Przetarg w Lublinie

Wasze opinie o przetargach związanych z autobusami i komunikacją miejską.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

vecto
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 510
Dołączył: środa, 8 lutego 2006, 14:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez vecto » niedziela, 15 czerwca 2008, 16:31

BVG będzie swoje Mercedesy Citaro sprzedawać dopiero w przyszłym roku. Jeśli chodzi o cenę, to średnio na autobus wynosi ona prawie 350 tys zł. Nawet jak na autobusy używane to sporo.
Przetargiem zainteresowała się Scania wystosowując zapytanie o następującej treści:
[quote]1. Czy Zamawiający dopuszcza złożenie oferty częściowej dwóch różnych Wykonawców?

2. Z uwagi na niewystępowanie aktualnie w ofercie handlowej SCANIA Polska autobusów miejskich o długości piętnastu metrów Wykonawca zwraca się z zapytaniem do Zamawiającego czy rozważa możliwość dopuszczenia w przedmiocie zamówienia 15 sztuk autobusów dwunastometrowych?


W odpowiedzi na zapytania wyjaśniamy:

Odpowiedź Ad. 1

Zamawiający, zgodnie z informacją zawartą w pkt. 2 Rozdziału XIX Specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie dopuszcza składania ofert częściowych w postępowaniu.

Odpowiedź Ad. 2

Zamawiający nie rozważa możliwości dopuszczenia w przedmiocie zamówienia 15 sztuk autobusów dwunastometrowych, ponieważ przedmiotem zamówienia opisanym w Rozdziale III SIWZ jest ?Dostawa 15 używanych autobusów miejskich jednej marki, w tym 10 autobusów piętnastometrowych oraz 5 autobusów dwunastometrowych?.
DECO
 
Posty: 182
Dołączył: piątek, 13 października 2006, 17:03
Avatar użytkownika

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez DECO » środa, 28 stycznia 2009, 21:32

[quote][size=200]Lublin - protest Solarisa[/size]

Spółka Solaris złożyła protest wobec przetargu na zakup nowych autobusów, ogłoszonego przez lubelskie MPK.

Spółka zarzuca mu faworyzowanie firmy Mercedes - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Lublin, zarzut dotyczy części specyfikacji przetargu, zawężającej paletę silników do stosowanych tylko przez Mercedesa.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Czesław Radecki odpierając zarzut zaprezentował dokument homologacyjny, mający dowodzić racji jego firmy. Nie zgodził się z tym rzecznik spółki Solaris, Mateusz Figaszewski. Jego zdaniem, szef największego lubelskiego przewoźnika pokazał nieaktualny od ponad trzech lat dokument, w którym jest mowa o niestosowanych już silnikach starszej generacji. MPK Lublin na początku stycznia ogłosiło przetarg na dostawę 30 autobusów: 20 krótkich i 10 przegubowych. W końcu zeszłego roku MPK kupiło dwa nowe autobusy marki Mercedes.


źródło:
http://motoryzacja.wnp.pl/lublin-protes ... 1_0_0.html
POLSKIE AUTOBUSY SĄ THE BEST
adam2239
 
Posty: 77
Dołączył: sobota, 24 lutego 2007, 01:10
Lokalizacja: Jelenia Góra / Lublin
Avatar użytkownika

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez adam2239 » czwartek, 11 listopada 2010, 18:48

ZTM Lublin ogłosił przetarg na dostawę 80 autobusów niskopodłogowych, w tym 53 standardowej długości (12-m) oraz 27 przegubowych.
[url]http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:335847-2010:TEXT:PL:HTML&tabId=1[/url]
Termin składania ofert: 20.12.2010 r.

Osobiście kibicuję Manowi :) Fajnie byłoby, gdyby były to autobusy z wieżą z tyłu i czwartymi odskokowymi drzwiami. Byłyby to pierwsze tego typu Lwy w naszym kraju :D
Heweliusz
 
Posty: 84
Dołączył: wtorek, 26 października 2010, 14:12

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez Heweliusz » środa, 17 listopada 2010, 16:58

Zdecydowanie jestem za MAN-em, zawsze lubiłem tą markę w przeciwieństwie do Solarisa, który większości już się chyba przejadł, a niektóre firmy przewozowe się nim nadal ekscytują i zachwycają, choć nie wiadomo, nad czym tu tak się zachwycać. Mi osobiście Solarisy widziane codziennie w W-wie już się przejadły dawno, będąc właśnie w Lublinie mogę odpocząć od nich i popatrzeć przyjemnie na Mercedesy czy też klasyki takie jak Jelcze M11 czy Ikarusy, których - mówię o lewarach - jest więcej niż w W-wie :)
Polakov
 
Posty: 265
Dołączył: środa, 23 grudnia 2015, 17:17
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez Polakov » wtorek, 5 lipca 2016, 21:37

Warbus wygrał przetarg w Lublinie na tzw. pakiet konopnicki.

http://infobus.pl/warbus-czeka-na-umowe ... 85669.html
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1983
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez Lubel » wtorek, 29 stycznia 2019, 18:34

  Czeska firma SOR jako jedyna złożyła władzom Lublina ofertę dostawy 20 autobusów na prąd wraz z kompletem ładowarek. Zarząd Transportu Miejskiego spodziewał się wydać na wszystko najwyżej 43,1 mln zł netto, tymczasem Czesi oczekują o blisko 2 mln zł więcej

  To już drugie podejście do zakupu autobusów elektrycznych. Za pierwszym razem też było za drogo: miasto miało do wydania 43,1 mln zł netto, tymczasem Ursus oczekiwał chciał 47,2 mln, a Solaris prawie 49,2 mln zł. Zarząd Transportu Miejskiego uznał, że nie jest w stanie dołożyć brakującej kwoty i w wakacje unieważnił przetarg. Potem ogłosił nowy, mając nadzieję na niższe ceny. Na oferty czekał do dzisiaj.

  Tym razem oferta była tylko jedna. Nieco tańsza od poprzednich, choć wciąż nieco za droga. Złożyła ją czeska spółka SOR, która zażyczyła sobie 44,9 mln zł netto, podczas gdy ZTM niezmiennie ma do wydania 43,1 mln zł.

  Co dalej? – Komisja przetargowa analizuje ofertę pod kątem prowadzonego postępowania. Decyzje będą podejmowane na bieżąco – odpowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Jeżeli miasto nie zdecyduje się dołożyć brakującej kwoty, to czeka nas trzeci przetarg, a to będzie oznaczać kolejne opóźnienie w wysłaniu elektrobusów na ulice Lublina.

  Pierwotne plany zakładały, że pierwsza piątka pojazdów będzie dostarczona już w październiku tego roku, a kolejne sukcesywnie do września 2020 r.

  W drugim przetargu ZTM zmienił wymagane terminy dostaw na przyszłoroczne: w marcu miałoby dotrzeć pięć sztuk, w czerwcu dziesięć, a pozostałe we wrześniu. Jeśli przetarg trzeba będzie powtórzyć, dostawy mogą się odwlec jeszcze bardziej.

  Przypomnijmy, że zamawiane przez miasto autobusy mają być wyposażone w baterie zapewniające możliwość przejechania 40 km między kolejnymi doładowaniami.

  12-metrowe autobusy mają być wyposażone w klimatyzację, automaty biletowe przyjmujące monety oraz karty płatnicze, ładowarki USB oraz system zliczania pasażerów wsiadających i wysiadających z pojazdu na poszczególnych przystankach. ZTM planuje, że pojazdy obsłużą linie 12, 23 i 29.

  Zamawiane ładowarki miałyby być dostarczone i zamontowane nie później niż pierwsza partia autobusów. Szybkie ładowarki dużej mocy mają być zainstalowane na powstającej już nowej pętli komunikacji miejskiej na końcu ul. Choiny, zaś pozostałe, do powolnego ładowania nocnego, mają trafić na ul. Grygowej do zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.


Za: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ ... 36120.html
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1537
Dołączył: wtorek, 24 września 2002, 02:00
Lokalizacja: Krakowa
Avatar użytkownika

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez zbyrus » środa, 30 stycznia 2019, 21:30

Cóż to jest 40 kilometrów? Zasięg - praktycznie żaden. Może by tak nie lansowano na siłę elektrobusów i to w kraju, w którym bilans energetyczny jest napięty. Lepsze są Diesle.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1983
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: Przetarg w Lublinie

Postprzez Lubel » czwartek, 31 stycznia 2019, 07:11

Miasta zapominają chyba o obecnie najlepszym systemie zasilania paliwem czyli LNG, ma on swoje zalety i jest dla środowiska bezpieczniejszy.
Poprzednia strona
Odpowiedz