[Chiny] Najgorsza zapłata w historii: 3 tony drobnych

Wasze opinie o światowych trendach w autobusowej motoryzacji.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Chiny] Najgorsza zapłata w historii: 3 tony drobnych

Postprzez NDT » wtorek, 3 czerwca 2008, 16:44

Taka ciekawostka:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... bnych.html

[quote]Wydaje się, że w Chinach wszystkiego jest więcej. Od ludzi po... drobne? Firma produkująca autobusy za swoje pojazdy dostała zapłatę w postaci 43 toreb z banknotami.

[img]http://bi.gazeta.pl/im/1/5269/z5269381N.jpg[/img]

Podobno tak musiało być. Główny Urząd Transportu miasta Jinan nie miał wyboru. Termin zapłaty za zakupione autobusy zbliżał się nieubłaganie. Niestety, urząd dysponował jedynie drobnymi, którymi podróżni płacą za bilety w miejskich autobusach. Problemu by nie było, gdyby wszystkie miejscowe banki nie odmówiły wymiany drobnych na wyższe nominały. A trzeba było jakoś zapłacić za nowe autobusy...

W tak niekorzystnych okolicznościach problem można było rozwiązać tylko w jeden sposób. Postanowiono uregulować dług wysyłając wszystkie drobne w torbach do producenta autobusów.

43 torby z pieniędzmi jechały ciężarówką aż 18 godzin. Liczeniem ich zajęli się przedstawiciele Chińskiego Banku Budowlanego.

- Zwykle nakładamy prowizję przy sporych ilościach dronych. Tym razem postanowiliśmy zrobić wyjątek - powiedział rzecznik prasowy banku.

Żeby było śmieszniej, jest to tylko pierwsza część płatności. Na uregulowanie czeka faktura na kolejnych 20 autobusów, a sytuacja z gotówką raczej nie ulegnie zmianie...
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]