Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Budapeszt przedłuża test kontrolerskich kamer

infotrans
19.03.2021 15:00
0 Komentarzy

BKK Budapeszt przedłużyło test nasobnych kamer dla kontrolerów biletów. Potrwa on przynajmniej do 31 marca.

Dodatkowo w kamery wyposażano na próbę również pasażerskich koordynatorów.

Zwiększyć bezpieczeństwo

Zdaniem BKK, nasobne kamery zwiększają bezpieczeństwo osobiste kontrolerów, umożliwiają ocenę ich profesjonalizmu w kontakcie z pasażerami, a także pokazują ich lokalizację.

W pierwszym pilotażu budapesztańscy kontrolerzy biletów rozpoczęli testy urządzeń trzech międzynarodowych producentów – przede wszystkim w tramwajach na liniach 1, 4 i 6 oraz w metrze na M1. Później zasięg ten został rozszerzony.

W międzyczasie testem zainteresowały się też inne firmy, które przekazały BKK swoje kamery. Dlatego przedłużono cały okres testowy do 31 marca.

Łącznie w tym okresie budapesztański Zarząd chce wypróbować siedem typów kamer od sześciu producentów, a także ich systemy operacyjne. Poszukiwane są urządzenia lekkie, które zapewnią pracownikom najwygodniejsze użytkowanie, a także znajdą przychylne opinie wśród pasażerów. Potem BKK ogłosi na nie przetarg.

Zdaniem pasażerów

Jak informuje BKK, postrzeganie nasobnych kamer przez pasażerów jest różne, ale większość osób akceptuje je i uważa za przydatne. Pasażerowie chętniej współpracują podczas kontroli biletów i jednocześnie zmniejsza się ryzyko konfliktu. Tego typu kamery już używane są przez kilka węgierskich firma transportowych, a ich doświadczenia są pozytywne.

W ostatnich latach wyszło w Budapeszcie na jaw kilka przypadków, gdzie ocena konfliktowej sytuacji z perspektywy pasażerów i kontrolerów biletów była zupełnie inna. Teraz nagrania wykonane przez kamerę nasobną mają być obiektywnym dowodem dla późniejszego zbadania skarg. Naszym zdaniem to dobry pomysł.

Komentarze