PKS Zamość

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

dworek
 
Posty: 57
Dołączył: sobota, 14 listopada 2009, 01:14
Lokalizacja: Zamość

PKS Zamość

Postprzez dworek » niedziela, 27 czerwca 2010, 01:59

Za Kroniką Tygodnia:

[quote]PKS wciąż czeka

Związkowcy i załoga zamojskiego PKS-u chce jak najszybszej komunalizacji przedsiębiorstwa. Za takim rozwiązaniem są też samorządowcy. Ale na ostateczne decyzje trzeba będzie jeszcze poczekać. Być może nawet kilka miesięcy

Właścicielem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej nadal jest Skarb Państwa. Wiadomo jednak, że ma zamiar się go pozbyć. Jeszcze w marcu prezydent Marcin Zamoyski otrzymał z ministerstwa pismo z zapytaniem, czy miasto zainteresowane jest bezpłatnym przejęciem udziałów przedsiębiorstwa. Wstępna odpowiedź samorządowców brzmiała ?tak?. Magistrat poprosił jednak o przesłanie bardziej szczegółowych informacji dotyczących przedsiębiorstwa, wielkości kapitału, majątku oraz aktualnej sytuacji finansowej i kadrowej.

Uchwała po wakacjach?
? Wciąż czekamy na odpowiedź. Bez niej praktycznie stoimy w miejscu. Pomysł przejęcia przedsiębiorstwa muszą zaaprobować radni. Nie mając szczegółowej wiedzy na temat kondycji firmy nie możemy przygotować projektu uchwały ? powiedział nam Karol Garbula, rzecznik prasowy zamojskiego magistratu.
Zdaniem rzecznika mało prawdopodobne jest, aby o losach PKS-u radni zdecydowali podczas ostatniej (28 czerwca) przedwakacyjnej sesji. Wiadomo jednak, że dyskutowali już na ten temat na komisjach RM. Większość opowiedziała się za tym, aby miasto wzięło pod swoje skrzydła firmę. Wiadomo też, że władze miejskie komunalizacji PKS-u chcą dokonać przy współudziale starostwa. Władze powiatu zamojskiego, na czele ze starostą Henrykiem Matejem, już jakiś czas temu opowiedziały się za takim rozwiązaniem.
? Przesłaliśmy pisma, do prezydenta Zamościa oraz do starosty z prośbą o jak najszybszą komunalizację przedsiębiorstwa ? mówi Marek Walewander, szef zakładowej ?Solidarności? ? Naszym zdaniem jest to jedyny ratunek dla firmy, szansa na dalszą pracę dla 130 osób. W innym przypadku upadnie.
Związkowcy zamojskiego PKS-u nie ukrywają, że chcieliby, aby decyzje w sprawie przejęcia przez samorządy przedsiębiorstwa zapadły jak najszybciej. Tak samo jak załoga.
? Nie chcielibyśmy, aby nasz zakład podzielił los zamojskiej Delii, i by w naszym mieście przybyła kolejna, spora grupa bezrobotnych ? dorzuca Walewander.

Dworzec pod młotek?
Tymczasem zarząd PKS-u nie czekając na decyzje wpadł na pomysł sprzedaży dworca na Nowym Mieście. W ten sposób chce zmniejszyć zadłużenie (wynosi ono ok. 1 mln zł).
? Z taką propozycją wystąpiliśmy do ministerstwa, bo to ono musi wyrazić zgodę na transakcję. Bez niej nie ma mowy o sprzedaży. Czekamy na odpowiedź ? mówi Wiesław Fik, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Zamościu.
Jego zdaniem, nowy dworzec z powodzeniem można urządzić przy ul. Sadowej, gdzie obecnie znajduje się baza autobusowa.
? Mamy budynek (obecnie dzierżawiony pod sklep z odzieżą ? przyp. red.), w którym po wykonaniu odpowiednich prac remontowo-adaptacyjnych można byłoby stworzyć poczekalnię i kasy. Dla autobusów potrzebowalibyśmy jedynie sześciu stanowisk. Jest to do zrobienia, bo pieniądze uzyskane ze sprzedaży wcale nie byłyby takie małe ? zapewnia prezes Fik.
Związkowcy nie kryją oburzenia.
? Jest to najmniej odpowiedni moment do tego, aby pozbywać się majątku. Nie czas i nie pora na takie zmiany. Tego typu działania zmniejszą tylko szanse przedsiębiorstwa na jego komunalizację ? przekonuje Walewander.
Przypomnijmy, że kupnem zamojskiego PKS-u zainteresowany jest Przemysław Panas, właściciel firmy ?Panas ? Transport? ze Zwierzyńca. W połowie lutego przedsiębiorca przesłał do ministra skarbu list intencyjny. Gotowość przejęcia zamojskiego PKS, podobnie jak kilku innych przedsiębiorstw samochodowych w regionie, m.in. w Biłgoraju, Międzyrzeczu Podlaskim wyraził też zarząd województwa lubelskiego.
? Ostatnio otrzymaliśmy pismo z Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o przesłanie statutu oraz innych dokumentów dotyczących działalności naszej firmy ? podkreśla prezes Fik.
Wszystko wskazuje na to, że na konkrety w sprawie przedsiębiorstwa trzeba będzie jeszcze poczekać.
Spider_mk
 
Posty: 155
Dołączył: czwartek, 1 stycznia 2009, 21:23
Lokalizacja: Biszcza

Re: PKS Zamość

Postprzez Spider_mk » niedziela, 27 czerwca 2010, 18:20

[quote]Tymczasem zarząd PKS-u nie czekając na decyzje wpadł na pomysł sprzedaży dworca na Nowym Mieście. W ten sposób chce zmniejszyć zadłużenie (wynosi ono ok. 1 mln zł).

Ciekawe co na to SPKiPS Autonaprawa, oni tez korzystają z tego dworca.
dworek
 
Posty: 57
Dołączył: sobota, 14 listopada 2009, 01:14
Lokalizacja: Zamość

Re: PKS Zamość

Postprzez dworek » sobota, 3 lipca 2010, 22:48

Też się nad tym zastanawiam. Chyba, że Autonaprawa miałaby również korzystać z tego dworca.
Ale nawet jeżeli PKS zmieści tam 6 stanowisk, to będzie straszny tłok. Tłok już jest teraz, kiedy dworca tam nie ma, więc mogą być niezłe problemy z manewrami, tak, jak na dworcu Warszawa Stadion.
Na wieśc o planach PKS-u Zamość ludzie na zamojskich forach internetowych zareagowali oburzeniem. Wiele osób twierdziło, że to będzie gwóźdź do trumny dla PKS-u, bo z nowego dworca nikt nie będzie chciał jeździć.
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1472
Dołączył: poniedziałek, 29 października 2007, 16:57
Lokalizacja: pruszków

Re: PKS Zamość

Postprzez zp » niedziela, 5 września 2010, 21:08

Kurs do Warszawy kończy i zaczyna trase na dw Warszawa Zach. Kolejny PKS który przedłuzył koniec trasy do Zachodniego.
Ampluk
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 810
Dołączył: niedziela, 30 lipca 2006, 20:57
Lokalizacja: rzeszów

Re: PKS Zamość

Postprzez Ampluk » sobota, 8 stycznia 2011, 21:59

Za Dziennikiem Wschodnim:
[quote]zdjęcia: 2
PKS Zamość upadł. Dojdzie do sprzedaży dworca?
opublikowany: dzisiaj, 6:00 tagi: PKS Zamość upadłość sprzedaż dworca
Dworzec PKS w Zamościu

O ogłoszenie upadłości spółki wystąpił do sądu jej prezes
Autor zdjęcia: Bogdan Nowak

.Sąd Rejonowy w Zamościu ogłosił upadłość zamojskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Stało się to na wniosek prezesa spółki. To według niego efekt zamieszania, które trwało w firmie przez wiele ostatnich miesięcy. Związkowcy mają na ten temat inne zdanie.
? Po tych ekscesach, które miały ostatnio miejsce, wierzyciele przedsiębiorstwa stracili cierpliwość ? mówi Wiesław Fik, dotychczasowy prezes zamojskiego PKS. ? Domagali się pieniędzy. Efekt? Komornicy zajęli nasze konta. To wywołało paraliż przedsiębiorstwa. Dlatego na mój wniosek sąd rejonowy ogłosił upadłość naszej spółki, ale... z możliwością układu.

Na czym on ma polegać? ? Ogłosimy przetarg na sprzedaż dworca ? tłumaczy Wiesław Fik. ? Dzięki temu będzie można spłacić długi, a spółka odzyska płynność finansową. Kto jest winny całej sytuacji? Media, które wywołały niepokój wierzycieli.

Czy tak jest na pewno? O sytuacji zamojskiego PKS pisaliśmy wielokrotnie. Pracuje tam ok. 130 osób. Od dawna w zakładzie wrze. Spółka jest zadłużona na ponad 1 mln zł. Związkowcy obwiniają o to swojego prezesa. Oburzał ich także pomysł sprzedaży dworca. Przejęciem PKS-u zainteresowany był zamojski magistrat i starostwo oraz m.in. urząd marszałkowski. Prezes Fik także zapewniał, że chce ratować spółkę. Zamierzał starać się o pomoc finansową ze skarbu państwa i wprowadzić restrukturyzację PKS. Związkowcom puściły jednak nerwy. Jakiś czas temu okupowali nawet gabinet prezesa i wylali przed nim wszystkie żale. ? Jesteśmy zdesperowani ? mówili związkowcy. ? Nasz zakład trzeba ratować!

Efekt? W końcu decyzję o przejęciu zamojskiego PKS przejął Urząd Marszałkowski w Lublinie. Radni sejmiku wyrazili na to zgodę, a potem zaaprobował ten pomysł Aleksander Grad, minister skarbu.

? Marszałek spółkę przejął ? kwituje prezes.

Ale według prezesa zniecierpliwili się ?tym wszystkim" wierzyciele spółki. Dlatego prezes Fik wystąpił do sądu o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa. Stało się to 30 grudnia. Co na to związkowcy?

? Nie będą komentować decyzji sądu, ale wszelkie decyzje w sprawie dalszych losów zamojskiego PKS, podejmie marszałek ? mówi Marek Walewander, szef ?Solidarności" w PKS Zamość. ? Będzie jeszcze walne zebranie udziałowców, więc trudno powiedzieć co jest rozstrzygnięte, a co nie. Bez wątpienia sprzedaż dworca nie jest żadnym rozwiązaniem. Byłby to błędny i bardzo krótkowzroczny ruch.

Marek Walewander twierdzi, że dzięki mediom przedsiębiorstwo... nadal istnieje. ? Gdyby sytuacja w zamojskim PKS nie została nagłośnia tak by się zapewne stało ? tłumaczy Walewander. ? Teraz przejął mas jednak marszałek. To bardzo dobrze.
Spider_mk
 
Posty: 155
Dołączył: czwartek, 1 stycznia 2009, 21:23
Lokalizacja: Biszcza

Re: PKS Zamość

Postprzez Spider_mk » piątek, 4 lutego 2011, 21:26

http://www.mmzamosc.pl/artykul/marcin-z ... cje-283747.
[quote]Marcin Zamoyski do władz PKS: Nie sprzedawajcie dworca! Weźcie się za restrukturyzację

Prezydent Zamościa złoży dzisiaj protest w sprawie przeniesienia dworca PKS z Nowego Miasta na ulicę Sadową. Trafi on do prezesa spółki oraz marszałka województwa. Niewykluczone, że za kilka dni w ślady prezydenta pójdzie też miejscowa Rada Miejska.
? Zarząd PKS forsuje sprzedaż dworca na Nowym Mieście i założenie nowego, przy Sadowej ? denerwował się Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa na sesji w poniedziałek. ? Wybiera się najprostszy wariant, bez myślenia o jutrze. Konsekwencje takiego kroku mogą być bardzo złe. Zmuśmy zarząd PKS do innego myślenia. Dla dobra wszystkich!

O sytuacji w zamojskim PKS pisaliśmy wielokrotnie. Urząd Marszałkowski przejął przedsiębiorstwo, ale ma ono ponad 1 mln zł długu.

Związkowcy obwiniali o tę ?zapaść" Wiesława Fika poprzedniego prezesa. Bardzo nie podobał im się także m.in. jego pomysł na sprzedaż dworca. Zamieszanie zaniepokoiło wierzycieli spółki.

Dlatego prezes Fik wystąpił do sądu o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa. Wtedy jednak PKS straciłby licencję transportową i autobusy nie mogłyby wyjechać w trasę. Marszałek zażądał od Rady Nadzorczej spółki wycofania w sądzie wniosku o upadłości. Tak się stało. PKS uratowano.

Powołano też nowego prezesa. Został nim Tadeusz Kuna, były szef cegielni w Markowiczach. I co? Nowy prezes zaczął powielać pomysły poprzednika. ? Bo sprzedaż dworca uratuje naszą płynność finansową ? mówi nowy prezes.

Co dalej? Kuna zapowiedział stworzenie nowego dworca przy ul. Sadowej. Wywołało to oburzenie okolicznych mieszkańców. Hałas i spaliny nie dawałyby im żyć. Ponadto okoliczne ulice i parkingi już są ciasne. Będzie gorzej. Bo przy ul. Sadowej powstanie hipermarket Lidl.

Na ostatniej sesji RM mówił o tym m.in. Stefan Kowalik, przewodniczący osiedla. ? Pomysły zarządu PKS są absurdalne ? martwił się.

Tę opinię podzielają magistraccy urzędnicy. Zrobiono nawet odpowiednie pomiary. Wyszło z nich, że ulicą Sadową od godz. 6 do 22 jeździ każdego dnia ponad 6 tysięcy różnych pojazdów.

? Jeśli powstanie tam baza PKS dojdzie do tego każdego dnia ponad 280 autobusów ? tłumaczył prezydent Zamoyski. ? Pojawił się też pomysł założenia dworca na terenach PKP. Ale tego nie da się załatwić przez najbliższe trzy lata... Naszym zdaniem PKS powinien utrzymać dworzec na Nowym Mieście. Przedsiębiorstwo musi się restrukturyzować, a nie szukać takich prostych rozwiązań. Bo one naprawdę nic nie dadzą.

Są też inne powody. ? Sprzedaż dworca spowoduje totalny bałagan ? dodał Zamoyski. ? Tak będzie na osiedlu i wielu ulicach Zamościa. Jak dzieci dojadą do szkół, jakie to może mieć uwarunkowania środowiskowe? Pytań jest za dużo.

Protest w tej sprawie zostanie wysłany dzisiaj do zarządu PKS i marszałka (jest właścicielem spółki). Prawdopodobnie podobne pismo wyśle też Rada Miejska. ? Zbierze się nasz konwent w tej sprawie ? zapowiedział Jan Matwiejczuk, jej szef.
maciek_hr
 
Posty: 155
Dołączył: sobota, 13 listopada 2010, 14:07
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez maciek_hr » piątek, 13 maja 2011, 14:41

[quote]PKS Zamość dołączy do PKS Wschód - takie są plany zarządu województwa lubelskiego.

[url]http://ezamosc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2741&Itemid=37[/url]
SETRA - TO JEST TO [url]http://www.youtube.com/watch?v=9u_KRUzyEdY[/url]
Konradix
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 685
Dołączył: piątek, 4 czerwca 2010, 09:17
Lokalizacja: ok Zamościa
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez Konradix » piątek, 13 maja 2011, 20:54

Jesli zamosc by dołaczył do PKS Wschód przy obecnym zarzadzie to by wliecej starcił niz zyskał tak jak np Hrubieszów nieprwdasz Maciek
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*], PKS Zamość [*], PKS Hrubieszów [*], PKS Tomaszów Lub. [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
maciek_hr
 
Posty: 155
Dołączył: sobota, 13 listopada 2010, 14:07
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez maciek_hr » sobota, 14 maja 2011, 08:33

Całkowicie się z tobą zgadzam Konradix. Znając życie jak przejmą Zamość to sprzedadzą jakąś działkę żeby "ratować" finanse.
SETRA - TO JEST TO [url]http://www.youtube.com/watch?v=9u_KRUzyEdY[/url]
Konradix
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 685
Dołączył: piątek, 4 czerwca 2010, 09:17
Lokalizacja: ok Zamościa
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez Konradix » sobota, 14 maja 2011, 21:27

Z czego i tak tylko finanse sie pogorsza bo stwierdza ze nie retowny jest zamość. I niedosc ze Zamosc straci jakies tereny to i kursy typu zamosc słupsk moga zawiesic bo właze wschodu stwierdza ze nie jest retowny
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*], PKS Zamość [*], PKS Hrubieszów [*], PKS Tomaszów Lub. [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
Konradix
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 685
Dołączył: piątek, 4 czerwca 2010, 09:17
Lokalizacja: ok Zamościa
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez Konradix » środa, 25 maja 2011, 15:05

O godzine 12.00 Na Dworzec w Krasnymstawie Wjechały 2 mb 0303 i autosan h9-21 wszystkie 3 miały do dachu przyczepione flagi solidarność i w zadnym nie bylo kompletu ludzi Załozone tablice "turystyczny" wie ktoś cos na ten temat ??
Sory ze takie zdjecie ale aparat mi sie zacioł
[img]http://i1186.photobucket.com/albums/z363/Elvis9419/25052011052.jpg[/img]
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*], PKS Zamość [*], PKS Hrubieszów [*], PKS Tomaszów Lub. [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
Misiekelo
 
Posty: 354
Dołączył: sobota, 5 lipca 2008, 11:26
Lokalizacja: Londyn
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez Misiekelo » środa, 25 maja 2011, 15:11

[quote="Konradix"]O godzine 12.00 Na Dworzec w Krasnymstawie Wjechały 2 mb 0303 i autosan h9-21 wszystkie 3 miały do dachu przyczepione flagi solidarność i w zadnym nie bylo kompletu ludzi Załozone tablice "turystyczny" wie ktoś cos na ten temat ??
Sory ze takie zdjecie ale aparat mi sie zacioł


[quote]Manifestacje "Solidarności" odbędą się we wszystkich miastach wojewódzkich. W Warszawie protestować będą pracownicy Ursusa, mazowieckich PKS-ów, Polskiego Holdingu Nieruchomości i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Rafineryjnego w Płocku.


[url]http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9662903,Protesty_zwiazkowcow__100_tys__osob_na_ulicach_polskich.html[/url]
Łukaszzmc
 
Posty: 132
Dołączył: wtorek, 7 czerwca 2011, 15:20
Lokalizacja: Zamość

Re: PKS Zamość

Postprzez Łukaszzmc » wtorek, 7 czerwca 2011, 22:52

A dzisiaj do Białej Podlaskiej pojechał bus z zamojskiego PKS-u zamiast autobusu z Białej.
maciek_hr
 
Posty: 155
Dołączył: sobota, 13 listopada 2010, 14:07
Avatar użytkownika

Re: PKS Zamość

Postprzez maciek_hr » środa, 29 czerwca 2011, 13:11

[quote]Bilety PKS Zamość można kupić przez internet
Zamojski PKS uruchomił internetową sprzedaż biletów na kursy dalekobieżne. Sprzedaż biletów przez internet jest jednym z zapowiadanych jeszcze wiosną, pomysłów prezesa Tadeusza Kuny. Odbywa się za pośrednictwem serwisu e-podroznik.pl.
Przewoźnik sprzedaje bilety przez internet na trasach z Zamościa do Katowic, Krakowa, Warszawy i Rzeszowa. Forma zakupu biletu online jest wygodna - pasażerowie mogą zarezerwować bilet nie wychodząc z domu i zyskują pewność, że w autobusie nie zabraknie dla nich miejsca. Bilet kupiony online jest równoznaczny z rezerwacją miejsca siedzącego. Każdy z klientów dostaje potwierdzenie zakupu biletu, które - dla pewności- może sobie samodzielnie wydrukować.

[url]http://ezamosc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2994&Itemid=44[/url]
SETRA - TO JEST TO [url]http://www.youtube.com/watch?v=9u_KRUzyEdY[/url]
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 628
Dołączył: wtorek, 12 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja: Siedlce

Re: PKS Zamość

Postprzez FLOREK » niedziela, 14 sierpnia 2011, 22:42

Prawie upadły PKS
http://pow.home.pl/kronikatygodnia/teks ... 35603&dz=1
Zamojski PKS nie dostanie obiecanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego 2,5 mln zł. Co najwyżej może liczyć na 1,8 mln zł pożyczki od PKS-u ?Wschód?. Jeżeli spółka nie otrzyma tych pieniędzy, grozi jej likwidacja
Konta bankowe naszej firmy zablokował komornik. Pożyczka jest jedyną szansą na uratowanie spółki ? mówi Andrzej Sokół, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Zamościu.
Andrzej Sokół szefem zamojskiego PKS-u jest od 17 lipca. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Kunę, który w czerwcu złożył rezygnację. Wcześniej Sokół był przewodniczącym Rady Nadzorczej w tym przedsiębiorstwie.
Wiadomo już, że kierowana przez niego spółka nie dostanie obiecanych jakiś czas temu przez właściciela (Zarząd Województwa Lubelskiego) 2,5 mln zł, z przeznaczeniem na zwiększenie jej kapitału.
? Ustalenia są takie, że będziemy mogli co najwyżej pożyczyć 1,8 mln zł od PKS-u Wschód. Te pieniądze nie trafią jednak na nasze konto. Nasze zadłużenie spłacać będzie PKS ?Wschód?, po uprzednim dostarczeniu im faktur ? wyjaśnia szef zamojskiego PKS.
Dokładnie nie wiadomo, kiedy będą realizowane te ustalenia. Musi to poprzedzić podpisanie umowy pomiędzy stronami. Terminu Andrzej Sokół nie zna.
Nie czekając na pomoc finansową, nowy prezes zaczął realizować własną wizję funkcjonowania przedsiębiorstwa. Po pierwsze zamierza sprzedać bazę autobusową przy ulicy Sadowej. Ofertę opublikowała ?Rzeczpospolita?, jest też na stronie internetowej zamojskiego PKS-u. Nieruchomość została wyceniona na blisko 9 mln zł. Zdaniem Andrzeja Sokoła, przedsiębiorstwu nie jest potrzebna tak duża baza, z rozbudowanym zapleczem magazynowym, warsztatami, budynkiem administracji .
? Koszt jej rocznego utrzymania to wydatek rzędu 400 tys. zł ? wylicza. ? Przedsiębiorstwu bardziej opłaci się pozbyć tej nieruchomości i wydzierżawić jakieś miejsce do parkowania i obsługi autobusów. Właśnie prowadzę na ten temat rozmowy z zamojskimi przedsiębiorcami.
Jeżeli dojdzie do transakcji, cała administracja firmy zostanie przeniesiona do budynku dworcowego przy ulicy Hrubieszowskiej. Zarówno właściciel, jak i Rada Nadzorcza spółki wyraziły zgodę na te działania, a tym samym na pozbycie się przez nią majątku. Co jeszcze planuje prezes Sokół?
? Obecnie mamy 73 autobusy. O osiem, dziewięć za dużo. Starych, wyeksploatowanych pojazdów trzeba będzie się pozbyć. Pójdą do kasacji ? mówi prezes.
Jeżeli prezesowi uda się wdrożyć program ratowania spółki, od września tego roku z rozkładu jazdy PKS zniknie 14 linii autobusowych.
? Nie jesteśmy instytucją charytatywną. Nie będziemy dokładać do interesu. Zamierzamy zlikwidować linie nierentowne ? dodaje.
Jedną z pierwszych podjętych przez nowego prezesa decyzji było zawieszenie w sierpniu 33 kursów. Zdaniem Andrzeja Sokoła, w wakacje z usług PKS korzysta mniej pasażerów. Listę zawieszonych kursów można znaleźć w Internecie, na stronie zamojskiego PKS-u.
Oprócz cięć kosztów prezes szykuje zwolnienia. Wypowiedzenia ma dostać 15 osób. Pracownicy administracji, kierowcy i mechanicy.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2013, 13:32 przez FLOREK, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona
Odpowiedz