Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Targi Kielce chcą wrócić w wystawami po 15 sierpnia

infotrans
10.05.2020 16:00
0 Komentarzy

Zamiast imprez wystawienniczych, Targi Kielce zorganizujągiełdy i kiermasze; pracownicy naprawią sprzęt IT i zaprojektują mebleogrodowe. Chcemy zrobić coś, co będzie społecznie użyteczne – mówi prezesTargów Andrzej Mochoń.

„Wiemy, że na pewno nie ruszymy w sezonie wiosennym ztargami, ponieważ obowiązuje formalny zakaz. Nie wiadomo, kiedy on zostaniezniesiony, bo też nikt nie wie, jak ta sytuacja będzie się rozwijała.Pomyśleliśmy, że ten czas musimy wykorzystać jakoś twórczo” – powiedziałPAP Mochoń. Jego zdaniem targi mają spory potencjał, wykwalifikowanychpracowników, hale i tereny zewnętrzne.

Po 15 sierpnia

Zaznaczył, że do czasu powrotu imprez targowych – liczy, żenastąpi to 15 sierpnia – realizowane będzie około 10 innych projektównakierowanych na usługi dla mieszkańców. Pracownicy targów naprawią uszkodzonysprzęt IT, będą świadczyć usługi reklamowe, a nawet zaprojektują i wykonająmeble ogrodowe.

„Nasze służby wykonywały bardziej skomplikowanakonstrukcje, przygotowując i budując stoiska targowe. Myślę, że to spotka się zzainteresowaniem – tym bardziej, że spędzamy dużo więcej czasu w ogrodach idomach niż zazwyczaj” – mówił Mochoń. Dodał, że będą to proste meble,wykonywane na zamówienie. „Będziemy także świadczyć usługi z zakresuaranżacji ogrodów” -zapowiedział.

Pracownicy podejmą się także innych zleceń, np.projektowania i aranżacji wnętrz, a także usług związanych z konserwacją i naprawąkomputerów i sprzętu IT.

„Sprzęt komputerowy stał się dużo ważniejszy niżnormalnie. Chcemy wykonywać wszystkie usługi związane z instalacją, konserwacjątego sprzętu, wymianą uszkodzonych podzespołów. Mamy zespół, który świadczytaki zakres prac dla nas i naszych wystawców; teraz chcemy te usługi zaoferowaćmieszkańcom” – dodał Mochoń.

Każdy rodzaj usług będzie przydzielony do innego zespołu. Zpracownikami będzie można umówić się na spotkanie albo wideorozmowę, żebyomówić szczegóły.

Kolejną z propozycji jest organizacja giełd i kiermaszy.Mochoń zaznaczył, że będą to odpowiedniki bazaru. „Mamy duży teren, gdziebędzie można wjechać samochodem i przy zachowaniu norm sanitarnych wybrać sięna zakupy. Pierwsza giełda odbędzie się 16 maja. Będzie to giełdaogrodnicza” – dodał.

W planach jest także organizacja m.in giełd rowerowych ikwietnych.

Niewykluczone, że na powrót do klasycznej działalności TargiKielce poczekają do jesieni. Jedną z kluczowych imprez, podobnie jak wpoprzednich latach, ma być Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

-„Najesień przesunęliśmy też inne wydarzenia, które miały się odbyć w pierwszejpołowie roku. Nie wiemy, czy wszystkie imprezy dojdą do skutku, ponieważistnieje obawa, że jesienią może pojawić się kolejna fala zakażeń” –zaznaczył.

Podkreślił, że bilans finansowy tego roku z pewnością niebędzie pozytywny. W związku z przestojem targi były zmuszone nie tylkozrezygnować z imprez wystawienniczych, ale także inwestycji, w tym budowy nowejhali.

„Chcemy utrzymać w firmie to, co jest najcenniejsze -czyli naszą załogę. Chcę z nią dotrzeć do końca kryzysu. Jak ten rok wpłynie nafinanse targów, będziemy wiedzieć na początku przyszłego roku” –powiedział Mochoń. (PAP)

Komentarze