Wiózł w niewielkim vanie ponad 40 osób!

Komentarze, opinie, dyskusje o aktualnych wydarzeniach związanych z komunikacją miejską i przemysłem autobusowym.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1980
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Wiózł w niewielkim vanie ponad 40 osób!

Postprzez Lubel » środa, 4 lutego 2015, 22:08

[quote]Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie 42 osoby. Auto było zarejestrowane jedynie na 9 - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada. Jeden z pasażerów powiedział, że podróż miała zakończyć się w Szwecji.

Auto, którym jechało ponad 40 osób, to van jednej z popularnych marek. Samochód na rumuńskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany na ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze podczas kontroli prowadzonej przez policję i straż graniczną.
Okazało się, że wszystkie osoby w aucie to obywatele Rumunii. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna, który siedział za kierownicą, był trzeźwy. Wniosek o ukaranie go w trybie przyspieszonym zostanie skierowany do sądu. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy.
Funkcjonariusze sprawdzili, że pasażerowie auta przebywają w Polsce legalnie. O ich sytuacji zostanie pilnie powiadomiona Ambasada Rumunii. Na razie zajął się nimi sztab kryzysowy, który szuka im miejsca na nocleg, a Caritas ma zapewnić wyżywienie.


Źródło: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w ... FacebookHN