Testy w mzk Słupsk

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » czwartek, 26 września 2002, 16:03

Tak to już koniec.
Rozmawiałem z kolesiem z mzk na temat " A czemuż to nie był jelcza?". No i zaczeła się opowieść o tym jak to pan był w Jelczu ( w fabrycę ) , a tam dali mu do zrozumienia , że ich nie stać na wysłanie busa do Słupska.
Przetarg bez jelcza. Niestety.....
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » piątek, 27 września 2002, 10:42

Skąd wy macie informacje, że nie będzie Jelcza M125 ne testach w Słupsku???? Mam informacje z Jelcza z wczoraj i w październiku ma być M125 w Słupsku (tak miało być od początku).
Oświęcimianin
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Oświęcimianin » piątek, 27 września 2002, 16:25

Wejdź na stonę http://www.komunikacja.krakow.pl i przeczytaj artykuł o testach w SŁupsku.
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » piątek, 27 września 2002, 18:15

Testy oficjalne już się skończyły!!!
Informację taką dostałem po rozmowie z ważną personą z mzk Słupsk. Gdy by miał przyjachać ( z czego cieszył bym się jak dzicko ) , to podstawowe pytanie , dlaczego nie było go wcześniej?
Daniel
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Daniel » poniedziałek, 14 października 2002, 13:04

Moim zdaniem prawda jest taka, że gdyby na Vecto widniał napis J E L C Z to niestety ankietowani nie oceniliby go najlepiej. Przebywałem w Słupsku wielokrotnie i zauważyłem pewną rzecz (skazę) w mentalności Słupszczan, być może to wpływ bliskości do zachodniej granicy. Statystyczny Słupszczanin woli jeździć 10-15 letnim zdezelowanym Mercedesem niż np. nową Skodą czy Seatem. Wiem z własnego doświadczenia.
Dalnlodzie przekonaj mnie, że się mylę...
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » poniedziałek, 14 października 2002, 17:22

To jest grubsza kwestia , której nie chce tutaj rozstrząsać , bo to nie to forum (społeczeństwo?). Nie będe niczego oceniał , bo po prostu jelcz nie przyjechał.A szkoda...
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » poniedziałek, 11 listopada 2002, 11:37

Wszystkich zainteresowanych sprawą słupskich testów zapraszam do przeczytania artykułu na tej stronie pt. testy w mzk Słupsk mojego autorstwa ( nie chwaląc się oczywiśćie:).
Pozdrawiam
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » poniedziałek, 2 grudnia 2002, 23:26

Co w końcu zakupi MZK Słupsk? Scanie? MANy? Solarisy?
Raph

Postprzez Raph » czwartek, 5 grudnia 2002, 20:58

Z pewnościa MZK Słupsk zakupi Scanie OmniCity. Oczywiście o ile Man Bus Polska nie zapragnie zdobyć kolejnego miasta? Wiem jedno, Jelczy to oni z pewnością nie będą chcieli, ponieważ w całej Polsce panuje przekonanie, że co Polskie to z pewnością niedobre. Ale zapytajmy samych siebie, czy nas na to stać i po co 100% niskiej podłogi? Chyba tylko po to by zachodnie koncerny bogaciły się na naszej naiwności.
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » piątek, 6 grudnia 2002, 18:02

dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » piątek, 6 grudnia 2002, 18:07

Mzk nie kupi prawdopodobnie NIC.
Prawda jest gorzka , po informacje zapraszam na http://www.komunikacjaslupsk.prv.pl
Kasa miasta po prostu postanowiła nie dać ot tak kasy na zakup autobusów. Mzk ma sobie samo na nie zarobić. Sytuacja jest bardzo złożona, nie będe się tu rozwodził. Gdyby przetarg odbył się w przyszłym roku to największe szamse miałby MAN. Obecna sytuacja jest gorzej niż tragiczna ( biorę pełną odpowiedzialność za te ostre słowa )
Tylko po cholerę było mydlić mieszkańcom oczy...
dalnlod
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez dalnlod » piątek, 17 stycznia 2003, 18:28

A jedank będą pieniądze...
Na razie mówi się powszechnie o kupnie 10 busów w tym roku. Ale przez ten okres niepewności to niemal gorączki dostałem...
http://WWW.BOJKOT-WYBOROW.ORG
miker0

Postprzez miker0 » środa, 14 maja 2003, 18:26

MZK Słupsk ogłosiło przetarg na 10 sztuk 12-stometrowców. 10% w punktacji zależy od umiejscowienia serwisu lub produkcji w Słupsku. Więc zakupione zostaną zapewne Scanie. Nieładnie tak rozstrzygać przetarg w dniu tworzenia specyfikacji zamówienia. Z takimi ludźmi Polska daleko nie zajdzie. Choć z drugiej strony Słupszczanie sami sobie napędzają koniunkturę. Będą mieli trochę pracy przy tych 10 Scaniach, a trzeba jakoś do niej dojechać i koło się zamyka. Zarobi MPK, Scania i pracownicy, korzyści z każdej strony.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » czwartek, 15 maja 2003, 00:23

Wszystko w porządku.

W Kraku zawsze z kolei 30% punktacji leci za zgodnośc z posiadanym taborem, a że przetargi rozpisuje się "na dostarczenie taboru do zajezdni XY", to tym sposobem Płaszów zawsze dostaje scanie, Wola jelcze z silnikami mercedesa, a Bieńczyce - tego nie wie nikt, za duży tam burdel...
memphis
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez memphis » czwartek, 15 maja 2003, 08:48

[quote]
On 2003-05-14 18:26, miker0 napisał:
MZK Słupsk ogłosiło przetarg na 10 sztuk 12-stometrowców. 10% w punktacji zależy od umiejscowienia serwisu lub produkcji w Słupsku. Więc zakupione zostaną zapewne Scanie. Nieładnie tak rozstrzygać przetarg w dniu tworzenia specyfikacji zamówienia. Z takimi ludźmi Polska daleko nie zajdzie.

Czemu nieładnie? Jak firma chce kupić Scanie to dlaczego mają być uszczęśliwiani choćby Jelczami, czy czymkolwiek innym?

[quote]Choć z drugiej strony Słupszczanie sami sobie napędzają koniunkturę. Będą mieli trochę pracy przy tych 10 Scaniach, a trzeba jakoś do niej dojechać i koło się zamyka. Zarobi MPK, Scania i pracownicy, korzyści z każdej strony.

Otóż właśnie. Scania ma zamówienia, ludzie mają pracę, miasto ma korzyści.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz