Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Poznań. Minister Jadwiga Emilewicz otrzymała rower

infobike
02.10.2019 16:28
0 Komentarzy

JadwigaEmilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, którejukradziono rower w Poznaniu, dostała rower – ponaddwudziestoletnią damkę.

Kradzieżw kampanii wyborczej

Pojazdwręczył Emilewicz w środę w Poznaniu jeden z dyrektorów SieciBadawczej Łukasiewicz; minister była gościem odbywającego się wstolicy Wielkopolski Innovatorium Łukasiewicza.

DziennikarzowiPAP, który był świadkiem przekazania jednośladu Emilewiczpowiedziała, że cieszy się, że temat jej skradzionegoroweruznika z kampanii wyborczej w stolicy Wielkopolski. Minister jestliderką listy PiS w Poznaniu. Sprawa kradzieży stała się wostatnich dniach jednym z żywiej komentowanych przez lokalne mediatematów związanych z wyborami w Poznaniu.

Todamka z koszem zakupowym, pierwszy zakup internetowy jednego zdyrektorów Sieci Badawczej Łukasiewicz,rowerwyprodukowanyw Poznaniu. Mam nadzieję, że to dobry znak przed 13 października.Zabiorę tenrowerdo domu, będzie miłym wspomnieniem tejkampanii” – powiedziała.

Spontanicznadecyzja

Ofiarodawcawehikułu przyznał PAP, że był to „spontaniczny odruch nawieść, że pani minister została okradziona”.

Torower,który nabyłem bodaj w 1997 roku – pierwsza rzecz jaką kupiłemprzez Internet. Mam nadzieję, że będzie pasował, będzie wygodnyi będzie dobrze służył” – powiedział PAP PawełWochowski.

Jakpodkreślił, pojazd ofiarowany pani minister ma zapięcie chroniąceprzed kradzieżą.

Kradzieżczarnej kolarzówki Jadwigi Emilewicz miała miejsce w niedzielę wPoznaniu, w czasie, gdy minister uczestniczyła we mszy św.

Potym, gdy okradziona opisała sprawę w mediach społecznościowych,wypożyczenie własnegoroweru zaproponowała jej liderkapoznańskiej listy Koalicji Obywatelskiej Joanna Jaśkowiak.(PAP)

Komentarze