Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rekord Guinnessa w skokach rowerem po schodach

infobike
12.09.2019 20:29
0 Komentarzy

Polski sportowiec ustanowił Rekord Guinnessa w liczbie schodówpokonanych na rowerze. Zdobył najwyższy budynek w Berlinie.

Krystian Herba, rzeszowski sportowiec specjalizujący się wtrialurowerowym, po raz szósty ustanowił Rekord Guinnessa wilości schodów pokonanych narowerze. Tym razem w najwyższymbudynku w Berlinie.

215 pięter na rowerze

Herba pokonał na rowerze łącznie 215 pięter, 3581 schodówhotelu Park Inn, który wznosi się nad Alexanderplatz w Berlinie.Czas jazdy to 2 godziny, 4 minuty i 9 sekund. Aby pobić rekord,sportowiec musiał zdobyć budynek sześciokrotnie (zjeżdżając zakażdym razem na dół windą) i nie mógł ani razu się podeprzeć.

Krystian Herba specjalizuje się w zdobywaniu najwyższych budynkówna świecie, skacząc na rowerze po schodach. Ma na swoim koncie18 wieżowców w 13 krajach – więcej, niż którykolwiek z jegorywali na świecie. Wśród nich są Willis Tower (442,3 m) wChicago, Taipei 101 (509,2 m) na Tajwanie, Shanghai World FinancialCenter (492 m) w Chinach, Eureka Tower (297 m) w Melbourne Australiioraz Rose Rayhaan (333 m) w Dubaju. A ponadto najwyższe budynki wPolsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii oraz Ukrainie.Pięciokrotnie jego rekordy zostały wpisane do Księgi RekordówGuinnessa. W Niemczech ustanowił swój szósty rekord.

Promocja Wschodniego SzlakuRowerowego Green Velo

Wyzwanie było bardzo trudne, klatka schodowa była dosyćwąska, a ja musiałem pokonać ją sześciokrotnie. Musiałem bardzouważać, zjeżdżając windą na parter, aby nie stracić równowagi.Sześciokrotnie wskoczyłem na 35. piętro budynku. Po ostatnimwjeździe musiałem przejechać rowerem do drugiej klatkischodowej i pokonać ostatnie pięć pięter prowadzących na dach.Jestem bardzo szczęśliwy, że się udało, ale już myślę okolejnych wyzwaniach. W tym roku zamierzam zdobyć jeszcze najwyższebudynki Litwy oraz Łotwy” – mówił po wyczynie Herba.

Jego celem – oprócz ustanowienia rekordu – była promocjaWschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Sportowiec mógłzatem liczyć na wsparcie województw, przez które m.in. przebiegatrasa: Świętokrzyskiego i Podkarpackiego, a także ZagranicznegoOśrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie.

Komentarze