Linia PKM testowana przez ? lokomotywę SM42

inforail
15.07.2015 12:18
0 Komentarzy

Pomorska Kolej Metropolitalna poinformowała, że trwają testynowo wybudowanej linii. Tyle, że nie z udziałem pojazdów z PESY, które docelowomają ją obsługiwać, a z udziałem ? lokomotywy SU 42-534, udostępnionej przezPrzewozy Regionalne. Jak wyjaśnia PKM tabor Pesy, zakupiony przez SamorządWojewództwa Pomorskiego do obsługi linii PKM właśnie obecnie bardziej potrzebnyjest bowiem na liniach pasażerskich obsługiwanych przez ? Przewozy Regionalne.Zamiast jeździć puste w ramach testów na linii PKM, pociągi PESY wożą obecniemieszkańców i turystów na najbardziej obciążonych w sezonie wakacyjnym liniachpasażerskich w naszym regionie. PKM uważa, że to rozsądne rozwiązanie. Jak jużinformowaliśmy na łamach InfoRail pojazdy dostarczone przez PESĘ można spotkaćna liniach do Helu, czasem także do Kościerzyny czy Łeby.

Na linię PKM pojazdy PESY wjadą ponownie, bo w czerwcu kilkarazy już były testowane, w połowie sierpnia i wówczas odbędą się intensywnetesty z ich udziałem, przed planowanym na 1 września 2015 r. oddaniem linii PKMdo użytku.

Komentarze