ZS Jelcz chcą ogłosić upadłość!!!

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

ZS Jelcz chcą ogłosić upadłość!!!

Postprzez bystrzak2000 » piątek, 30 listopada 2007, 18:08

[url=http://www.km.wroclaw.pl/]Wrocławskie Forum Komunikacyjne[/url]
Busmann

Postprzez Busmann » piątek, 30 listopada 2007, 18:16

A z jakiej gazety to jest wycinek? Znaczy się tytuł i datę ;)
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » piątek, 30 listopada 2007, 20:13

Wreszcie koniec tego dziadostwa? Jak to się okaże prawdą, to się chyba upiję z radości…

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez vecto » piątek, 30 listopada 2007, 20:24

Ciesz cię Locutus, ciesz! Nie będzie Jelcza, to zaleją nas Mazy, Lazy itp. Tego chcesz? A może liczysz na to, że raptem wszystkich przewoźników będzie stać na nowe Many (Solarisa pewnie też nie popierasz, przecież polskie=gówniane...). W takim razie powodzenia życzę ;)
Teraz Jelcza pewnie jakiś Irisbus czy Man wykupi. Ehh naprawde mi szkoda.
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » piątek, 30 listopada 2007, 20:59

[quote="vecto"]Teraz Jelcza pewnie jakiś Irisbus czy Man wykupi. Ehh naprawde mi szkoda.

Niekoniecznie. Być może cała akcja jest zaplanowana i kupiec na Jelcza już jest i marka nie zginie. Z resztą wszystko to jest jakieś podejrzane. Pożyjemy, zobaczymy.
Oświęcimianin
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Oświęcimianin » piątek, 30 listopada 2007, 21:51

[quote="bystrzak2000"][quote="vecto"]Teraz Jelcza pewnie jakiś Irisbus czy Man wykupi. Ehh naprawde mi szkoda.

Niekoniecznie. Być może cała akcja jest zaplanowana i kupiec na Jelcza już jest i marka nie zginie. Z resztą wszystko to jest jakieś podejrzane. Pożyjemy, zobaczymy.

To tylko zabieg, żeby pozbyć się części długów.
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » piątek, 30 listopada 2007, 23:43

[quote="Busmann"]A z jakiej gazety to jest wycinek? Znaczy się tytuł i datę ;)

Polska Gazeta Wrocławska
Busmann

Postprzez Busmann » sobota, 1 grudnia 2007, 10:36

[quote="vecto"](Solarisa pewnie też nie popierasz, przecież polskie=gówniane...)
Porównujesz Solarisa do Jelcza? :o Przecież to lata świetlne w technologicznej przepaści...
[quote="bystrzak2000"][quote="Busmann"]A z jakiej gazety to jest wycinek? Znaczy się tytuł i datę ;)

Polska Gazeta Wrocławska
Dzięki. Ciekawy jestem tylko, jak z wiarygodnością informacji, bo na chwilę obecną, to jest jakby gdybanie...

@ Locutus: Ja mam podobne zamiary... ;)
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 1 grudnia 2007, 10:39

[quote="vecto"]Ciesz cię Locutus, ciesz! Nie będzie Jelcza, to zaleją nas Mazy, Lazy itp. Tego chcesz?

Te MAZy i LAZy to przynajmniej niskopodłogowe, a i w środku jakoś wyglądają... Poza tym: jesteś pewien, że one takie straszne? Ja dopóki nie usłyszę wiarygodnej relacji z miasta, w którym toto jest eksploatowane, powstrzymam się od ocen – czy to negatywnych czy pozytywnych...
[quote="vecto"]
A może liczysz na to, że raptem wszystkich przewoźników będzie stać na nowe Many

MANy? Toć to jeszcze gorsze dziadostwo od Jelcza... Że przypomnę krakowskie, których czasami ponad połowa zostaje w zajezdni z powodu awarii, toruńskie, w których pękały kratownice, czy te od Michalczewskiego, którym szyby powypadały...
[quote="vecto"]
(Solarisa pewnie też nie popierasz, przecież polskie=gówniane...).

Oczywiście, że popieram. Solaris produkuje pojazdy naprawdę wysokiej jakości – to jedna z niewielu rzeczy, z której Polacy mogą być dumni... ;-)
[quote="vecto"]
W takim razie powodzenia życzę ;)
Teraz Jelcza pewnie jakiś Irisbus czy Man wykupi. Ehh naprawde mi szkoda.
A mnie nie szkoda... Złomu miałoby mi być szkoda? Fabryki, która nie potrafi ani jednej serii odkurzaczy bez wad fabrycznych wypuścić? Daj spokój...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
dab
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez dab » sobota, 1 grudnia 2007, 10:47

Solaris to akurat w prostej linii Neoplan N4XXX z pozaokrągalnym nadwoziem, na zachodnich podzespołach montowany tylko w Polsce. Nie jest to więc polska konstrukcja. Jelcz podobnie ciągle konstrukcyjnie opiera się na Berliecie, chociaż zaszły duże zmiany. Szkoda jednak by było gdyby upadł. Teraz jest dobra koniunktura na autobusy i dla Jelcza jest miejsce na rynku bo jest tani.
Diesel sound...
Busmann

Postprzez Busmann » sobota, 1 grudnia 2007, 10:56

[quote="dab"]Solaris to akurat w prostej linii Neoplan N4XXX z pozaokrągalnym nadwoziem, na zachodnich podzespołach montowany tylko w Polsce. Nie jest to więc polska konstrukcja.
80% podzespołów Solarisa powstaje w polskich fabrykach, więc proszę nie oszukiwać tekstem p. Gaika z roku 2001. :x Co do konstrukcji, to rzeczywiście, projekty są opracowywane, przez firmy europejskie (głównie z Niemiec), ponieważ polscy inżynierowie nie potrafiliby zaprojektować takiego pojazdu w takim czasie i z taka precyzją. Po za tym, firma Solaris się ciągle rozwija, wprowadza innowacje, więc konstrukcja ciągle ewoluuje. Natomiast sam proces montażu jest kontrolowany na każdym etapie i nie ma mowy o tym, żeby gdziekolwiek była fuszerka.
Unkel
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Unkel » sobota, 1 grudnia 2007, 11:07

[quote="Locutus"]Oczywiście, że popieram. Solaris produkuje pojazdy naprawdę wysokiej jakości – to jedna z niewielu rzeczy, z której Polacy mogą być dumni... ;-)

Nie wiem jak Ty, ja tam jestem dumny z tego ze jestem Polakiem.
Co do Jelcza wyjscia sa dwa, albo kupi to jakis milioner i postawi to na nogi albo jakis zagraniczny koncern. W Polsce nie mamy tylko montowni Evobusa ale oni chyba nie sa zainteresowani. A moze jacys Chinczycy? ;)
DECO

Postprzez DECO » niedziela, 2 grudnia 2007, 12:32

Tak jak koledzy napisali jest to zaplanowana upadłość. Podobnie było ze spółką: Jelcz–Samochody Ciężarowe, która ogłosiła upadłość (żeby pozbyć sie balastu i długów), a którą później kupiła jedna ze spółek Zasady: Jelcz- Komponenty.
POLSKIE AUTOBUSY SĄ THE BEST
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 15:04

[quote="dab"]Solaris (...) Nie jest to (...) polska konstrukcja.

Jest to polski producent z polskim kapitałem i polskim właścicielem.

[quote="Unkel"]Nie wiem jak Ty, ja tam jestem dumny z tego ze jestem Polakiem. (...)

A ja w byciu Polakiem żadnego powodu do dumy nie widzę... Częściej widzę powody do wstydu...

Pozdrawiam!
LOKI
Busmann

Postprzez Busmann » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 17:35

[quote="DECO"]Tak jak koledzy napisali jest to zaplanowana upadłość. Podobnie było ze spółką: Jelcz–Samochody Ciężarowe, która ogłosiła upadłość (żeby pozbyć sie balastu i długów), a którą później kupiła jedna ze spółek Zasady: Jelcz- Komponenty.
Takie działania powinny być karalne. Ale niestety spółki, które sobie nie radzą, to wykorzystują tą lukę w prawie.
Następna strona
Odpowiedz