Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kiedy do Europy wrócą chińscy turyści?

infotrans
02.10.2020 18:00
0 Komentarzy

Chińscy analitycy spodziewają się, że w czasie nadchodzącego”złotego tygodnia” wolnego od pracy dojdzie do znacznego ożywienia krajowejturystyki, którą przez dziewięć miesięcy gnębiła pandemia Covid-19 – podały wponiedziałek miejscowe media.

„Złoty tydzień” rozpoczynający się od święta narodowego 1października jest tradycyjnie jednym z okresów największego natężenia turystykiw Chinach, zarówno krajowej, jak i zagranicznej. W ubiegłym roku Chińczycyodbyli w tym okresie 782 mln podróży, a ponad 7 mln osób wyjechało za granicę.

Według szacunków chińskiego Instytutu Badań Turystycznych wokresie wolnym od pracy, który w tym roku będzie trwał osiem dni, Chińczycyodbędą około 550 mln podróży. Chińskie koleje spodziewają się 108 mlnprzejazdów – podała chińska prasa.

Chiński popyt

Ożywienie krajowej turystyki w Chinach kontrastuje zsytuacją w wielu innych częściach świata, gdzie wciąż obowiązują suroweograniczenia zgromadzeń – podkreślają obserwatorzy.

„Popyt turystyczny, który był tłamszony przez dziewięćmiesięcy, zostanie prawdopodobnie uwolniony w ciągu tych ośmiu dni” – oceniłaplatforma turystyczna Trip.com, szacując, że łączna liczba podróży może wynieśćnawet 600 mln.

Wydatki na hotele osiągną w tym okresie poziom sprzed rokualbo nawet go przewyższą – prognozuje platforma pośrednicząca w usługachMeituan Dianping.

Komentatorzy spodziewają się jednak, że niewiele osóbzdecyduje się na wyjazdy zagraniczne, biorąc pod uwagę regulacjeprzeciwepidemiczne w poszczególnych krajach i niewielką liczbę międzynarodowychpołączeń lotniczych. W związku z pandemią chińskie MSZ zaleca unikanie podróżyzagranicznych, o ile nie są one konieczne.

Największa fala zakażeń koronawirusem w Chinach minęławiosną, a gospodarka wróciła już zasadniczo do normy, choć w kraju wciążwystępują obawy o możliwy nawrót pandemii. By zmniejszyć ryzyko zakażeń,atrakcje turystyczne ograniczają liczbę odwiedzających i stosują środkiostrożności, takie jak rejestracja gości i pomiary temperatury ciała. (PAP)

Komentarze