PKS Warszawa

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1939
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Warszawa

Postprzez Lubel » poniedziałek, 11 marca 2019, 16:00

  Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy oraz lider sieci Polonus Partner podsumował miniony rok. W oparciu o bazy operacyjne znajdujące się w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz Piasecznie na pokładach 151 autokarów Polonus podróżowało aż 4,5 miliona pasażerów, co jest najwyższym wynikiem w historii firmy. Autokary komunikacji dalekobieżnej przejechały ponad 6,5 miliona kilometrów w ramach ponad 30 000 zrealizowanych kursów łączących 220 miast w Polsce i za granicą. Polonus nieustannie rozwija sprzedaż internetową, która wzrosła w ostatnim roku aż o 30%. Natomiast autokary przewoźników zrzeszonych w sieci Polonus Partner pokonały, od startu projektu w czerwcu 2018 roku, już ponad 10 milionów kilometrów.

  W ubiegłym roku nie tylko utrzymaliśmy pozycję lidera polskiej branży przewozów autokarowych, ale także mimo trudnej sytuacji rynkowej odnotowaliśmy znaczące wzrosty. To dzięki ciężkiej pracy całego zespołu, w tym naszych wspaniałych kierowców udało się osiągnąć tak dobre wyniki, co świadczy o tym, że pasażerowie doceniają nasze starania. Pozycja narodowego przewoźnika zobowiązuje i zapewniam, że w tym roku będziemy pracować jeszcze ciężej, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.
  – mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

  Polonus w 2018 roku przewiózł 4,5 miliona pasażerów. Ten rekordowy wynik mógł być możliwy dzięki ciągłemu rozwojowi siatki połączeń dalekobieżnych oraz komunikacji lokalnej w aglomeracji warszawskiej, działającej w oparciu o bazy w Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie.

  Autokary narodowego przewoźnika tylko w ramach komunikacji dalekobieżnej przejechały w ubiegłym roku ponad 6,5 miliona kilometrów realizując przy tym ponad 30 000 kursów, które codziennie dojeżdżają do ponad 220 miast w całej Polsce.

  Spółka kładzie bardzo duży nacisk na rozwój internetowych kanałów sprzedaży. Pasażerowie doceniają szybkie i wygodne sposoby zakupu biletów. W 2018 roku sprzedaż poprzez stronę internetową była o 30% wyższa niż rok wcześniej. Wzrost tych wskaźników nie odbywa się jednak kosztem tradycyjnej sprzedaży w kasach dworcowych czy bezpośrednio u kierowcy – te kanały również zwiększają swoją wartość.

  Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku był zapoczątkowany w czerwcu, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury projekt Polonus Partner. Firma postanowiła podjąć działania jednoczące polską branżę przewozów autokarowych, by wspólnie móc zmierzyć się z wyzwaniami zmieniającego się i niezwykle wymagającego rynku. Jednolicie oznaczone autokary przewoźników Polonus Partner przejechały po polskich drogach ponad 10 milionów kilometrów.


Za: https://pkspolonus.pl/aktualnosci/563-p ... -pasazerow
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1939
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Warszawa

Postprzez Lubel » środa, 27 marca 2019, 21:39

  Polonus kursuje na trasie Warszawa – Tomaszów Mazowiecki od stycznia tego roku. Od 25 marca autokary przewoźnika zatrzymują się nie tylko na ulicy św. Antoniego oraz Warszawskiej, ale także na dodatkowym przystanku, bezpośrednio przy Arenie Lodowej. Co ważne, w kasie Areny można kupić bilety na połączenia Polonusa.

  Autokary Polonusa w ramach linii łączącej Warszawę z Tomaszowem Mazowieckim, przez Babsk, Rawę Mazowiecką i Czerniewice wykonują cztery kursy dziennie. W Warszawie kursy rozpoczynają się z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia o godzinach 07:30, 12:45, 16:15 oraz 18:00, by już po godzinie i czterdziestu minutach dotrzeć do Tomaszowa Mazowieckiego.

  Kursy z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy odjeżdżają z przystanku przy Arenie Lodowej o godzinach: 05:40, 09:30, 15:40 i 18:20. W Tomaszowie autokary Polonusa zatrzymują się także na przystankach wzdłuż ulicy św. Antoniego oraz Warszawskiej (Głowackiego 05, DH Tomasz 09, Konstytucji 3 Maja 02 oraz gen. Grota Roweckiego 04).


Za: http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.p ... id,tm.html
Poprzednia strona