Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Gorzów podpisał umowę na 2-letnią kontrolę biletów. Z CWP

infotrans
26.04.2021 10:00
0 Komentarzy

Gorzów Wielkopolski w końcu wybrał wykonawcę, który będzie kontrolował bilety pasażerów w okresie 2 lat.

Droga do zamknięcia tego zamówienia nie była łatwa – jeden unieważniony przetarg i wyrok KIO nakazujący ponowną ocenę ofert. Ale się udało…

Perypetie przetargowe

Przypomnijmy, że przy pierwszym podejściu nie udało się podpisać umowy z wykonawcą. Do przetargu zgłosiły się trzy podmioty: Kancelaria Wierzyciel sp. z o.o., CPW sp. z o.o. oraz Rewizor sp. z o.o. Wszystkie ceny ofertowe mieściły się w budżecie zamawiającego, ale okazało się, że ten musi unieważnić przetarg z uwagi na to, że postepowanie przetargowe jest obarczone wadą niemożliwą do usunięcia, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

Miasto po unieważnieniu przetargu niezwłocznie ogłosiło nowe postępowanie, do którego zgłosili się:

  • Rewizor sp. z o.o. – cena 686 016,00 PLN,
  • Kancelaria Wierzyciel sp. z o.o. – cena 672 347,52 PLN,
  • CPW sp. z o.o. – cena 449 000,16 PLN.

Miasto wybrało ofertę CPW sp. z o.o. jako najkorzystniejszą. Jednak jeden z oferentów nie był usatysfakcjonowany wynikiem postępowania i złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Nie wiemy jednak jakie były zarzuty skarżącego. Wskutek wniesionego odwołania KIO nakazało zamawiającemu ponowną ocenę ofert. I tym razem wynik pozostał bez zmian.

Umowa z CPW została podpisana w dniu 15 kwietnia.

Zakres umowy

Przedmiotem umowy jest wykonywanie usługi polegającej na prowadzeniu kontroli biletów na przewóz osób, zwierząt i bagażu oraz dokumentów uprawniających do przejazdów ulgowych bądź bezpłatnych w pojazdach komunikacji miejskiej zarządzanej przez zamawiającego na wszystkich liniach kursujących w granicach administracyjnych miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz liniach podmiejskich. Kontrola biletów będzie wykonywana we wszystkie dni robocze, soboty, niedziele i święta, w każdym miesiącu kalendarzowym, w godzinach kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, w sposób ciągły i systematyczny, ze szczególnym uwzględnieniem godzin szczytu przewozowego, w liczbie minimum 2 400 kontroli miesięcznie. Kontrole winny być wykonywane przez co najmniej 6 kontrolerów.

Przez kontrolę biletów zamawiający rozumie wejście kontrolerów do pojazdu komunikacji miejskiej i sprawdzenie, czy wszyscy pasażerowie znajdujący się w pojeździe wnieśli opłatę za przejazd, posiadają ważny bilet papierowy lub elektroniczny, zakupiony przy pomocy aplikacji mobilnej oraz dokumenty nadające prawo do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego.

Kontrole winny być wykonywane za pomocą urządzeń składających się ze smartfona oraz przenośnej drukarki, służących do wystawiania opłat dodatkowych. Kontrolerzy wykonawcy są uprawnieni do przeprowadzania kontroli pojedynczo. Ponadto, wykonawca na każdorazowe żądanie zamawiającego jest zobowiązany oddelegować kontrolerów do przeprowadzania badań potoków pasażerskich w pojazdach komunikacji miejskiej, na wyznaczonych przez miasto liniach. Maksymalna liczba godzin do wykorzystania przez zamawiającego w okresie trwania umowy wynosi 360 godzin, natomiast minimalna 240 godzin, z zastrzeżeniem, że liczba godzin przypadająca na jednego pracownika kontroli nie przekroczy 60 godzin.

Firma CPW będzie odpowiedzialna za właściwy, bezkonfliktowy przebieg kontroli, dobór odpowiednich osób do prowadzenia kontroli biletów pod względem fachowości, kultury w kontaktach z pasażerami, znajomości aktualnie obowiązujących taryf, opłat dodatkowych, układu komunikacyjnego miasta, rodzajów i szaty graficznej biletów, kodowania kasowników, przepisów porządkowych.

Komentarze