Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Apel Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

infotrans
05.11.2015 20:52
0 Komentarzy

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z utrzymującymsię zanieczyszczeniem powietrza zaapelował do mieszkańców Krakowa:

?Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krakowa!

W związku z utrzymującymi się ponadnormatywnymi stężeniamipyłu w krakowskim powietrzu, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą okorzystanie w ciągu kilku najbliższych dni z komunikacji miejskiej ipozostawienie samochodów prywatnych na parkingach.

Jednocześnie proszę tych wszystkich, którzy ogrzewają swojemieszkania piecami węglowymi o to, by zwrócili uwagę na jakość spalanego w nichwęgla i nie spalali w nich odpadów domowych.

Jeżeli jesteście Państwo właścicielami kominków opalanychdrewnem, nie będących jedynym źródłem ogrzewania mieszkania, uprzejmie proszę orozważanie możliwości czasowego zaprzestania ich użytkowania.

Proszę też o nie spalanie na działkach liści. MPO zgodnie zharmonogramem odbiera bezpłatnie odpady zielone. Terminy odbioru można sprawdzićna stronie www.mpo.krakow.pl.

Straż Miejska została zobowiązana przeze mnie do podjęciawzmożonych kontroli palenisk domowych. Proszę, by w przypadku uzasadnionegopodejrzenia dotyczącego spalania śmieci lub odpadów, niezwłocznie skontaktowaćsię z dyżurnym Straży Miejskiej pod nr 986.

Jeżeli macie Państwo znajomych, którzy dojeżdżają do pracyspoza granic naszego miasta, proszę o przekazanie mojego apelu o pozostawieniesamochodu w miarę możliwości jak najbliżej węzłów komunikacyjnych i korzystanieze środków komunikacji zbiorowej.

Takie działania pomogą w częściowym ograniczeniu stężeńzanieczyszczeń, które zalegają nad Krakowem.?


Komentarze