FlixBus (dawniej: PolskiBus)

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

misiek2010
 
Posty: 224
Dołączył: wtorek, 13 marca 2012, 13:19

Re: PolskiBus

Postprzez misiek2010 » piątek, 17 marca 2017, 11:48

Voyager gorlicki rowniez z wybranymi przystankami ze swoich linii dołączył na platformę sprzedażową Polskiego Busa.
fixall
 
Posty: 404
Dołączył: wtorek, 7 czerwca 2011, 20:01

Re: PolskiBus

Postprzez fixall » czwartek, 23 marca 2017, 10:48

Polski Bus rozpoczyna współpracę z Polonusem. Teraz tylko czekam na współpracę z Neobusem i wycofanie się z Polski.
Passenger
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1024
Dołączył: sobota, 26 marca 2011, 18:49

Re: PolskiBus

Postprzez Passenger » czwartek, 23 marca 2017, 12:42


Długo nie zabawili w SuperPKS, zresztą nie ma co się dziwić, stronę PB odwiedza dziennie ponad 50k, a SuperPKS tylko kilkuset użytkowników.

https://www.facebook.com/PKSinfoPL/ - linki do najnowszych wiadomości ze świata transportu autobusowego w jednym miejscu.
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1920
Dołączył: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:33

Re: PolskiBus

Postprzez rzaraz » czwartek, 23 marca 2017, 12:51

:)
Ale Polonus dalej jest w SuperPKS. Ich strona WWW nadal promuje np. W-wa - Koszalin jako SuperPKS. :)

Jak widać jedno drugiemu nie przeszkadza....


________
http://miastaikomunikacja.wordpress.com
Passenger
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1024
Dołączył: sobota, 26 marca 2011, 18:49

Re: PolskiBus

Postprzez Passenger » czwartek, 23 marca 2017, 15:01


Jeszcze nie ma oficjalnej informacji, ale Polonus wycofuje się z SuperPKS.

https://www.facebook.com/PKSinfoPL/ - linki do najnowszych wiadomości ze świata transportu autobusowego w jednym miejscu.
oizyp
 
Posty: 16
Dołączył: niedziela, 2 listopada 2008, 19:03

Re: PolskiBus

Postprzez oizyp » czwartek, 23 marca 2017, 17:46

[quote="fixall"]Polski Bus rozpoczyna współpracę z Polonusem. Teraz tylko czekam na współpracę z Neobusem i wycofanie się z Polski.

To teraz tłumaczy dlaczego Polonus wycofał się z Zakopanego.
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1635
Dołączył: poniedziałek, 18 września 2006, 20:48
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: PolskiBus

Postprzez Matlik » czwartek, 23 marca 2017, 19:21

Podobno baza we Wrocławiu do likwidacji.
flaster86
 
Posty: 15
Dołączył: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 19:55

Re: PolskiBus

Postprzez flaster86 » czwartek, 23 marca 2017, 22:02

[quote="Passenger"]Długo nie zabawili w SuperPKS, zresztą nie ma co się dziwić, stronę PB odwiedza dziennie ponad 50k, a SuperPKS tylko kilkuset użytkowników.


Myślicie, że wyjdą już teraz z SuperPKS? wydaje mi się, że tam muszą obowiązywać jakieś długoterminowe umowy (w latach, nie miesiącach). Skad takie dane posiadacie odnośnie liczby dziennych odwiedzin strony?
http://szybkakasa24.pl - szybkie pożyczki online bez formalności
mickam
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1130
Dołączył: piątek, 10 lipca 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: PolskiBus

Postprzez mickam » czwartek, 23 marca 2017, 22:17

[quote]PKS Polonus rozpoczyna współpracę z PolskimBusem. Choć jednocześnie ma mu budować konkurencję

Edyta Bryła 23 marca 2017

Na stronie internetowej PolskiegoBusa będzie można kupić bilety także na połączenia państwowego przewoźnika PKS Polonus. Do wspólnej oferty doda on 23 połączenia ze 63 miastami. Co ciekawe, wcześniej Polonus dołączył do sieci SuperPKS, która ma być konkurencją PolskiegoBusa.

PKS Polonus posiada ponad 40 nowoczesnych autokarów i jest jednym z największych w Polsce przewoźników autobusowych. Oferuje połączenia między Warszawą a takimi miastami jak Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Szklarska Poręba, Olsztyn, Ruciane-Nida czy Kudowa-Zdrój.

Do wspólnej oferty z PB wniesie też zagraniczne połączenia z Warszawy z miastami, takimi jak Lwów, Drohobycz, Truskawiec, Stryj i Kaliningrad. Kursy do Lwowa będą obsługiwane przez autokary PKS Polonus we współpracy z ukraińskim partnerem East West Eurolines (ATP Lwów).

Lepiej współpracować z PolskimBusem

Nowością we wspólnej ofercie przewoźników są również dwie linie łączące Kaliningrad z Warszawą i Gdańskiem. Połączenia do Kaliningradu będą obsługiwaną przez KonigAvto, partnerską firmę PKS Polonus.

PB obsługuje z kolei 16 tras do 26 polskich miast, m.in. Bydgoszczy, Częstochowy, Kielc i Krakowa, oraz 8 europejskich: Berlina, Bratysławy, Budapesztu i innych. Do tej pory przewiózł ponad 21 mln pasażerów. Łącznie na platformie PB dostępne będą połączenia ze 100 miastami.

? Współpraca z PB to kolejny krok PKS Polonus w strategii zastępowania konkurencji współpracą i otwarciem na inne platformy sprzedażowe ? mówi Maciej Acedański, prezes zarządu PKS Polonus.

Większość połączeń krajowych będzie realizowana przez autokary marki Scania z floty PKS Polonus, wyposażonymi w klimatyzację, Wi-Fi i gniazdka elektryczne.

PKS Polonus z wieloma partnerami

Co ciekawe, PKS Polonus w październiku zeszłego roku dołączył do innego aliansu - SuperPKS. Autobusy tej marki obsługują dziewięć tras pięciu przewoźników: PKS Elbląg, PKS Suwałki, PKS Polonus, Lubelskie Linie Autobusowe i PKS Tarnobrzeg.

Marka ma być konkurencją dla PolskiegoBusa przez integrację pod jednym szyldem jak największej liczby polskich przewoźników autobusowych, tak by utworzyli ogólnopolską sieć. ? Będziemy wspomagać przewoźników marketingowo, w tym sprzedażą biletów przez internet ? mówił nam Andrzej Soroczyński z portalu e-Podróżnik, platformy do wyszukiwania i zakupu biletów autokarowych i kolejowych, twórca marki SuperPKS.

Jak zaznaczał, dołączenie do oferty Polonusa, spółki skarbu państwa, to ?kamień milowy?. ? Mamy nadzieję, że będzie dobrą rekomendacją i zachęci do współpracy z nami innych przewoźników ? mówił Soroczyński.

Obecnie pod szyld SuperPKS podpięte są trzy trasy Polonusa, ale docelowo cała komunikacja dalekobieżna PKS Polonusa (ponad 30 linii krajowych) miała być realizowana pod nową marką.

Jak jednak mówią pracownicy Teroplanu, te plany i współpraca z nowym partnerem Polonusa nie wykluczają się, a wręcz przeciwnie. Mogą funkcjonować równolegle i PolskiBus, sprzedając bilety Polonusa, będzie wręcz przyciągał więcej klientów do marki SuperPKS.

Polonus umiarkowanie optymistyczny

"SuperPKS jako przewoźnik szuka różnych możliwości przyciągnięcia do siebie pasażerów. Dlatego poszerzenie kanałów sprzedażowych o kolejną
platformę, poprzez którą pasażerowie mogą nabywać bilety, jest jak najbardziej zgodne z naszą strategią rozwijania biznesu" - pisze w odpowiedzi na nasze pytania Aleksandra Markowska z Teroplanu.

Jak mówi Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny w Polonusie, pierwsze miesiące współpracy utrzymały wyniki firmy na niezmiennym poziomie. Ma to być niezły wynik przy zmniejszającym się udziale przejazdów autobusowych w transporcie.

Dodaje, że na współpracę patrzy z "umiarkowanym optymizmem", bo marka nadal jest mała. O kontynuacji umowy w Teroplanem Polonus zadecyduje na koniec czerwca, gdy skończy się okres pilotażowy.

PolskiBus integratorem

Nawiązanie współpracy PolskiegoBusa z Polonusem to kontynuacja nowej strategii tego pierwszego przewoźnika. W pierwszych latach na polskim rynku odbierał pasażerów kolei i innym przewoźnikom autobusowym agresywną polityką cenową (bilety od 2 zł, licząc razem z rezerwacją), ale od zeszłego roku zaczął się z przewoźnikami dogadywać.

Ustąpił im z części tras, ale z sześcioma połączył ofertę i na swojej platformie sprzedaje ich bilety. Wielu przewoźników operowało na wschodzie Polski, gdzie rynek był dla PolskiegoBusa trudno dostępny, bo lokalni przewoźnicy chronili rynek. ? Nawiązywanie współpracy z innymi przewoźnikami na niektórych trasach wynika właśnie z ograniczeń zewnętrznych ? mówiła w rozmowie z nami Ewa Kowalczyk z PB.

Zrzeszonych przewoźników jest obecnie 16, w tym m.in. Żak Express na trasie Warszawa ? Suwałki, Garden Service na trasie Warszawa ? Siedlce ? Biała Podlaska czy AlbatrosBus na trasie z Warszawy do Przemyśla.

źródło: http://wyborcza.pl/7,155287,21536696,pk ... dowac.html
http://mickam.flog.pl/
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1920
Dołączył: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:33

Re: PolskiBus

Postprzez rzaraz » piątek, 24 marca 2017, 07:40

Ciekawe czy Polonus wpuści teraz PB na Zachodni? I czy PB będzie chciał stamtąd jeździć?


________
http://miastaikomunikacja.wordpress.com
Passenger
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1024
Dołączył: sobota, 26 marca 2011, 18:49

Re: PolskiBus

Postprzez Passenger » piątek, 24 marca 2017, 11:44


[quote="flaster86"]Skad takie dane posiadacie odnośnie liczby dziennych odwiedzin strony?

Może trochę przesadziłem, bo te liczby dotyczą odsłon stron, a nie użytkowników. To "szacunkowe" dane z ogólnie dostępnych narzędzi, ale tendencje są w miarę dobrze odczytywane. Już wyszukiwarka dworzeconline.pl ma 3 razy więcej odsłon niż SuperPKS. Dziwne, że tak słabo promują ten projekt w e-podróżniku, który ma prawie 2 razy więcej odwiedzin niż strona PB i w porównaniu z innymi tego typu stronami ma ogromny ruch z Google.

https://www.facebook.com/PKSinfoPL/ - linki do najnowszych wiadomości ze świata transportu autobusowego w jednym miejscu.
kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1247
Dołączył: czwartek, 14 kwietnia 2011, 23:37

Re: PolskiBus

Postprzez kpc21 » piątek, 24 marca 2017, 21:48

[quote="rzaraz"]Ciekawe czy Polonus wpuści teraz PB na Zachodni? I czy PB będzie chciał stamtąd jeździć?

Czy PB unika Zachodniego dlatego, że Polonus go tam nie chce wpuścić?

Wydaje mi się, że raczej nie, i że raczej po prostu nie chcą odjeżdżać z centrum miasta ze względu na korki.

Chociaż... dojazd od A2 do Zachodniego jest dosyć szybki i bezproblemowy.
cezary
 
Posty: 408
Dołączył: środa, 4 września 2002, 02:00
Avatar użytkownika

Re: PolskiBus

Postprzez cezary » sobota, 25 marca 2017, 00:08

[quote="kpc21"][quote="rzaraz"]

Wydaje mi się, że raczej nie, i że raczej po prostu nie chcą odjeżdżać z centrum miasta ze względu na korki.

Chociaż... dojazd od A2 do Zachodniego jest dosyć szybki i bezproblemowy.


to czemu PB zdecydował się na odjazdy spod PKiN, skoro niby tak się boi korków?
danio
 
Posty: 110
Dołączył: sobota, 17 września 2011, 22:02

Re: PolskiBus

Postprzez danio » sobota, 25 marca 2017, 00:31

Nie porównujcie superpks z PB tylko e-podróżnik z PB. Wtedy widać efekt. Obie wyszukiwarki mają wady. Jakby je połączyć w jedną porządną ....
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1920
Dołączył: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:33

Re: PolskiBus

Postprzez rzaraz » sobota, 25 marca 2017, 07:37

[quote="kpc21"]
Czy PB unika Zachodniego dlatego, że Polonus go tam nie chce wpuścić?


Kiedyś dokładnie tak było i kolega Centkiewicz, to potwierdzi...

[quote="kpc21"]
Wydaje mi się, że raczej nie, i że raczej po prostu nie chcą odjeżdżać z centrum miasta ze względu na korki.


:D
To ciekawe dlaczego kiedyś przy wyjeździe z Młocin do Wrocławia stałem pół godziny w autobusie PB? :)
Po otwarciu łącznicy siódemki z Alejami Jerozolimskimi, korki można uświadczyć koło Zachodniego tylko w piątek, ale dla autobusów to maksymalnie 10 minut straty...


________
http://miastaikomunikacja.wordpress.com
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz
cron