Kraków: Tramwaje wracają do Bronowic
W sobotę – 7 maja -przywrócony zostanie ruch tramwajowy do Bronowic Małych.
Jednocześnie rozpocznie się dwudniowy remont na RondzieKocmyrzowskim. W weekend zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Rondado Mistrzejowic i Os. Piastów. Niezależnie od obecnych prac remontowychprzygotowywane są kompleksowe modernizacje obu torowisk. Komunikacja w sobotę iniedzielę funkcjonować będzie według nowego porządku.
Wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniutramwajów:
14, 16, 21 i 52 ? zostaną zawieszone. Zostaną uruchomionezastępcze linie tramwajowe 72 i74;
9 ? będzie kursowała z Nowego Bieżanowa do RondaKocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie ul. Kocmyrzowską doWzgórz Krzesławickich;
64 ? będzie kursowała z Bronowic Małych do RondaKocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie ul. Kocmyrzowską doPlacu Centralnego im. R. Reagana (zmiana dotyczyć będzie nocy 7/8, 8/9 maja2016 r.);
72 (połączenie linii 21 i 52) ? zastępcza linia tramwajowabędzie kursowała na trasie: Kopiec Wandy ? Ujastek Mogilski, al. Solidarności,al. Andersa, Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Westerplatte,Starowiślna, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka, Grota-Roweckiego, Bobrzyńskiego? Czerwone Maki; częstotliwość i godziny kursowania analogiczne do linii 52;
74 (połączenie linii 14 i 16) ? zastępcza linia tramwajowabędzie kursowała na trasie:Bronowice ? Bronowicka, Podchorążych, Królewska,Karmelicka, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, al.Pokoju, Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego ? Bardosa;częstotliwość i godziny kursowania analogiczne do linii 14;
709 ? zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie:Mistrzejowice ? Ks. Jancarza, Srebrnych Orłów, Mikołajczyka, Broniewskiego, al.Andersa ? Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego (zawracanie na skrzyżowaniu zul. Czuchajowskiego). Linia 709 kursować będzie z częstotliwością co 10 minut.Przystanek końcowy i początkowy ?Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego?będzie znajdował się za rondem w kierunku placu Centralnego im. Reagana,następnie autobus zatrzyma się na przystanku za rondem w kierunku ronda Maczka.Przystanek ?DH Wanda? będzie obsługiwany analogicznie jak przez linię 664.
721 ? zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Os.Piastów ? Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, al. Andersa ? RondoKocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego. Linia721 kursować będzie z częstotliwościąco 10 minut. Przystanek końcowy i początkowy ?Rondo Kocmyrzowskie im. Ks.Gorzelanego? będzie znajdował się za rondem w kierunku placu Centralnego im.Reagana, następnie autobus zatrzyma się na przystanku za rondem w kierunkuronda Maczka. Przystanek ?DH Wanda? będzie obsługiwany analogicznie jak przezlinię 664.
„
Dla indywidualnych czytelników za 15 zł rocznie, a dla firm od 99 zł rocznie! Sprawdź naszą ofertę:
-
Subskrypcja na 12 m-cy
1 adres e-mail – prywatny15.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
1 adres e-mail – firmowy99.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
do 5 firmowych adresów e-mail495.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
do 10 adresów e-mail990.00 zł przez 1 rok -
Subskrypcja biznes na 12 m-cy
bez żadnych limitów!1,990.00 zł przez 1 rok
Komentarze