metro (prawdziwe) - tam, gdzie konieczny jest przewóz dużych potoków pasażerów.
miker0

Postprzez miker0 » poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 21:36

Zbyrus wkur**** mnie takim pisaniem. Czy to, że jestem studentem, tak jak i inni członkowie forum sprawia, że jestem gorszy od innych i nie powinienem jeżdzić autobusem, tylko gorszym wg. ciebie tramwajem. Skąd takie rzeczy się u ciebie biorą – spożywasz grzybki czy co???? Jestem dumny z tego, że zdałem mature i dostałem się na studia, a ty pewnie masz kompleksy, że skończyłeś tylko 6 (słownie: sześć) klas podstawówki i próbujesz swoje problemy wyładować na studentach!!!!!!!
adam86
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez adam86 » poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 22:37

O co tu do ciężkiej cholery chodzi!!!!!!!!
Zbyrus się zachowuje jak jakiś gówniarz, a pisze osobie, że jest pracownikiem naukowym PAN??????????
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 26 sierpnia 2003, 00:43

Już od dawna NIE JEST... wylali go na zbity pysiór... i wcale się im nie dziwię, skoro im tak nawijał za uszami w kółko o tym samym...

Pzdr.
LOKI (Antyzbyrus)
adam86
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez adam86 » wtorek, 26 sierpnia 2003, 09:49

A tak z ciekawości, w jakiej dziedzinie on prowadził te swoje badania naukowe?
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » wtorek, 26 sierpnia 2003, 13:26

[quote]
On 2003-08-25 22:37, adam86 napisał:
O co tu do ciężkiej cholery chodzi!!!!!!!!
Zbyrus się zachowuje jak jakiś gówniarz, a pisze osobie, że jest pracownikiem naukowym PAN??????????

A przecież na Forum są pewne zasady, głoszące, iż nie wolno uzywać m. in. wulgarnych wyrazów a g...arz jest takim wyrazem. A ja rzeczywiście byłem pracownikiem naukowym PAN (dopóki nie straciłem pracy) - filologia słowiańska. Jakbym miał ukończone technikum, to nie byłbym bezrobotnym. Aż wstyd pisać, jak niskie miałem pobory przed utratą pracy (gdy mnie zredukowano na 1/2 etatu, to wówczas nie różniły się wcale od zasiłku dla bezrobotnych).
A przecież nie ma totalitaryzmu i <b><font color=red> z jakiej racji prześladujecie tych, którzy nie lubią tramwaju i wolą jeździć autobusem?</b></font> Tramwajów to ja faktycznie nie lubię.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » wtorek, 26 sierpnia 2003, 18:34

Ja też za tramwajami i trolejbusami nie przepadam, ale nie powtarzam tego kilkaset razy.
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » wtorek, 26 sierpnia 2003, 19:34

Własnie sie dowiedziałem, że w tym roku (ok. listopada) MPK Krakow ogłosi na 100% przetarg na autobusy 12 metrowe - tylko słyszałem dwie wersje co do ilości autobusów i nie wiem komu wierzyć więc ilości autobusów nie będę podawał żeby nie rozsiewać plotek. :wink:
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » wtorek, 26 sierpnia 2003, 20:31

[quote]
On 2003-08-26 19:34, Leszek Matula napisał:
Własnie sie dowiedziałem, że w tym roku (ok. listopada) MPK Krakow ogłosi na 100% przetarg na autobusy 12 metrowe - tylko słyszałem dwie wersje co do ilości autobusów i nie wiem komu wierzyć więc ilości autobusów nie będę podawał żeby nie rozsiewać plotek. :wink:

A wiadomo może do której zajezdni?
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 27 sierpnia 2003, 01:53

Cholera... kasują świniaki, a kupują solówki... :evil:

No ale kasiorni niesetety nie ma :sad:

Pzdr.
LOKI
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » środa, 27 sierpnia 2003, 06:28

[quote]
On 2003-08-26 19:34, Leszek Matula napisał:

Mała poprawka przetarg będzie ogłoszony we wrześniu, ale wciąż nie wiem pod którą zajezdnie i ile sztuk. :smile:
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz