Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ratownik w Nadzorze Ruchu MPK Wrocław. Będzie ich więcej

infotrans
18.11.2020 11:00
0 Komentarzy

Często się zdarza – i to nie tylko we Wrocławiu, że Nadzór Ruchu jest często pierwszy na miejscu wypadków z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej.  

Dlatego MPK Wrocław zatrudniała ratownika medycznego, która będzie wyjeżdżać do najpoważniejszych wezwań. Pierwszym takim komunikacyjnym ratownikiem w Polsce jest pan Łukasz. Udzieli on pomocy poszkodowanym do czasu przybycia ambulansu, a następnie – w razie potrzeby – będzie służył dodatkową parą rąk pracownikom pogotowia.

-„Moje zadanie polega na tym, że będę udzielał pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych poszkodowanym do czasu przyjazdu służb ratunkowych – tłumaczy. – Gdy na miejsce dotrą już moi koledzy, będę mógł im asystować, jako dodatkowa para rąk do pomocy w cięższych przypadkach.

Szybciej niż karetka

Komisja Wypadkowa i Nadzór Ruchu MPK Wrocław reagują na nagłe zdarzenia na trasach przejazdu tramwajów i autobusów. Ich pracownicy biorą udział w działaniach ratowniczych. Są wówczas uprawnieni do kierowania ruchem na drodze – tak stanowi rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych. Na miejsca zdarzeń poruszają się pojazdami uprzywilejowanymi. Często są pierwszymi, które dojeżdżają na miejsce nieszczęśliwych zdarzeń na ulicach Wrocławia. Pojawiają się przed policją, a często także przed ambulansami pogotowia ratunkowego. Zwłaszcza w dobie trwającej pandemii koronawirusa, gdy załogi karetek mają ręce pełne pracy na niespotykaną dotąd skalę.

-„Dlatego zadecydowaliśmy, aby zatrudnić do MPK ratowników medycznych – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Będą oni, jako pełnoprawni pracownicy Centrali Ruchu pojawiać się tam, gdzie dochodzi do zdarzeń z udziałem pojazdów MPK. Dzięki obecności ratownika będziemy mogli skuteczniej pomóc poszkodowanym w oczekiwaniu na karetkę.

Komentarze