[Warszawa] Remonty warszawskich pętli w 2010 r.

Podzielcie się swoimi opiniami o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 938
Dołączył: sobota, 17 marca 2007, 01:10
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

[Warszawa] Remonty warszawskich pętli w 2010 r.

Postprzez kulikowski » niedziela, 14 lutego 2010, 05:45

[url]http://www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=134&c=98&l=1[/url]

[quote="Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie"][Warszawa] Inwestycje ZTM w 2010 roku
Prosty plan ? pętle jak nowe

opublikowano 9 lutego 2010r.
ostatnia aktualizacja 10 lutego 2010r.

[img]http://www.ztm.waw.pl/download/informacjaZdjecie/gl_134_mn_autobusy_nocne_male.jpg[/img]

Pętle w Błotach i na Kępie Zawadowskiej zostaną zmodernizowane już w kwietniu. Do końca roku ZTM planuje także prace remontowe na czterech innych miejscach postojowych autobusów.

Na pętli Błota, na której zatrzymują się autobusy 213, 702 i N75 prace remontowe wykona firma Adrog. Koszt inwestycji wynosi 83,6 tys. zł brutto. Obiekt na Kępie Zawadowskiej, z którego korzystają autobusy linii 164 za 244,3 tys. zł brutto wyremontuje konsorcjum Kruszer-Granar. W przypadku obu pętli w projekcie przewidziano wzmocnienie konstrukcji jezdni i chodników oraz wymianę ich nawierzchni. Zgodnie z umowami, wykonawcy mają czas na realizację inwestycji do 25 kwietnia.

Kolejnym obiektem, na którym przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne będzie pętla Dworzec Centralny przy Złotych Tarasach. Wymienione zostaną tam zniszczone zadaszenia nad peronami przystankowymi. ZTM przygotował już niezbędną dokumentację. Trwają uzgodnienia z PKP - właścicielem terenu. Wykonawca inwestycji zostanie wybrany w przetargu, który planowany jest w pierwszej połowie roku.

W planach ZTM jest także remont pętli Plac Hallera. Obiekt wymaga modernizacji nawierzchni jezdni, chodników oraz miejsc postojowych dla autobusów. Prawdopodobny termin rozpoczęcia prac to III kwartał tego roku.

Planami inwestycyjnymi ZTM na ten rok objęte są także pętle w Olszynce Grochowskiej, gdzie wymienione mają zostać chodniki oraz Bródno-Podgrodzie. Chodniki na terenie tego drugiego obiektu zostały wyremontowane w poprzednich latach, teraz przyjdzie kolej na położenie nowej asfaltowej nawierzchni jezdni i wymianę popękanych betonowych płyt na miejscach postojowych dla autobusów.
źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
NIE dla ACTA!