Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Komunikacyjne wychowanie. Nauczycielu: zrób to sam! [FILM]

infotrans
10.03.2021 15:00
0 Komentarzy

„Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa” – to program edukacyjny, w którym ZTM Warszawa pokazuje najmłodszym warszawiakom w jaki sposób podróżować Warszawskim Transportem Publicznym.

Zarząd proponuje nauczycielom klas 1-3 korzystanie z pomocy edukacyjnych i prowadzenia „komunikacyjnych” lekcji samodzielnie.

komunikacyjne wychowanie

Zarząd Transportu Miejskiego przez kilka lat prowadził lekcje wychowania komunikacyjnego „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”.

-„Odwiedzaliśmy szkoły podstawowe opowiadaliśmy m.in. o zaletach transportu publicznego, konieczności dbania o środowisko naturalne oraz zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją zbiorową. Część praktyczna odbywała się w podstawionym pod szkołą autobusie elektrycznym. Uczniowie poznawali budowę autobusu, oznaczenia pojazdów, system informacji pasażerskiej, sposób działania kasowników i biletomatów itd. W roku szkolnym w takich zajęciach brało udział kilka tysięcy dzieci, obecnych i przyszłych pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego – opisuje Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła odwiedzanie szkół i prowadzenie lekcji przez pracowników ZTM-u. Dlatego Zarząd przygotował materiały edukacyjne, które mogą być pomocą dla nauczycieli klas 1-3 w przygotowaniu takich zajęć samodzielnie.

-„Zachęcamy do korzystania z opracowanych przez nas materiałów – filmów, gier, zadań, zagadek” – zaprasza do współpracy Tomasz Kunert.

Co kryje zakładka?

 W zakładce „Wychowanie komunikacyjne” – na stronie https://www.ztm.waw.pl/zajecia-szkolne/  – są m.in.:

  • filmy z Panem Bilecikiem – kilkuminutowe historyjki, z których dzieci dowiedzą się np. o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz o dobrych manierach w pojazdach transportu zbiorowego
  • edukacyjną grę Ekobus – aplikację na urządzenia mobilne, w której dzieci wcielają się w rolę kierowcy miejskiego autobusu, poznają Warszawę i zasady korzystania z Warszawskiego Transportu Publicznego
  •  gry i zabawy – zbiór kolorowanek, zgadywanek i zadań do rozwiązania, których głównych celem jest przekazanie dzieciom jak największej liczby informacji o komunikacji zbiorowej i jej zaletach.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do komunikacyjnej zabawy i nauki! Zobaczcie, jak to może wyglądać na filmie:

Komentarze