Solaris Vacanza

O tym co jeździ na międzynarodowych trasach...

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » sobota, 10 stycznia 2004, 20:48

Ty to wymyśliłeś, czy taka jest faktyczna geneza tej nazwy???
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 10 stycznia 2004, 21:00

[quote="I.Q."]Ty to wymyśliłeś, czy taka jest faktyczna geneza tej nazwy???

Nigdy nie słyszałem, aby ktoś to powiedział, więc chyba jestem pionierem :P
Grzesiek

Postprzez Grzesiek » poniedziałek, 12 stycznia 2004, 10:30

Macie rację. Walnołem w moich poprzednich postach błąd literowy. poprawna nazwa to VACANZA. Za pomyłkę przepraszam. :oops:
Misiek ten przykład Vacanzy z Wakacjami jest całkiem fajny.
Pozdrawiam
ManTraker

Postprzez ManTraker » wtorek, 22 czerwca 2004, 00:09

[quote="memphis"]Trudno mi się wypowiadać co do jakości tego autobusu, bo nigdy nim nie jechałem. Natomiast z wyglądu i sylwetki zdecydowanie mi się nie podoba. Za duża różnica poziomów między przodem i tyłem, ta przednia część wygląda jak doklejona do reszty autobusu, słupki okienne pod kątem... Wolę bardziej tradycyjny wygląd.

rzecz jasna ze o gustach sie nie dyskutuje ale mialem okazje widziec Vacance na zywo i naprawde wyglada o niebo lepiej niz na fotkach :)
niech JELCZ sie nie martwi, my wszyscy też pokutujemy za EWĘ...))
Tommy_Wrocław

Postprzez Tommy_Wrocław » sobota, 10 lipca 2004, 20:54

Nie miałem jeszcze przyjemności nim jechać, ale pod względem wyglądu zewnętrznego bardzo mi się podoba. Ta nowoczesna, budząca skrajne emocje sylwetka to jest to- Bardzo fajna!!!
tyrystor

Postprzez tyrystor » środa, 8 września 2004, 17:15

[quote="Misiek"][quote="I.Q."]Ty to wymyśliłeś, czy taka jest faktyczna geneza tej nazwy???

Niestety, zmartwię Cię ten tekst był już na stronie Solarisa: [url]http://www.vacanza.pl/v01_03.html[/url].

Pzdr.
KCh
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » środa, 8 września 2004, 17:56

[quote="tyrystor"][quote="Misiek"][quote="I.Q."]Ty to wymyśliłeś, czy taka jest faktyczna geneza tej nazwy???

Niestety, zmartwię Cię ten tekst był już na stronie Solarisa: [url]http://www.vacanza.pl/v01_03.html[/url].

To pewnie stamtąd go znam :)
wojtek1

Postprzez wojtek1 » środa, 29 grudnia 2004, 21:16

Wygląd jest oczywiście sprawą dyskusyjną (dla mnie osobiście rewelacja), ale jak to się sprzedaje ? Chyba nie najlepiej, niestety .....
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » sobota, 8 stycznia 2005, 01:49

Eee tam, chyba nie najgorzej. A taki wygląd ma jedną poważną wadę: najpierw szokuje, ale szybko sie starzeje.
miron1

Postprzez miron1 » poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 12:03

Ja wypowiem się w formie anegdoty.
Mój kolega od 1,5 roku jeździ takim autem i zapytany o opinię powiedział tak:
Jak jeździłem starym oryginalnym niemieckim Neoplanem, to wyjeżdżałem, wracałem, sprzątałem auto i miałem dwa dni wolnego.
Jak przesiadłem się do Neoplana z Bolechowa, to wyjeżdżałem wracałem, spędzałem dzień na serwisie i jeden dzień miałem wolnego.
A teraz wyjeżdżam, w trasie odwiedzam serwis, wracam, zostawiam żonie koszule do prania, jadę na serwis, wracam po dwóch dniach, biorę czyste koszule i jadę w trasę. W trasie odwiedzam serwis........
I popatrzył na mnie i na mojego Mercedesa 303 dziwnym wzrokiem mówiąc -
Ty to masz dobrze.
Tyle anegdoty. Nadmieniam, że prawie nigdy nie spotkacie kierowcy, który powie prawdę o swiom aucie. To znaczy dla każdego to auto którym akurat jeździ, jest najlepsze itd.
Zastanawiam się tylko , co będzie jak skończy się gwarancja( oczywiście ekonomia poza wszystkimi innymi aspektami tzn. estetyka, komfort, osiągi techniczne, wyposażenie ma duże znaczenie w transporcie.
Pozdrawiam wszystkich.
ruszaj zawsze z pierwszego biegu
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 16:56

[quote="miron1"]Ja wypowiem się w formie anegdoty.
Mój kolega od 1,5 roku jeździ takim autem i zapytany o opinię powiedział tak:
Jak jeździłem starym oryginalnym niemieckim Neoplanem, to wyjeżdżałem, wracałem, sprzątałem auto i miałem dwa dni wolnego.
Jak przesiadłem się do Neoplana z Bolechowa, to wyjeżdżałem wracałem, spędzałem dzień na serwisie i jeden dzień miałem wolnego.

To po co się przesiadał? ;)

[quote="miron1"]Nadmieniam, że prawie nigdy nie spotkacie kierowcy, który powie prawdę o swiom aucie. To znaczy dla każdego to auto którym akurat jeździ, jest najlepsze itd.

Nie prawda
miron1

Postprzez miron1 » poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 19:04

Misiek pyta po co się przesiadł. Odpowiedź jest prosta: bo taki autobus kupił jego szef. Nie możemy zapominać, że czasami nie mamy wyboru co do tego, jakim autem będziemy jeździć. Na jakie szef nas" wsadzi " , takim jeździmy.
A co do tego że " każda sroczka swoje gniazdko chwali" , to naprawdę wiem co mówię. Oczywiście zdarzają się wyjątki. WYJĄTKI. Misiek- Jeżdżę dopiero 22 lata, z czego tylko 17 na autokarach i jak możesz się domyślać spotkałem już tak wielu kierowców na wielu samochodach, więc pewną skalę porównawczą mam. Sam też chwaliłem wszystko na czym jeździłem, choćbym dopiero co przeprowadził remont kapitalny na drodze. Dopiero czas i przejechane kilometry nauczyły mnie pokory, oraz spowodowały pewnego rodzaju dystans w patrzeniu na samochody( szczególnie autobusy i ciężarówki), ich wady,zalety wygląd, wygodę itp.
Nie jest to tematem tego postu, ale napiszę jeszcze, że ten kierowca o którym pisałem w anegdocie też " swoje" już przejechał , dalej uwielbia swój zawód , ale system wartości mu się już zmienił. Teraz patrzy nie na to czym będzie jeździł (choć to nie jest bez znaczenia), ale na to ile zarobi, ile będzie miał czasu na rozmowę ze swoimi dziećmi, czy będzie mógł pomóc swojej żonie albo choremu ojcu itp. Choć to jest niezgodne z ogólnie mówiąc prawem pracownika, to w wielu firmach prywatnych kierowca "zarabia" tylko wtedy, gdy zarabia autobus. Niestety jazda na serwis jest dla kierowcy darmowa.
I jeszcze cytat mojego syna - "mój tata nigdy nie kłamie".
Pozdrawiam.
ruszaj zawsze z pierwszego biegu
zbyrus
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez zbyrus » poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 10:49

O miejskich Solarisach (Urbino) mam nienajlepszą opinię (wielka szafa), natomiast Vacanca jest (moim zdaniem) całkiem dobrym autokarem. Jest wygodny, przejście pomiędzy fotelami jest dosyć szerokie (szerokość 2,55 m. zamiast tradycyjnego 2,5 m. się odczuwa). Wyposażenie ciekawe. Może tylko te lampki nad głowami mogłyby być wydajniejsze (więcej diod). Zawieszenie dobre. Atutem jest montaż zachodnich silników renomowanych marek (i to na ogół o dużej mocy, przez co dobrze sobie radzi ze wzniesieniami).
A propos, to mogłaby też powstać druga wersja Vacancy (tańsza) o podobnym wyglądzie, ale obnizona o 25 cm.. Po prostu miałaby niższe luki bagażowe (w Vacancy są z wielkim zapasem). Taka tańsza (nieco niższa) wersja byłaby czymś w rodzaju autobusu klasy kombi lub na mniejszą turystykę (niezbyt daleką - np w ramach Europy środkowej). Oczywiście także powinna być klimatyzowana. Zmniejszenie wysokości spodowowałoby zarówno spadek masy autokaru, jak też i ułatwiłoby poruszanie się po trasach z tunelami lub niskimi wiaduktami. Ta niższa wersja mogłaby się nazywać Vacanca Popular.
Scania i MAN podstawą komunikacji miejskiej!
los

Postprzez los » wtorek, 26 kwietnia 2005, 17:34

Z tego co wiem Solaris wprowadzi w tym roku Vacanze 14 (14 metrów) i przy okazji dokona modernizjci (liftingu)> prezentacja na jesieni
The AJ. Just a busfreak!
marqoos_pl

Postprzez marqoos_pl » wtorek, 24 maja 2005, 13:58

Firma ORLANDO TRAVEL ze Skawiny ( http://www.orlando.com.pl ) ma jedną lub dwie takie Vacanzy. Są bardzo fajnie pomalowane (ich tradycyjny delfinek i niebieski kolor) i myślę, że są zadowoleni (skoro mają to autko niemal od początku produkcji). Zazwyczaj prezentują swoją (albo swoje) Vacanzy. Na tragach w Katowicach była też pokazywana zielona Vacanza. Również bardzo fajna.
Tanie noclegi na świecie: http://www.hospitalityclub.org. Klub Gościnności
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz