Prasówki

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Prasówki

Postprzez Lubel » wtorek, 21 maja 2019, 09:59

    Gminny autobus do przewozu uczniów skradziono w miniony weekend w Wiżajnach. Złodziej lub złodzieje ukradli pojazd wprost z ogrodzonego podwórka. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Teraz gmina czyni starania, aby zabezpieczyć dowóz uczniów na trasach, które obsługiwał skradziony autobus. Jacek Pietrukiewicz, wójt gminy zapewnia, że samorząd upora się z tym problemem. Tym bardziej, że do końca roku szkolnego zostało już niewiele dni. Skradziony autobus gmina kupiła rok temu za 275 tysięcy złotych.


Za: https://radio5.com.pl/ukradli-gminny-autobus/
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1885
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Prasówki

Postprzez Lubel » piątek, 14 czerwca 2019, 09:31

    Nowy autobus MZK Koszalin linii nr 20, który został wymyślony specjalnie po to, by ułatwić życie mieszkańcom osiedla Rokosowo, już stał się przyczyną konfliktu na osiedlu. Bo choć jeszcze nie kursuje, to już się ludzie podzielili co do tego, którędy ma jeździć.
    Chodzi o bezpośrednie połączenie z Rokosowa w kierunku Atrium Koszalin i koszalińskiego cmentarza przy ul. Gnieźnieńskiej. Do tej pory mieszkańcy musieli jechać z przesiadką, gdy chcieli autobusem MZK dostać się we wspomniane miejsca. Teraz też muszą, ale lada dzień to się zmieni. Od 1 lipca zaczyna bowiem kursować nowy autobus „dwudziestka”. To autobus, który dowiezie mieszkańców Rokosowa (także tych pracujących w Atrium Koszalin) bezpośrednio na miejsce. Połączenie miało być uruchomione już od 1 czerwca, ale z uwagi na konsultacje z mieszkańcami i korekty, które zostały wprowadzone, przesunięto termin o miesiąc.

    Nowe połączenie autobusowe było wiodącym tematem popołudniowego osiedlowego spotkania mieszkańców (we wtorek) z prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim. Części mieszkańców nie podobało się rozwiązanie, które wprowadza przejazd autobusu ulicami Zieloną i Jabłoniową. A dodajmy, że o te dwie ulice wydłużono trasę w odpowiedzi na wniosek grupy, która chciała, by autobus wjeżdżał na osiedle. - Ale nie chcieliśmy, by ten autobus wjeżdżał na Zieloną i Jabłoniową - mówią mieszkańcy. - Zablokowanie przejazdu przystankami autobusowymi spowoduje niebezpieczeństwo dla dzieci idących oraz wracających ze szkoły oraz dla ludzi starszych.


Za: https://gk24.pl/na-koszalinskim-rokosow ... 1-14207139
Poprzednia strona