Koniec Przegubowca?

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kulikowski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Koniec Przegubowca?

Postprzez kulikowski » poniedziałek, 2 lipca 2012, 14:17

od dnia 1 czerwca 2012 r. portal Przegubowiec.com został zlikwidowany z powodu roszczeń Agory !
NIE dla ACTA!
Locutus
<i>BusForum</i>

Re: Koniec Przegubowca?

Postprzez Locutus » poniedziałek, 2 lipca 2012, 16:41

Dwa fora poświęcone krakowskiej komunikacji miejskiej skończyły podobnie (odrodziły się pod nowymi adresami, ale wszystkie wiadomości zostały utracone)...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mistral » poniedziałek, 2 lipca 2012, 20:01

Wytłumaczcie mi jak chłopu co ma Agora do forum komunikacyjnego?
LMP
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez LMP » poniedziałek, 2 lipca 2012, 23:37

[quote="mistral"]Wytłumaczcie mi jak chłopu co ma Agora do forum komunikacyjnego?

Mi też :D
dklunej
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez dklunej » wtorek, 3 lipca 2012, 09:40

[quote="LMP"][quote="mistral"]Wytłumaczcie mi jak chłopu co ma Agora do forum komunikacyjnego?

Mi też :D

"Przegubowiec" kopiował artykuły z m.in. Gazety Wyborczej i o to raczej się Agora mogła przyczepić.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » wtorek, 3 lipca 2012, 09:42

Na podstawie tekstów przeczytanych w różnych miejscach sieci jawi mi się obraz następujący: pewien Dobrze Uposażony Prasowy Elitarny (we własnym mniemaniu) Koncern (dalej w skrócie: DUPEK) - z tzw. ostrożności procesowej nie napiszę, o jakim myślę - zechciał (dostał prikaz?) dobrać się do "Przegubowca" i wykorzystał fakt (jako pretekst), że tamże znalazły się jakieś materiały, do których DUPEK ma lub rości sobie prawa autorskie (BTW - to taki przedsmak, do czego miała służyć ACTA). W związku z tym autorzy "Przegubowca" przestraszyli się i zamknęli serwis. Oczywiście, w czasach, kiedy autorzy czołowego oraz innych organów wydawanych przez DUPEK całymi garściami czerpali z informacji na "Przegubowcu" się pojawiających w swoich artykułach, problem nie istniał.

Teraz pozwolę sobie napisać, co będzie dalej. Prawnicy reprezentujący DUPEK zasugerują redaktorom portalu "Przegubowiec", że odstąpią od swoich roszczeń (materiały usunięto, ale oczywiście roszczenia bynajmniej nie stały się z tegoż powodu bezzasadne), o ile "Przegubowiec" będzie na swojej stronie informował o warszawskiej komunikacji w odpowiedni sposób. Oczywiście o tym, co to znaczy odpowiedni, decydować będzie DUPEK. Nietrudno się domyślić, że np. krytyczne informacje nt. Bufetowej i jej ekipy tolerowane nie będą.

Na wszelki wypadek dodam, że powyższe to wyłącznie moja prywatna opinia. Może jeszcze, że samobójstwa popełniać nie zamierzam :-)
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 3 lipca 2012, 11:22

Myślę, TFZ, że nieco przesadzasz ? w wypadku dwóch krakowskich forów, o których wspomniałem, chodziło wyłącznie o kopiowanie artykułów. W momencie, gdy wszystko znikło, Agora, znaczy się, pardon, DUPEK, odstąpił od wszelkich roszczeń... W zasadzie nawet właściciele dostali ultimatum, że mają usunąć cytowane artykuły w 48h ? sęk w tym, że niemożliwe było przejrzenie i ocenzurowanie wszystkich wątków nagromadzonych przez kilka lat w takim czasie...

...nawiasem, ciekaw jestem, kiedy DUPEK dobierze się do dupy Infobusowi ? bo przecież na tym forum też mamy artykuły przeklejane w całości... A i w serwisie Transinfo i jego serwisach potomnych są artykuły z Gazety...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » wtorek, 3 lipca 2012, 17:17

A jak ma się do tego:
[quote]Art. 26.
Wolno w sprawozdaniach o aktualnych wydarzeniach przytaczać utwory udostęp-
niane podczas tych wydarzeń, jednakże w granicach uzasadnionych celem informa-
cji.

(ustawa o prawach autorskich)?
kulikowski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kulikowski » sobota, 7 lipca 2012, 01:10

diagnoza TFZ jest rzetelna i wiarygodna. Ja jednak mam nadzieję, że na InfoBusa Agora się nie targnie ...
NIE dla ACTA!
Odpowiedz