Świetny rok na rynku autobusów

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Passenger
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 953
Dołączył: sobota, 26 marca 2011, 18:49

Świetny rok na rynku autobusów

Postprzez Passenger » środa, 27 września 2017, 10:20


[quote]W tym roku liczba rejestracji nowych pojazdów sięgnie rekordowego poziomu 2,2 tys. sztuk. Wzrośnie udział pojazdów z napędem ekologicznym.

Wszystko wskazuje, że po rekordowym dla rynku autobusowego 2016 roku, obecny rok okaże się znacznie lepszy. Jak wynika z raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i branżowej firmy analitycznej JMK, w sierpniu liczba rejestracji nowych autobusów zwiększyła się w porównaniu z podobnym miesiącem sprzed roku o prawie połowę, do 188 sztuk. W rezultacie był to najlepszy sierpień w ostatnich dziesięciu latach. Równie dobry wynik przyniosły dane skumulowane od początku roku. Pomiędzy styczniem a sierpniem przewoźnicy zakupili 1560 autobusów, o przeszło 17 proc. więcej (229 sztuk) niż rok wcześniej. Ponieważ miesiąc temu przewaga była niższa i wynosiła 169 sztuk, tegoroczny wzrost – jak twierdzą autorzy raportu – ma być wyjątkowo silny. W tym roku istotne jest, że wysokie poziomy sprzedaży widać we wszystkich segmentach autobusowego rynku.

Więcej na: http://www.rp.pl/Transport-drogowy/3092 ... busow.html

https://www.facebook.com/PKSinfoPL/ - linki do najnowszych wiadomości ze świata transportu autobusowego w jednym miejscu.