Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

(Nieco) łatwiej niepełnosprawnym w Krakowie

infotrans
09.11.2016 13:07
0 Komentarzy

Bilet Wolnej Jazdy to specjalny dokument, dzięki któremu niepełnosprawni w razie kontroli biletów nie będą musieli okazywać wszystkich zaświadczeń, a jedynie Krakowską Kartę Miejską z ważnym bezpłatnym biletem.

– Nasi kontrolerzy w każdej takiej sytuacji zachęcają pasażera do wyrobienia biletu wolnej jazdy. Mimo, że nie jest to nowe rozwiązanie, to dalej często widzimy zdziwienie na twarzy, ale potem szybko zadowolenie, że można podróżować wygodniej po Krakowie ? mówi Marek Bonisławski z Renomy.

Aby otrzymać bilet wolnej jazdy, wystarczy udać się do punktu sprzedaży biletów z legitymacją i i np. zaświadczeniem poświadczającym o niepełnosprawności kończyn dolnych. Bilet zapisywany jest na spersonalizowanej Krakowskiej Karcie Miejskiej. Jego data ważności zależna jest od ważności legitymacji osoby niepełnosprawnej,  jeśli legitymacja została wydana bezterminowo, to bilet też będzie miał taką ważność.

Warto wiedzieć, że jeżeli osoba niepełnosprawna uprawniona do bezpłatnych przejazdów, nie będzie miała przy sobie zaświadczenia od lekarza, a tylko legitymację, to tym samym będzie upoważniona jedynie do przejazdu ulgowego, a nie bezpłatnego.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską przysługują w Krakowie także np. osobom starszym, które ukończyły 70 rok życia. W tym przypadku w razie kontroli biletów wystarczy okazanie dokumentu potwierdzającego wiek i tożsamość pasażera, np. dowodu osobistego. Seniorzy powyżej 70 lat też mogą wyrobić sobie bilet wolnej jazdy.

Komentarze