Przetarg w Krakowie

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Locutus
<i>BusForum</i>

Przetarg w Krakowie

Postprzez Locutus » czwartek, 4 grudnia 2003, 01:58

Uwaga! Jak donosi dzisiejsza Gazeta Krakowska - przetarg w Krakowie na dostawę 50 niskopodłogowców wygrał... SOLARIS URBINO 12!!!

Idę się upić ze szczęścia!
Hallelujah!!!

Ale będę wdzięczny, jak ktoś to potwierdzi jeszcze, bo Krakowska lubi wypisywać bzdury ;)

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » czwartek, 4 grudnia 2003, 17:12

Trudno mi potwierdzić, ale ja szczerze wolałbym VECTO. Chyba, że te Solarki będą miały dobrze skonfigurowane przeniesienia napędu i w miarę dużą ilość miejsc siedzących (oraz sztuczną wentylację).
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » czwartek, 4 grudnia 2003, 18:19

No to z dwojga złego wybrano lepszy autobus. Obawiam się, że będzie to oznaczało kupowanie wyłącznie solarisów i koniec zakupów scanii...
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » czwartek, 4 grudnia 2003, 19:24

[quote="Paweł Adamus"]No to z dwojga złego wybrano lepszy autobus. Obawiam się, że będzie to oznaczało kupowanie wyłącznie solarisów i koniec zakupów scanii...

Nie sądze - wszelkie zakupy pod zajezdnie Płaszów to będą Scanie. Zobaczysz. W Krakowie Scania jest ceniona za jakość (vide: 113ALB).
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » czwartek, 4 grudnia 2003, 19:36

[quote="Leszek Matula"][quote="Paweł Adamus"]No to z dwojga złego wybrano lepszy autobus. Obawiam się, że będzie to oznaczało kupowanie wyłącznie solarisów i koniec zakupów scanii...

Nie sądze - wszelkie zakupy pod zajezdnie Płaszów to będą Scanie. Zobaczysz. W Krakowie Scania jest ceniona za jakość (vide: 113ALB).

Obys miał rację...
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
adam86
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez adam86 » czwartek, 4 grudnia 2003, 22:21

No to mimo wszystko gratuluje wam, my mielismy troche mniej szczescia!
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » piątek, 5 grudnia 2003, 11:25

[quote="Paweł Adamus"]No to z dwojga złego wybrano lepszy autobus. Obawiam się, że będzie to oznaczało kupowanie wyłącznie solarisów i koniec zakupów scanii...

Oby nie zrezygnowano z zakupów Scanii!
Solaris to jednak "erzac" Scanii, chociaż o niebo lepszy od Gniota.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
poha.inc
<i>BusForum</i>

Postprzez poha.inc » piątek, 5 grudnia 2003, 23:57

[quote="zbyrus"][quote="Paweł Adamus"]No to z dwojga złego wybrano lepszy autobus. Obawiam się, że będzie to oznaczało kupowanie wyłącznie solarisów i koniec zakupów scanii...

Oby nie zrezygnowano z zakupów Scanii!
Solaris to jednak "erzac" Scanii, chociaż o niebo lepszy od Gniota.

No akurat tutaj gniot nie startował. Mi troche szkoda Jelcza, to pewnie bedzie gwóźdź do trumny :/
[url=http://groups.google.pl/group/pl.misc.transport.miejski/msg/133ecae8a49ca99f?dmode=source]http://transport.asi.pwr.wroc.pl/[/url]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 6 grudnia 2003, 05:03

Ja się tam cieszę, że wygrała solniczka - ponoć krakowscy mechanicy powiedzieli, że nie chcą już więcej na oczy jelczy oglądać po tym, jak musieli w całej partii gniotów wymienić nadkola :P

No i mam nadzieję, że jelcz wreszcie zbankrutuje... dziadostwo produkują, no to mają za swoje... a solaris to jednak jest jakaś jakość - nic rewelacyjnego, ale jednak można go nazwać Autobusem przez duże A.

Aha... i wewnątrz, w przeciwieństwie do scanii, nic się nie telepie :D

Ale i tak wolałbym scanie - sęk w tym, ze Płaszów jest już pełen i w najbliższym czasie nic się tam nie będzie raczej kupować.

Ciekaw jestem, kiedy ogłosimy przetarg na jakieś przeguby... ikary wprawdzie jeszcze się trzymają (lepiej od odkurzaczy, które są przecia młodsze), ale nie da się ich eksploatować w nieskończoność...

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
miker0

Postprzez miker0 » sobota, 6 grudnia 2003, 12:29

[quote="Locutus"]
[
[color=red]No i mam nadzieję, że jelcz wreszcie zbankrutuje... dziadostwo produkują, no to mają za swoje... a solaris to jednak jest jakaś jakość - nic rewelacyjnego, ale jednak można go nazwać Autobusem przez duże A[/color]

A ja mam nadzieję, że zbankrutują firmy w których pracują twoi rodzice, lub ewentualnie które prowadza.
Myślałem, że największe bzdury pisze na forum zbyrus, ale teraz to pobijasz wszelkie rekordy. Jak dla mnie to jesteś jeszcze niedojrzałym szczeniakiem, który nic nie pojmuje w świecie pieniężnych zależności. Sory za słowa krytyki, ale zastanów się co ty w ogóle piszesz za brednie. Ja nawet największemu wrogowi nie życzyłbym bankructwa. Nie chcę Cię obrażać, szanuję Cię bo jesteś człowiekiem, ale naprawdę zastanów się co wypisujesz. Przemyśl sobie to. Mam nadzieje, że moje słowa krytyki będą konstruktywne i wyciągniesz z nich wnioski. A jak coś będziesz dalej pisał to i tak Cię zagnę, więc nie stawiaj się tylko staraj się być bardziej dojrzałym. Mimo wszystko POZDRAWIAM
adam86
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez adam86 » sobota, 6 grudnia 2003, 13:05

[quote="miker0"][quote="Locutus"]
[
[color=red]No i mam nadzieję, że jelcz wreszcie zbankrutuje... dziadostwo produkują, no to mają za swoje... a solaris to jednak jest jakaś jakość - nic rewelacyjnego, ale jednak można go nazwać Autobusem przez duże A[/color]

A ja mam nadzieję, że zbankrutują firmy w których pracują twoi rodzice, lub ewentualnie które prowadza.
Myślałem, że największe bzdury pisze na forum zbyrus, ale teraz to pobijasz wszelkie rekordy. Jak dla mnie to jesteś jeszcze niedojrzałym szczeniakiem, który nic nie pojmuje w świecie pieniężnych zależności. Sory za słowa krytyki, ale zastanów się co ty w ogóle piszesz za brednie. Ja nawet największemu wrogowi nie życzyłbym bankructwa. Nie chcę Cię obrażać, szanuję Cię bo jesteś człowiekiem, ale naprawdę zastanów się co wypisujesz. Przemyśl sobie to. Mam nadzieje, że moje słowa krytyki będą konstruktywne i wyciągniesz z nich wnioski. A jak coś będziesz dalej pisał to i tak Cię zagnę, więc nie stawiaj się tylko staraj się być bardziej dojrzałym. Mimo wszystko POZDRAWIAM

Spokojnie Panowie. Każdy moze pisać co chce, KAŻDY MOZE MIEĆ SWOJE ZDANIE, a że nie każdy sie z nim zgadza to już inna sprawa!!!
A tak na marginesie Jelcz razczej nie zbankrutuje biorac pod uwagę ostatnie zamówienia dla PKMów K-ce i Gl-ce.
TC

Postprzez TC » sobota, 6 grudnia 2003, 15:30

[quote="Locutus"]
No i mam nadzieję, że jelcz wreszcie zbankrutuje... dziadostwo produkują, no to mają za swoje...

Jak można wypisywać takie brednie!!! Nie będę się nawet wdawał w polemikę...
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » sobota, 6 grudnia 2003, 16:05

[quote="Locutus"]Ja się tam cieszę, że wygrała solniczka - ponoć krakowscy mechanicy powiedzieli, że nie chcą już więcej na oczy jelczy oglądać po tym, jak musieli w całej partii gniotów wymienić nadkola :P

No i mam nadzieję, że jelcz wreszcie zbankrutuje... dziadostwo produkują, no to mają za swoje... a solaris to jednak jest jakaś jakość - nic rewelacyjnego, ale jednak można go nazwać Autobusem przez duże A.

Aha... i wewnątrz, w przeciwieństwie do scanii, nic się nie telepie :D

Ale i tak wolałbym scanie - sęk w tym, ze Płaszów jest już pełen i w najbliższym czasie nic się tam nie będzie raczej kupować.

Ciekaw jestem, kiedy ogłosimy przetarg na jakieś przeguby... ikary wprawdzie jeszcze się trzymają (lepiej od odkurzaczy, które są przecia młodsze), ale nie da się ich eksploatować w nieskończoność...

Pzdr.
LOKI

Ktoś w jakimś poście napisanym kilka dni temu miał jednak rację: Jesteś głupi, jeżeli piszesz takie coś, brak słów... :x :evil:
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 6 grudnia 2003, 16:51

[quote="miker0"][quote="Locutus"]

Myślałem, że największe bzdury pisze na forum zbyrus, ale teraz to pobijasz wszelkie rekordy. Jak dla mnie to jesteś jeszcze niedojrzałym szczeniakiem, który nic nie pojmuje w świecie pieniężnych zależności. Sory za słowa krytyki, ale zastanów się co ty w ogóle piszesz za brednie. Ja nawet największemu wrogowi nie życzyłbym bankructwa. [...]

Zaprzeczyłeś sam sobie! Skoro największemu wrogowi nie życzysz bankructwa, to czemu życzysz tego rodzicom Locutusa?

Najpierw siebie skrytykuj, potem innych.
miker0

Postprzez miker0 » sobota, 6 grudnia 2003, 20:26

[color=red]
Zaprzeczyłeś sam sobie! Skoro największemu wrogowi nie życzysz bankructwa, to czemu życzysz tego rodzicom Locutusa?

Najpierw siebie skrytykuj, potem innych.[/quote][/color]

Obecnie studiuje, jestem troche starszy od sporej grupy bardzo młodych i agresywnych forumowiczów i to co napisałem, to był impuls. Podchodzę bardziej pragmatycznie do życia, nikomu nie życzę bankructwa. Na forum jestem 1,5 roku i jak byście prześledzili moje posty to można w nich zauwazyć metamorfoże jaką przeszedłem przez ten czas. Kiedyś tak jak wielu młodych forumowiczów nienawidziłem poszczególnych marek autobusów (solarisa, mana), teraz uważam je za bardzo dobre. Zresztą dla mnie wszystkie niskopodłogowce to ta sama klasa. A to, że lubię jelcza to dlatego, że jest to ostatni bastion polskiej motoryzacji(obok autosana) i naprawde bardzo zależy mi na tym, aby nadal on funkcjonował.
Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
PROSZĘ NAPRAWDĘ ZASTANÓWCIE SIĘ CO CZASEM PISZECIE, POKAŻCIE ŻE WASZE HOBBY TO NIE TYLKO KRYTYKOWANIE JEDNYCH POJAZDÓW I GLORYFIKOWANIE INNYCH, LECZ COŚ NAPRAWDĘ WIĘKSZEGO.
pOZDRAWIAM MIKOŁAJ
Następna strona
Odpowiedz