Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Mielno. Krótka i ważna droga rowerowa

infobike
21.11.2019 09:24
0 Komentarzy

Krótka,ale ważna droga rowerowa zostanie wybudowana w Mielnie. Odcinek odługości 140 metrów ma połączyć trasy rowerowe w mieście, wtym centrum miasta z przyszłym węzłem przesiadkowym.

Efektscalenia

Jakinformuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego,zaprojektowana infrastruktura dla cyklistów połączy nie tylko inneplanowane lub realizowane odcinki dróg, ale także centrum miasta zprzyszłym węzłem przesiadkowym. 20 listopada podpisano umowę nadofinansowanie budowy drogi rowerowej o długości około 140 metrów.

Największązaletą nowej drogi ma być efekt scalenia z innymi projektowanymibądź realizowanymi odcinkami tras dla cyklistów oraz połączeniecentrum miasta z planowanym węzłem przesiadkowym (budowie węzłaZarząd Województwa przyznał już na początku listopada br. ponad2 mln zł dofinansowania z UE).

Dofinansowaniez UE

Realizacjainwestycji wyniesie ponad 200 tys. zł, z czego dofinansowanie z Uniiwyniesie 53 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z RegionalnegoProgramu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.Prace przy projekcie mieleński samorząd zaplanował w pierwszejpołowie 2020 roku.

Komentarze