Przez złodziei mieli dłuższe wakacje

Wasze opinie o światowych trendach w autobusowej motoryzacji.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Irizar
 
Posty: 27
Dołączył: wtorek, 26 grudnia 2006, 23:15
Lokalizacja: Lublin

Przez złodziei mieli dłuższe wakacje

Postprzez Irizar » poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:23

[quote]Przez złodziei mieli dłuższe wakacje

Pięćdziesięcioro dzieci z Lubelszczyzny zamiast wracać z włoskich wakacji, musiało czekać kilka godzin na kolejny pojazd, bo ktoś ukradł im z parkingu autokar.
Samochód czekał na pasażerów na parkingu w Cesenatico pod Rimini na północy Włoch. W niedzielę rano, kiedy przyszła pora wyjazdu, okazało się, że w nocy ktoś ukradł autokar. Należał do firmy "Lubatour".

Do Włoch przyjechała nim 50-osobowa grupa dzieci z Lubelszczyzny. Musiały poczekać aż firma podstawi drugi samochód. W końcu przyjechała nim inna wycieczka.

Polski konsulat w Mediolanie zapewnił dzieciom prowiant na drogę. Ale na tym problemy się nie skończyły, bo kierowcy ze skradzionego autobusu nie zmieścili się w podstawionym. Firma zapewniła im przejazd do kraju innym połączeniem rejsowym.

Obecnie poszukiwania autokaru trwają nie tylko we Włoszech, ale - jak zapewniła włoska policja - także na terytorium całej strefy Schengen. Okazuje się, że kradzieże autobusów nie są niczym niezwykłym. Niedawno w Rzymie w rejonie placu św. Piotra ukradziono autokar z bagażami polskich pielgrzymów. W ciągu trzech lat łupem złodziei padło ok. 150 autokarów.

Źródło: [url=http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,5452598,Przez_zlodziei_mieli_dluzsze_wakacje.html#more]Gazeta Wyborcza Lublin[/url]


Czy ktoś wie z którego roku i jakiej marki był skradziony autokar?