Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Chcesz zostać lotniskowym strażakiem? Radom przyjmuje

infoair
02.01.2021 18:00
0 Komentarzy

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” rozpoczęło nabór wykwalifikowanej kadry do zespołu Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, który będzie działał na terenie lotniska w Radomiu – poinformował w czwartek, 31 grudnia, PPL.

Jak podano w komunikacie prasowym, poszukiwani są kandydaci na stanowisko stażysty w Zespole Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Kandydaci muszą mieć ukończone szkolenie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, mile widziane jest także doświadczenie w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, jak również posiadanie prawa jazdy kat. C.

Szef Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej PPL Piotr Sitnicki podkreślił, że do zadań LSP należy m.in. usuwanie i neutralizacja rozlewisk substancji ropopochodnych (np. paliwa lotniczego), zabezpieczenie tankowania samolotów z pasażerami na pokładzie, a także realizacja procedur wynikających z wykonywania operacji lotniczych przy ograniczonej widzialności. LSP bierze udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych w przypadku wypadku lotniczego lub pożarów obiektów i urządzeń portu lotniczego. Ratownicy i specjaliści Lotniskowej Straży Pożarnej monitorują też obiekty lotniskowe oraz prowadzą działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

-„Wszyscy pracownicy zatrudnieni w Lotniskowej Straży Pożarnej obligatoryjnie biorą udział w szkoleniach organizowanych na terenie kraju oraz cyklicznie raz na cztery lata biorą udział w szkoleniu poligonowym realizowanym w jednym z ośrodków na terenie Europy” – zaznaczył Sitnicki.

Szczegóły rekrutacji podane są na stronie internetowej PPL. Kandydaci mogą składać oferty do 10 stycznia.

Port lotniczy Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest budowany prawie od podstaw. Obecnie na radomskim lotnisku prowadzone są prace związane z budową nowego terminalu. z budową budynku administracyjnego oraz hali magazynowo-garażowej, a także z konstrukcją dróg kołowania i płyt postojowych we wschodniej części portu. W listopadzie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisało umowę na wykonanie na terenie lotniska w Radomiu dwóch kolejnych obiektów – budynku Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wieży Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Według PPL całe lotnisko ma być gotowe w 2022 r.(PAP)

Komentarze