Wakacyjne rozkłady jazdy w Krakowie
Od czwartku, 20czerwca wprowadzone zostaną wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajówKomunikacji Miejskiej w Krakowie.
Oto szczegóły zmian:
Linie tramwajowe:
nr 1, 24 – będą kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 10 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu.
nr 2, 5, 9, 11, 14, 19, 22, 70 – będą kursować w dnipowszednie z częstotliwością co 20 minut przez cały dzień.
nr 3 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwością co10 minut przez cały dzień. Poza godzinami szczytu co drugi kurs będzierealizowany na trasie wariantowej (skróconej): „Nowy Bieżanów P+R” – „DworzecTowarowy”.
nr 4, 6, 8, 13, 17, 20 – w dalszym ciągu są zawieszone wzwiązku z prowadzonymi remontami.
nr 10, 44 – zostaną zawieszone w związku z awaryjną naprawątorowiska na rondzie Matecznego (w dniach 20-28 czerwca) i kolejnym etapemprzebudowy ul. Krakowskiej (od 29 czerwca). W zamian za linię nr 10 zostanieuruchomiona nowa linia czasowa nr 70.
nr 16, 71, 76, 77 – zostaną zawieszone na okres wakacji.
nr 18, 52, 78 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 10 minut przez cały dzień.
nr 21 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 20 minut przez cały dzień. Poza godzinami szczytu co drugi kurs będzierealizowany na trasie wariantowej (skróconej): „Os. Piastów” – „Kopiec Wandy”.
nr 50 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 5 minut w godzinach szczytu i co 10 minut poza godzinami szczytu. Wysokaczęstotliwość kursowania będzie utrzymana do około połowy lipca.
nr 73 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 10 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu. Wgodzinach szczytu co drugi kurs będzie realizowany na trasie wariantowej: „NowyBieżanów P+R” – „Kopiec Wandy”.
Linie autobusowe:
nr 100, 101, 103, 109, 110, 111, 113, 117, 120, 131, 138,141, 149, 161, 168, 171, 181, 735, 758 – częstotliwość kursowania w dnipowszednie zostanie utrzymana jak w roku szkolnym, przy czym mogą nastąpićzmiany godzin odjazdów.
nr 102, 124, 143, 154, 424, 537 – będą kursować w dnipowszednie z częstotliwością co 30 minut przez cały dzień.
nr 105/405 – będzie kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 15 minut przez cały dzień.
nr 107, 112, 128, 162, 175 – będą kursować w dni powszedniez częstotliwością co 40 minut przez cały dzień.
nr 114, 144, 151/451, 164, 169/469, 173, 174, 178/478, 179,184/484, 194, 503 – będą kursować w dni powszednie z częstotliwością co 15minut w godzinach szczytu i co 24 minuty poza godzinami szczytu.
nr 116, 123, 125, 133 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 20 minut w godzinach szczytu i co 40 minut poza godzinamiszczytu.
nr 122, 422 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 60 minut przez cały dzień.
nr 127 – częstotliwość kursowania w dni powszednie zostanieutrzymana jak w roku szkolnym. Linia nie będzie kursować w soboty i dniświąteczne.
nr 129, 142, 159 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinamiszczytu.
nr 130 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 12 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza godzinami szczytu.
nr 132, 413 – zostaną zawieszone.
nr 134 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 20 minut przez cały dzień, w soboty i dni świąteczne będzie kursować zczęstotliwością co 10 minut w godzinach 10.00-18.00 (w przypadku brakusłonecznej pogody kursy będą realizowane co 20 minut).
nr 137, 152, 182, 192, 482 – będą kursować w dni powszedniez częstotliwością co 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinamiszczytu.
nr 139, 502 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinamiszczytu.
nr 140 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 24 minuty w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu.
nr 158 – częstotliwość kursowania w dni powszednie zostanieutrzymana jak w roku szkolnym. Zostanie zawieszony kurs wariantowy realizowanyprzez przystanek „Płaszów Szkoła”. W jego miejsce będzie wykonywany kurs natrasie podstawowej.
nr 160 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 40 minut w godzinach szczytu i co 80 minut poza godzinami szczytu.
nr 163, 183, 193 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu i co 40 minut poza godzinamiszczytu. Dla linii nr 183 zostanie zawieszony kurs wariantowy wykonywany przezprzystanek „Jędrzejczyka”.
nr 166 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 30 minut w godzinach szczytu i co 48 minut poza godzinami szczytu. Ponadtozostaną zawieszone kursy wariantowe wykonywane przez pętlę „Skotniki Szkoła”.
nr 172, 501 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 20 minut przez cały dzień.
nr 429 – zostanie zawieszona od soboty, 6 lipca.
nr 475 – będzie kursować tylko w dni powszednie w godzinachszczytu z częstotliwością co 40 minut.
nr 511, 572 – będą kursować tylko w dni powszednie wgodzinach szczytu z częstotliwością co 20 minut.
nr 704, 713 – będą kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 6 minut w godzinach szczytu i co 8 minut poza godzinami szczytu.
nr 743 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 22,5 minuty w godzinach szczytu i co 45 minut poza godzinami szczytu.
Linie autobusowe aglomeracyjne:
nr 204, 244 – będą kursować w dni powszednie zczęstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu i co 40 minut poza godzinamiszczytu.
nr 210 – zostaną zawieszone kursy wariantowe realizowane natrasie „Bronowice Małe” – „Murownia Pętla”.
nr 248 – zostanie zawieszona para kursów szkolnychrealizowanych w dni powszednie z „Zelkowa Pętli” o godz. 6.50 oraz z”Zabierzowa Rynku” o godz. 7.08.
nr 304 – będzie kursować w dni powszednie z częstotliwościąco 12 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza godzinami szczytu.
Linie autobusowe sezonowe:
W czwartek, 20 czerwca na okres wakacji zostaną uruchomionelinie sezonowe nr 352 i 427, które będą kursować w soboty i dni świąteczne natrasach:
nr 352 – „Aleja Przyjaźni” – … – „Olszanica Kapliczka n/ż”(jak linia nr 152), ul. Olszanicka (bez wjazdu na pętlę), droga wojewódzka nr774 – „Kryspinów”.
Linia funkcjonować będzie poprzez wydłużenie wybranychkursów linii nr 152 (po pięć par kursów w godzinach przedpołudniowych ipopołudniowych) i będzie obsługiwana przez firmę Mobilis Sp. z o.o.
Na wydłużonym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie nanastępujących przystankach: „Cmentarz Olszanica n/ż” (przelotowy), „OlszanicaBory” (w obu kierunkach na ul. Olszanickiej, granica strefy taryfowej), „BudzyńZalew na Piaskach n/ż” oraz „Kryspinów” (po zawróceniu na rondzie).
nr 427 – „Podgórze SKA” – ul.Powstańców Wielkopolskich, ul.Kuklińskiego, ul. Lipska, ul. Węglarska, ul. Grochowa – „Bagry” (powrót: ul.Grochowa, ul. Motyla, ul. Goszczyńskiego, ul. Łanowa – Rzebika). Liniafunkcjonować będzie w godzinach 9.00-20.00 (z czego w godzinach 10.00–18.00 zczęstotliwością co 20 minut, poza tymi godzinami co 40 minut).
Zmiany nazw przystanków:
W czwartek, 20 czerwca zostaną wprowadzone następującezmiany nazw przystanków:
„Centrum Kongresowe ICE” na „Rondo Grunwaldzkie”;
„Królowej Jadwigi” na „Grabowa”;
„Na Załęczu Szkoła” na „Archiwum UMK”.
Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Bilety okresowe wykupione na linie zawieszone na okreswakacji zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii. Ponadto:
Bilety okresowe wykupione na linię nr 16 zachowują ważność:
na trasie linii nr 123 na odcinku „Mistrzejowice” – „Os. NaSkarpie”;
na trasie linii nr 139 na odcinku „Mistrzejowice” – „AlejaRóż”.
Bilety okresowe wykupione na linię nr 132 zachowują ważność:
na trasie linii nr 123 na odcinku „Struga” – „Wiślicka”;
na trasie linii nr 138 na odcinku „Kombinat” – „Zdrowa”.
„
Komentarze