Re: PKS Kraków - koniec blisko?!

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>
 
Posty: 2232
Dołączył: czwartek, 16 października 2003, 02:00
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: PKS Kraków - koniec blisko?!

Postprzez TFZ » wtorek, 31 sierpnia 2010, 21:19

Decyzją p. Aleksandra Kiereckiego usuwam posty z niniejszego tematu oraz zamieszczam w zamian informację:

Posty w temacie "PKS Kraków - koniec blisko?!" zostały usunięte. Zdaniem firmy PKS w Krakowie S.A. i osób
kierujących spółką były one nieprawdziwe i tym samym naruszone zostały dobra osobiste w związku z art. 23, art. 24 i art. 43 kodeksu cywilnego, jak również art. 212 i art. 216 kodeksu karnego. Dlatego firma wniosła o ich bezzwłoczne usunięcie. Jak informuje Sebastian Ramenda, prezes Zarządu PKS: ??Nieprawdziwe informacje, które niesie treść cytowanych zapisów mogą zostać w dowolnym momencie przez Państwa zweryfikowane z dokumentami publicznie
dostępnymi, na które składają się sprawozdania finansowe, opinia i raport biegłego rewidenta, wszystkie dokumenty zostały pozytywnie przyjęte przez organy spółki PKS w Krakowie S.A. w tym Zarząd Spółki, Radę Nadzorczą i Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Spółka podlega również obowiązkowi publikacji sprawozdań z działalności w Monitorze Polskim B Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej, jak również sprawozdania z działalności dostępne są w sądzie gospodarczym.

W związku z powyższym oraz zapowiedzią podjęcia działań prawnych z zastosowaniem art. 422 k.c., temat ten został wyczyszczony. W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z moderatorem forum pod adresem: t.zielinski@infobubus.pl
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 1435
Dołączył: niedziela, 25 grudnia 2005, 21:00
Lokalizacja: Lisboa
Avatar użytkownika

Re: PKS Kraków - koniec blisko?!

Postprzez Kroelewicz » czwartek, 2 września 2010, 17:20

Po konsultacji z innymi ludźmi z branży: żaden z nich nie widzi możliwości zastosowania 422 kc w tym przypadku. Proszę przekazać p. Kiereckiemu, by przemyślał zmianę prawnika.

Takie sytuacje będą się powtarzać. Jeśli pójdze fama, że właściciele portalu ugięli się raz, kolejne podmioty będą zgłaszać podobne roszczenia.

Bo np. ja uważam, że zarząd PKS Kraków to ignoranci niepotrafiący zarządzać przedsiębiorstwem w obecnej sytuacji rynkowej. Ten post też zostanie usunięty?
Locutus
<i>BusForum</i>
 
Posty: 3502
Dołączył: sobota, 28 grudnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Avatar użytkownika

Re: PKS Kraków - koniec blisko?!

Postprzez Locutus » piątek, 3 września 2010, 10:19

Popieram Kroelewicza. Jeśli zarząd Infobusa będzie tak ugodowy, to już niedługo nie będzie można na tym forum skrytykować nikogo i niczego? A chyba nie o to chodzi w idei forum dyskusyjnego?

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>
 
Posty: 2232
Dołączył: czwartek, 16 października 2003, 02:00
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: PKS Kraków - koniec blisko?!

Postprzez TFZ » piątek, 3 września 2010, 10:25

Wybaczcie, ale mail p. Kiereckiego jest dostępny na głównej stronie Infobusa. Nie widzę powodów, bym miał robić za pośrednika.

Jeśli natomiast chcecie rozmowy publicznej, to wyślijcie list do pana Aleksandra, a kopię na forum - choć dłuższej dyskusji nie ma tu sensu toczyć. Na wszelki wypadek zastrzegam sobie możliwość przeniesienia Waszych (i ew. kolejnych) postów "Opinie, uwagi, propozycje".
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl