Pożar u Zagozdy w Rudzie Śląskiej

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

dab
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1236
Dołączył: niedziela, 26 lutego 2006, 17:12
Lokalizacja: Żywiec
Avatar użytkownika

Pożar u Zagozdy w Rudzie Śląskiej

Postprzez dab » poniedziałek, 5 lipca 2010, 18:26

Sześć autobusów prywatnego przewoźnika komunikacji miejskiej spłonęło w nocnym pożarze należącej do niego zajezdni w Rudzie Śląskiej. Straty wyceniono wstępnie na pół miliona złotych.

Jak poinformował rzecznik rudzkich strażaków kapitan Klaudiusz Cop, zgłoszenie o pożarze w kompleksie garażowo-warsztatowym w dzielnicy Chebzie napłynęło ok. godz. 23.

Na miejscu ratownicy zastali płonący garaż z kilkoma autobusami w środku. Garaż przylegał do innego obiektu, w którym znajdują się m.in. specjalistyczne sklepy.
czytaj dalej


Rudzkich strażaków w gaszeniu pożaru wspomogli koledzy z Zabrza, Chorzowa i Bytomia - łącznie w akcji uczestniczyło 13 zastępów. Ratownicy jednocześnie gasili palący się dach i chronili przed ogniem budynek przylegający do garażu.

Po ugaszeniu ognia, strażacy częściowo rozebrali konstrukcję dachu garażu. Wiadomo, że oprócz części poddasza i dachu obiektu zniszczeniu uległo sześć znajdujących się wewnątrz miejskich autobusów oraz zmagazynowane na poddaszu części zamienne i siedzenia autobusowe. Akcję zakończono ok. godz. 4 nad ranem.

Według strażackiego raportu, zniszczone w pożarze autobusy to m.in. neoplany oraz wozy zarejestrowane jako SAM-y, czyli pojazdy po poważnych przeróbkach fabrycznych konstrukcji. Wstępnie straty oszacowano na 500 tys. zł.

Strażacy uratowali m.in. sąsiednie obiekty i kilka innych stojących w pobliżu autobusów o łącznej wartości ok. 1 mln zł.

Prywatny przewoźnik, który poniósł straty w pożarze, w ostatnich latach obsługiwał na zlecenie organizującego komunikację w aglomeracji katowickiej Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP głównie linie w rejonie Rudy Śląskiej, Zabrza, Mikołowa i Katowic. Ostatnio jeździ tylko na dwóch śródmiejskich liniach w Zabrzu - 86 i 286.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
Diesel sound...
kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 939
Dołączył: sobota, 17 marca 2007, 01:10
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: Pożar u Zagozdy w Rudzie Śląskiej

Postprzez kulikowski » wtorek, 6 lipca 2010, 01:31

konkurencja atakuje ...
NIE dla ACTA!